PDA

View Full Version : Infraction for RheA: Troll



Monstru
01-03-2009, 01:17
Post: Sa ne jucam putin cu 2 x GTX295... (http://forum.crazypc.ro/showthread.php?p=156338)
User: RheA (http://forum.crazypc.ro/member.php?u=1887)
Infraction: Troll
Points: 30

Administrative Note:
Bagator de seama

Message to User:
.
Original Post:
Probabil suspiciunea ii aceeasi pe care au ridicat-o multi cand nenea Andre Yang a scos 200k in acelasi benchmark (2x 4870x2) si la fel cum cineva si-a pierdut WR-ul de 135k tri-sli 280 watercooled pe hwbot - doar ca rezultatul lui Ramiro pare mai mult decat plauzibil, insa nicidecum usor de atins (pe aer, cu 920)...multa rabdare si putin noroc intotdeauna ajuta :yepp:

CQSTELUSH
01-03-2009, 03:10
Şi motivul?

High Octane
01-03-2009, 12:58
Cu alte cuvinte esti doar un cacat care are cu ce dar nu are habar cum. Hai plimba ursul si lasa locul oamenilor care chiar vor sa faca ceva. Mi-am pierdut destul timpul cu tine. CG-ul te asteapta cu bratele deschise

Nota bene Monstru. Te-ai exprimat mult mai elegant decat troll-ul RheA! :rotf:


Uitati-va pe crazy pc, ca imi vine sa ma duc cu ciocanul sa le dau foc la servere, cata sictireala si infumurare.

Copilul asta cam are dreptate, da' tu fi baiat bun si da-le apa la moara in continuare!

h3x0r
01-03-2009, 13:27
:poke: Ca doi baieti mari ce sunteti,ar fi trebuit sa mediati ceva... O cutitareala pe PM poate...

CQSTELUSH
01-03-2009, 14:04
Acum au dispărut posturile cu pricina. Sincer, numai moderator nu poţi fi, Monstrule.

Iubitel
01-03-2009, 14:07
Tot timpul am considerat ca bataie e rupta din rai,de ce sa te jignesti si batjocoresti prin public,cand poti sa dai o mama de bataie pe gratis :D

matose
01-03-2009, 14:24
Pana in USA costa mult avionul :P!

Monstru
01-03-2009, 14:40
Nota bene Monstru. Te-ai exprimat mult mai elegant decat troll-ul RheA! :rotf:



Copilul asta cam are dreptate, da' tu fi baiat bun si da-le apa la moara in continuare!

Tu personal te-ai lovit vreodata de ce spune "copilul" ala pe aici? Majoritatea userilor de pe aici s-au lovit vreodata de asa ceva, sau doar anumite personaje? :)

the dude
01-03-2009, 15:37
Monstru a avut dreptate aici, dar totusi se putea discuta pe PM. Rhea doar pune intrebari si se baga in seama, performante notabile de la el nu am vazut.

Cosmo Kramer
01-03-2009, 16:02
Tu personal te-ai lovit vreodata de ce spune "copilul" ala pe aici? Majoritatea userilor de pe aici s-au lovit vreodata de asa ceva, sau doar anumite personaje? :)

Da, m-am lovit.

CQSTELUSH
01-03-2009, 16:02
Voi nu aţi văzut felul în care i s-a adresat, pe lângă infracţiunile astea. Posturile cu pricina au fost şterse. Însă limbajul a fost ca la „uşa” cortului.

High Octane
01-03-2009, 16:03
Rhea doar pune intrebari si se baga in seama, performante notabile de la el nu am vazut.

Deci daca n-ai performante, n-ai voie sa vorbesti? :D

CQSTELUSH
01-03-2009, 16:03
...şi cei care au, sunt îndreptăţiţi să te înjure. :)

s1lviu
01-03-2009, 16:57
Monstru a avut dreptate aici, dar totusi se putea discuta pe PM. Rhea doar pune intrebari si se baga in seama, performante notabile de la el nu am vazut.

Evident ca um om, in valoarea lui intrinseca, se poate etalona numai dupa marimea fesebeului si a voltajului dat in placa de baza, bunul simt si educatia fiind acum niste non-valori pe care stramosii nostrii le ridicau la grad de arta pura. Trist. :yepp:

Dragos Saraolu
01-03-2009, 19:26
O cearta este binevenita din cand in cand, ne mai descretim si noi fruntile, dar ar fi frumos sa fie fara cuvinte jignitoare, eu prefer subtilitati si umor englezesc :D.

