PDA

View Full Version : Chieftec LBX-02B-B-B



XLR
02-07-2005, 21:59
Ma gandeam sa-mi cumpar aceasta carcasa. Am gasit-o in Best insa momentan nu o mai au pe stoc. Poate o aduc samptamana viitoare.

Chieftec LBX-02B-B-B (http://www.bestcomputers.ro/cod/1504/detaliu_produs/Case+ATX+Chieftec+Chieftec+LBX-02B-B-B+BESTCOMPUTERS+RATE+prin+CREDISSON/Case-ATX-Chieftec-LBX-02B-B-B.htm)

Ce parere aveti despre ea ? Se merita ?
Mai stiti alte magazine din Bucuresti care o au pe stoc ? Nu prea mai am rabdare. :D

Thx!

killergts
03-07-2005, 09:21
atata timp cat va fi livrata cu sursa merita!

XLR
03-07-2005, 10:03
Va fi livrata cu sursa de 400W (daca am noroc poate le nimeresc pe cele de 450W).

zap
03-07-2005, 12:06
E la ultrapro

dios
03-07-2005, 12:10
E o carcasa OK, din pacate cu stocul intotdeauna au fost probleme... incearca si la UtraPro, parca si ei aveau la o vreme Chieftec.. sau la DC (http://www.dcshop.ro/listare.php?cat=25&brand=CHIEFTEC)...

XLR
03-07-2005, 13:03
M-am uitat si pe site-ul de la DC insa nu prea au surse carcasele lor. Chieftec LCX-01 are sursa, designul este f. misto. Daca o gasesc cred ca o iau. :)
Design frumos mai are si Chiestec CX-04, insa nu are sursa... :(

Din Ultra Pro m-ar tenta CHIEFTEC BX-01B-BB sau CHIEFTEC BX-01B-BSL. Dar nu credeti ca sursa de 360W este cam mica? :what:

cyfaws
03-07-2005, 13:29
Sursa Chieftec de 410 de la LCX-01 e probabil un 410-212, nu? La cele High Power produse tot de Sirtec scrie pe site ca 410 watts e maximum power. Sa inteleg ca puterea medie sustinuta(sau cum se spune) e mai mica, gen 360 watti?

M3kk
03-07-2005, 14:50
Hm.. eu am carcasa asta, am luat de la Best, mi-a venit cu sursa de 420W , dual rail, unu de 18A , altu 15A , dual fan..

XLR
10-07-2005, 22:36
In sfarsit mi-am cumparat un Chieftec LBX-03B-B-SL din Ultra Pro. Are sursa de 410W. Nu pot spune decat ca este o diferenta enorma fata de carcasa anterioara (una de 800.000 :D) din toate punctele de vedere.

PS: Sa va povestesc prin ce am trecut pana am gasit aceasta carcasa. Va reamintesc ca traim in Romania...
Prima oara am sunat la Best Unirea pt Chieftec LBX-02B-B-B. Mi-au spus baietii ca o au pe stoc. M-am dus sa o cumpar, insa stupoare. De fapt nu o aveau pe stoc. Le-am cerut niste explicatii deoarece am venit degeaba pana la ei. NICI O PERSOANA nu a fost in stare sa ma lamureasca. In cele din urma a venit cineva si mi-a spus ca s-a facut o confuzie intre carcasele puse pe sisteme si carcasele goale. :icon_wall
Apoi m-am dus in DC pt a cumpara Chieftec LCX-01. Uimitor insa povestea s-a repetat. Am sunat, aveau carcasa pe stoc, ma duc la Depozitul de pe Mihai Bravu insa carcasa a disparut.
Cum se poate asa ceva? Doua magaine mari sa induca cumparatorii in eroare in asemenea hal. Avand in vedere ca nu este vorba de o carcasa de 1 milion. Inteleg ca aceste carcase se gasesc mai greu insa trebuie sa spuna clar cumparatorului AVEM sau NU AVEM produsul pe stoc. Ce pot sa spun o gramada de timp pierdut.
Sorry de offtopic insa trebuia sa o zic.... :upset:

PS2: Am o mica nelamurire cu sursa. Se cam incinge. Are un singur ventilator de 120 pe partea de jos, iar partea de sus este cam calda. E normal? :insane:

dyuletz
20-07-2005, 03:12
No offence mie nu imi place carcasa cum arata !!!

XLR
21-07-2005, 18:58
LOL!
dyuletz eu mi-am luat carcasa in primul rand pentru ce stie sa faca si apoi pentru desing. Oricum sunt de parere ca am nimerit 2 iepuri dintr-o lovitura.
Avand in vedere ca ininte aveam un junghi de MIDITOWER 400W C02N-3131N nu pot spune decat ca aceasta e grozava.
Se vede dragut cu unitatile optice si floppy-ul negre. :yepp:
Parerile sunt impartite oricum. :P

dyuletz
21-07-2005, 19:25
Da e un pas mare intre cea veche si cea noua si ai perfecta dreptate, dar totusi nu ma atrage pe mine designul carcasei asteia, dar cum ai spus parerile sunt impartite !!!

maxu
01-11-2005, 11:53
Eu zic ca daca vreti sa mergeti la sigur (parerea mea) cu carcasele, adica sa stiti daca sunt sau nu pe stoc, cautati la importator (http://www.chieftec.com/offices/offices.htm)