PDA

View Full Version : Arie tweak-uri



CBR
01-07-2005, 11:32
Aveti aici tot feluri de modding... Carcase, proc-uri, placi video, etc... Dar modding de soft nu aveti. :insane: De ce nu faceti o arie speciala pentru tweak-uri? :insane: Asa o sa fie un forum 100% pentru OC...

Ar merge bagat ca sub-arie la Crazy Modding. :yepp:


:comp10:

dios
01-07-2005, 12:07
http://www.crazypc.ro/forum/forumdisplay.php?f=27

Sisteme de operare uzuale
Tips, tricks, probleme software; drivers.

Daca e vorba de modding biosuri etc, tot la crazy modding intra :evil: alte tweaks software dincoace.

CBR
01-07-2005, 12:14
Nu ma refeream la BIOS... Cat despre aria cu Sisteme de operare uzuale aia numai arie de tweak-uri nu e... "Probleme browser", "am probleme cu Yahoo Messenger", "Programe de facut usor un site cu flash,etc". Intradevar, mai sunt cateva thread-uri pe acolo care merita dar majoritatea nu au legatura cu fenomenul tweak. Ar merge o sub-arie acolo? Daca imi lasi moderator pe aria aia 1h ma ocup eu sa mut thread-urile de tweak in sub-arie...

dios
01-07-2005, 12:56
daca mai apar cereri o sa facem :) Momentan se pare ca userii nu prea sunt interesati, sau sunt?

Si de ce nu ar merge tweaks in aria deja existenta? Poate faptul ca nu exista threaduri arata ca ori toata lumea stie sa le faca, ori nu au nevoie, sau de ce nu, sunt egoisti si tin pt. ei pe cele importante :what: Lucru perfect normal, avand in vedere ca se pierd zile si nopti, saptamani intregi pt cateva puncticele in plus in benchmarks...

CBR
01-07-2005, 13:00
Baga si tu te rog un poll la thread-ul asta in felul urmator (ca sa vedem opinia generala):


Doriti o sub-arie de Tweak-uri (pentru cei care nu stiu sunt mici modificari la programe/windows pentru a rula mai bine)?
- Da.
- Nu.

---
Ai zis de punctele din benchmark-uri si cum lumea se chinuie sa aibe cat mai multe... E adevarat ca daca ai mai multe puncte se misca mai bine calc-ul? Atunci de ce sa nu se chinuie si cu un pic de tweaking pentru a se misca si mai bine?

dios
01-07-2005, 13:01
Pai exista omule arie de tweakuri, nu ii opreste nimeni sa posteze acolo :) Daca apar sa zicem 10 threaduri numai pe obiectul asta facem imediat aria specializată :)

CBR
01-07-2005, 13:03
Eh, eu ma gandeam ca daca apare aria o sa apara si thread-urile cu ea... :)

dios
01-07-2005, 13:13
iete poll :)

CBR
01-07-2005, 21:52
Daca nu tine, asta e... :D

CBR
02-07-2005, 14:34
M-am gandit si eu mai bine si intradevar nu are rost. In schimb am facut un thread (mai jos link) special pentru tweak-uri.

---
http://www.crazypc.ro/forum/showthread.php?t=1215
---

closed