RheA
01-03-2009, 19:40
Cuvintele jignitoare incep sa apara cand oamenii nu au alta replica sau lucruri evidente care-s frustrante pt ei is prezentate in public - eu sunt impacat ca mi-am exprimat opinia in mod civilizat si nu am adus injurii la adresa nimanui. Forumul asta nu-i facut doar pt oameni care is in top 100 pe hwbot sau se uita la marimea "feeeeseeebbeeeeee"-ului inainte sa gandeasca sa-ti raspunda. Niste rezultate in benchmarkuri nu-ti pot schimba naravul. Nu inteleg de ce se pune problema "care-i mai tare-n rezultate" de vreme ce nu mi-am exprimat nici cea mai vaga intentie de a posta rezultate competitive; ce testez, fac din placere si impart cu voi constatarile obiective - de aceea-s aici pe forum. In viitor insa nu exclud posibilitatea de aduce contributii si la rankingul pe hwbot, dar poate nu aici la voi.

the dude
01-03-2009, 19:52
dar totusi se putea discuta pe PM.
Am vazut postul lui Monstru si sincer cred ca nu se justifica limbajul. Dar e stresanta chestia asta care o face Rhea.:D totusi prefer varianta lui Dragos :D

Probabil suspiciunea ii aceeasi pe care au ridicat-o multi cand...

eu sunt impacat ca mi-am exprimat opinia in mod civilizat si nu am adus injurii la adresa nimanui
Totusi, nu trebuia sa dai cu presupusul, din moment ce Monstru nu a apucat sa raspunda la intrebarea lui Ramiro.
E doar o parere, nu dati cu pietre :D

burebista
01-03-2009, 20:24
Cuvintele jignitoare incep sa apara cand oamenii nu au alta replica sau lucruri evidente care-s frustrante pt ei is prezentate in public [...]
Nimic nou sub soare, megalomanul Homo Neanderthalis vs. Homo Sapiens. Been there, done that.
Nedumerirea mea cea mare este insa alta, cum dreq un monstruosul specimen are nick-ul albastru? Nu de alta dar sistemul nu ma lasa sa-l pun pe ignore ca sa nu-mi mai raneasca scoarta cerebrala cu iesirile guturale.
Poa' sa-si exprime punctele hasveboate de la nivelul unei culori rosii daca e musai sau ca palmas cu nick-ul colorat obisnuit.
Nu de alta da' e pacat de blazonul crazypc.
Hmm, sau fiind pe crazy si alegerile sunt tot crazy? :rotf:

h3x0r
01-03-2009, 20:25
Cuvintele jignitoare incep sa apara cand oamenii nu au alta replica sau lucruri evidente care-s frustrante pt ei is prezentate in public - eu sunt impacat ca mi-am exprimat opinia in mod civilizat si nu am adus injurii la adresa nimanui. Forumul asta nu-i facut doar pt oameni care is in top 100 pe hwbot sau se uita la marimea "feeeeseeebbeeeeee"-ului inainte sa gandeasca sa-ti raspunda. Niste rezultate in benchmarkuri nu-ti pot schimba naravul. Nu inteleg de ce se pune problema "care-i mai tare-n rezultate" de vreme ce nu mi-am exprimat nici cea mai vaga intentie de a posta rezultate competitive; ce testez, fac din placere si impart cu voi constatarile obiective - de aceea-s aici pe forum. In viitor insa nu exclud posibilitatea de aduce contributii si la rankingul pe hwbot, dar poate nu aici la voi.
Mei Rhea eu nu tin parte...dar....nu trebuie sa negi ca si pe tine te manaca in fund sistematic. De la review-ul cu monitoarele de 30" , la topicurile de benching si alte treburi.

Ideea e ca esti genul ala de troll perseverent cu argumente,care e genul cel mai enervant.
Monstru poate sta prost cu temperamentul,dar ....nu esti cu nimic mai prejos daca insisti aiurea,desi te legi de un subiect care partial ti-e strain. Eu nu dau bench,cu alte cuvinte nu stau in pusca mea sa comentez pe ariile alea ca sa ma aflu in treaba. Tu o faci. Poi acu' , zi ca nu ti-o cauti ?! Cred ca si eu ti-as da-o,dar poate mai elegant.

