PDA

View Full Version : Folosire simultana 2 monitoare+tvout



tomsky
08-06-2005, 13:36
Pot sa folosesc o placa video cu 2 monitoare si tvout-ul in acelasi timp? Ma intereseaza ca pe monitorul principal sa afisez un lucru, iar pe tvout si monitorul secundar altceva (acelasi pe ambele sau diferit, e.g. trei programe afisate pe trei displayuri).
Se poate face asta cu orice placa video cu iesire duala+tvout (indiferent daca este ati sau nvidia)? Trebuie sa fiu atent la standardul tvout daca o cumpar de la noi din magazin?
Sau poat folosi un splitter (acelasi lucru sa fie afisat si prin tvout si pe monitorul secundar)?
Multumesc anticipat.

Revolution
08-06-2005, 18:41
Despre tv-out nu stiu daca merge in paralel cu inca 2 monitoare, cu toate ca nu vad de ce nu ar merge(mie imi mergea pe un singur mon+tv).Cat despre 2x mon sa iti poti afisa tu ce vrei, se poate fara nici o problema, am incercat eu cu un tft + crt si mergea, pe un mon aveam internet explorer, pe celelalte ms word & co.

tomsky
08-06-2005, 18:43
ideea era daca pot folosi 3 monitoare simultan. 2 stiu ca se poate but i need 3. Si nu parhelia ca "e " scumpe, vor 400 de paraiuti pe una. Anybody else?

PISU670
08-06-2005, 19:10
Eu pot pe herculesu meu 9800 Pro, are o optinune "dual hed" mi se pare, nu mai stiu exact.

tomsky
10-06-2005, 16:23
chiar nu a folosit nimeni 3 displaying devices odata? stiu ca celelalte combinatii merg si le-am incercat (2 monitoare, monitor + tv) dar toate 3 nu am incercat. oricum, sper sa mearga pt ca am facut deja comanda.

Flae
07-08-2005, 17:31
Merge! Tocmai am incercat eu pe un Radeon 9550 de la Gecube.