LE: Ooooo....a venit si Burebista.Faceti echipa mei baieti....

burebista
01-03-2009, 21:13
LE: Ooooo....a venit si Burebista.Faceti echipa mei baieti....
Eu lucrez pe cont propriu si ma autosesizez ca organele cind dau de chestii diafane ca:

[...]o parte din rolul jurnalistului este si aceea de a isi educa cititorii.
urmate dupa o luna de:

Cu alte cuvinte esti doar un cacat care are cu ce dar nu are habar cum. Hai plimba ursul si lasa locul oamenilor care chiar vor sa faca ceva. Mi-am pierdut destul timpul cu tine.
Probabil ca citatul de mai sus e din partea ailalta a rolului educativ al jurnalistului cu pricina. :rotf:

h3x0r
01-03-2009, 21:26
Vineri la servici,ma sacaia tacit un coleg la fel de enervant ca Rhea. Genul ala de om care te sapa finutz. I-am aratat un mare deget de fata cu directorul meu tehnic. Ce inseamna asta ? Ca o merita. Ce mai inseamna? Ca sunt un neanderthalian si ma simt bine asa. Dintr-o bucata.
Morala,sunt 2 feluri de oameni care se comporta diferit cand le freci icrele : Unii care ti-o dau in fata,si altii care ti-o dau pe la spate. Ii prefer pe aia directi.

CQSTELUSH
01-03-2009, 21:59
Dar poţi să o dai subtil. E mai de efect şi laşi şi mai puţin loc de replică, decât un direct: suge-mi-ai ţiparul! :D

Nu vezi? Jignindu-l pe RheA, nu a făcut decât să se jignească singur, faţă de noi şi e păcat faţă de lab501 şi de seriozitatea proiectului, care e pe drumul cel bun.

Monstru
01-03-2009, 22:19
CQ - dragul meu, ai fost scos in suturi si injuraturi de pe un forum pe care l-ai trollat din postura de moderator ani de zile. Tocmai tu te trezesti sa arunci piatra? Nu iti este putin rusine asa? Eu personal nici macar nu iti port resentimente pentru flame-bait-ul pe care il practici in aceasta situatie. Incerci si tu marea cu degetul :)

Petrica - inca te mai ustura de la chestia aia de pe CG? http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/11.gif

Continuati domnilor, continuati, trebuie sa mai avem ceva interesant de citit uneori :)

RheA
01-03-2009, 22:20
De la review-ul cu monitoarele de 30" , la topicurile de benching si alte treburi.
Ideea e ca esti genul ala de troll perseverent cu argumente,care e genul cel mai enervant.
Monstru poate sta prost cu temperamentul,dar ....nu esti cu nimic mai prejos daca insisti aiurea,desi te legi de un subiect care partial ti-e strain.


Troll perseverent cu argumente vasazica...la reviewul in cauza cine cunoaste cum functioneaza o placa video si un engine poate intelege ca la rezolutii de peste 1920x1200 pt placi video high-end cpu bottleneck ii redus si rezultatele sunt mai relevante in a arata ce poate cu adevarat placa video X vs placa video Y. Si inca o chestie...diferenta de la 2048x1536 (cat a fost testat) la 2560x1600 ii nu mai putin de 1Mega Pixel x 60 fps sa zicem - hopa...stai putin ca nu ii...tocmai acelasi lucru. Dar sa nu rascolim kktul din trecut, tura asta am inteles ca va fi inclus si un monitor de 30, si nu ca sa-l facem pe RheA sa taca, ci poate pt ca are sens pana la urma sa rulezi teste pe 2560x1600 daca ai la dispozitie placi video de peste 1000$ in 3SLI sau Quad SLI.
Ah...si asta ii chiar buna....tu care singur admiti ca nu faci benchmarkuri imi spui ca mi-i un subiect partial strain - ma abtin de la orice comentarii suplimentare, n-are sens sa dezvolt...ramane cum zici tu ca doar stii mai bine.

CQSTELUSH
01-03-2009, 22:31
CQ - dragul meu, ai fost scos in suturi si injuraturi de pe un forum pe care l-ai trollat din postura de moderator ani de zile. Tocmai tu te trezesti sa arunci piatra? Nu iti este putin rusine asa? Eu personal nici macar nu iti port resentimente pentru flame-bait-ul pe care il practici in aceasta situatie. Incerci si tu marea cu degetul :)

Petrica - inca te mai ustura de la chestia aia de pe CG? http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/11.gif

Continuati domnilor, continuati, trebuie sa mai avem ceva interesant de citit uneori :)

Una-i playground-ul (chestii amuzante de citit în permanenţă, nu doar uneori :D) şi alta-i un forum serios. ;)
Flame bait? Neee... nu există scop.

h3x0r
01-03-2009, 22:41
Troll perseverent cu argumente vasazica...la reviewul in cauza cine cunoaste cum functioneaza o placa video si un engine poate intelege ca la rezolutii de peste 1920x1200 pt placi video high-end cpu bottleneck ii redus si rezultatele sunt mai relevante in a arata ce poate cu adevarat placa video X vs placa video Y. Si inca o chestie...diferenta de la 2048x1536 (cat a fost testat) la 2560x1600 ii nu mai putin de 1Mega Pixel x 60 fps sa zicem - hopa...stai putin ca nu ii...tocmai acelasi lucru. Dar sa nu rascolim kktul din trecut, tura asta am inteles ca va fi inclus si un monitor de 30, si nu ca sa-l facem pe RheA sa taca, ci poate pt ca are sens pana la urma sa rulezi teste pe 2560x1600 daca ai la dispozitie placi video de peste 1000$ in 3SLI sau Quad SLI.
Ah...si asta ii chiar buna....tu care singur admiti ca nu faci benchmarkuri imi spui ca mi-i un subiect partial strain - ma abtin de la orice comentarii suplimentare, n-are sens sa dezvolt...ramane cum zici tu ca doar stii mai bine.
Doamne topicul asta e prea delicios ca sa dorm la ora asta....desi am zis ca ma culc.

Rhea,si eu am ridicat problema legata de rezolutie , remember?
Cand mi-am dat seama ca Crysis nu se poate juca nici in Cvadruplu SLI (la rez 2500*x cu totul maxim),ca e doar prost optimizat,iar dintre toti entuziastii din RO nu are nici naiba monitor de 30",eu m-am lamurit. Tu vad ca ai inca reminiscente,sa nu le zic sechele ca suna urat.

Da omule,e un subiect partial strain,ca ce-i mai rau decat prostul,e prostul care a mai dat cate un Vantage si are impresia ca stie.Eu nu stiu.

Ma seaca prostiile astea de copii batuti in cap ce sunteti in prag de 30 de ani. Cand omul creste,se schimba doar pistolasele cu apa , dar de tras/dat tot se da, asa cum niste copii se bateau cu guma in metrou azi si mi-au dat una in cap.

clonitza
02-03-2009, 08:33
Cred ca ar fi cazul ca fiecare sa-si ceara scuze si sa lasati comportamentul asta de 12 noaptea cand pe fiecare ii apuca licuricii ... va kkti pe voi atata pentru un amarat de 3dmark care n-are nicio relevanta, eu personal astept momentul in care lucrurile astea vor ajunge la coada testelor si la inceput sa vad niste bench-uri pentru productie (3dmax, maya, acad etc.) atunci voi considera ca tot ce se face aici a ajuns la maturitate, voi desconsidera in continuare jocurile din teste pentru ca sunt prost optimizate 99% din ele din cauza timpului scurt de productie.

quintus
02-03-2009, 08:48
Penibil ca de obicei!!!

Traiasca manelistii de pe Lab(a)51;)

Monstru
02-03-2009, 09:42
Bravo ciobane, frumos. Dupa aia ne intrebam de ce oare se enerveaza unul sau altul. Traiasca....

clonitza Desi iti dau dreptate legat de licuricii de la 12 noaptea, nu pot sa fiu de acord cu tine in rest. In primul rand, strict legat de CrazyPC, 3DMark-ul este unul dintre sporturile favorite pe aici. Cum este fotbalul in alta parte. Mie unul nu imi place fotbalul, dar nici nu ma bag in discutii pe forumurile lor de exemplu si nu ma dau cunoscator. In al doilea rand, jocurile sunt teribil de prost optimizate. Totusi, un om care da banii pe o placa video, in cele mai multe cazuri o va folosi ca sa se joace. Deci relevante pentru el sunt jocurile. In al 3-lea rand, eu unul sunt foarte deschis oricarui fel de teste. Dar nene...la tridimarci ma pricep, la 3dstudio macsi nu. Ia vino domnul meu incoace, iau eu o bastarca de bere sa avem ce dilua, si arata-mi cateva modalitati de testare cu programele despre care vorbeai si nu am nici o problema sa le includ in teste acolo unde este cazul. Cand testam i920 am tot chirait ca vreau si teste de genul asta, dar numai DTP-isti m-au ajutat cu sfaturi in legatura cu benchmark-uirea Photoshop-ului.... Nu imi este greu sa ma informez, dar prefer sa cer sfatul unui profesionist pe chestia respectiva, pentru ca pana la urma un test de genul asta lui ii este util.


Legat de threadul asta, deja devin amuzante micile frustrari care ies la iveala cu astfel de ocazii. Da ma baieti, eu nu m-am purtat frumos. Fiind un om sincer, am fost complet lipsit de tact si i-am spus domnului Rhea in fata exact ce cred eu despre el. Nu-i frumos sa ne exprimam astfel in public, este greseala mea ca m-am coborat la un asemenea nivel.

Dragos Saraolu
02-03-2009, 09:53
Traiasca manelistii de pe Lab(a)51;)

Asta este chiar mai urat decat cea spus Monstru :plthumbsd, te credeam mai cizelat, gandestete ca mai exista pe acolo un Micutzu si altii de la care nu am vazut vreun cuvant jignitor sau injurii in toti anii de activitate.

spiderr
02-03-2009, 09:58
sunteti dusi cu pluta toti si nu inteleg de ce .... :(

the dude
02-03-2009, 10:33
Asta este chiar mai urat decat cea spus Monstru :plthumbsd, te credeam mai cizelat, gandestete ca mai exista pe acolo un Micutzu si altii de la care nu am vazut vreun cuvant jignitor sau injurii in toti anii de activitate.

Depinde cum o iei.Eu am inteles doar manelistii,adica asa-zisul vinovat, Monstru. Nu cred ca s-a referit la toata echipa. Daca e asa, e grav.

Dragos Saraolu
02-03-2009, 10:37
Daca cu Monstru are ce are nu inteleg cea avut cu denumirea siteului, cred ca asta implica automat toate persoanele de pe acel site.

Monstru
02-03-2009, 10:37
Nu e nimic grav, stai linistit. Doar ca fiecare mic invidios profita de orice ocazie pentru a arunca cu rahat in lab501, chiar daca nu exista nici o legatura. Eu trebuie sa accept orice mizerie de la orice troll mititel, ca nu carecumva sa se lege cineva de site. Ca doar din postura de redactor al site-ului i-am spus lui Rhea parerea mea despre el.... Deh, daca maine nu mi se scoala atunci cand ma bag in pat cu nevasta-mea, poate o sa aud ca "astia de la lab501" suntem impotenti....

clonitza
02-03-2009, 11:22
Eu nu-s profesionsit .. sunt doar la inceput cu maya .. pentru hobbistii de noi poti sa incarci o scena in maya etc si sa dai o randare .. o sa vezi ca e fun :P, evenutual un CINEBENCH, 3dmark e un sport fain pe banii firmei in niciun caz pe banii tai :) .. eu prefer sa ma duc la scufundari ... nu mai vine caldura odata damn ... :) ... in rest joc wow pentru care si sistemul actual e irelevant.

the dude
02-03-2009, 11:27
Daca cu Monstru are ce are nu inteleg cea avut cu denumirea siteului, cred ca asta implica automat toate persoanele de pe acel site.

Poate sufera in exprimare :D

quintus
02-03-2009, 11:30
@Monstru: Try me baby;)

Pe M1 pot sa-l sun si sa-mi cer scuze dar nu cred ca e cazul.

Monstru
02-03-2009, 11:36
clonitza - Cinebench si POV Ray am tot bagat, dar m-ar interesa si ceva aplicatii real-life. Si m-ar interesa la un nivel "profi".


3dmark e un sport fain pe banii firmei in niciun caz pe banii tai

:rotf: Daca te-ar auzi nevasta-mea (sau a lui Ramiro, sau a lui ibm390s) ti-ar face statuie. Acum de bine de rau am componente la teste, dar inainte numai eu stiu cati bani am bagat in asta. Este o pasiune pana la urma, ca oricare alta.

clonitza
02-03-2009, 11:46
OK, hai ca facem asa ca si asa tre sa invat "nenorocenia" de maya de care tot ma apuc ma las :D .. fac o scena pentru crazypc si cand e gata o dau la test, o sa-mi ia ceva .. macar asta sa las mostenire si eu pe forum :D.

Te inteleg cu pasiunea ta si eu cu cea mai mare placere as face benchmark dar acum trebuie sa strang bani pentru emigrare in CA ... asa ca in oftica mea stau deoparte de teste :D .. poate gasim pe forum unii mai avansati decat mine sa iti trimita niste scene mai complexe si mai complete dpdv efecte pentru bench.