PDA

View Full Version : hdd 120 Gb hitachi ars



adishaq
15-08-2005, 23:03
am un hdd hitachi de 120 gb pe care l-am ars.cum, nu stiu.
ideea e ca am fost de unde l-am luat si nu au placa electronica, am fost la quartz care se lauda ca sunt cei mai buni, nimic.
in concluzie, stie cineva unde pot sa mai merg?
:icon_wall

Varzmaster
15-08-2005, 23:11
Da, dai spaga la Ktech sa-ti gaseasca ceva care te-ar ajuta. ;)

adishaq
15-08-2005, 23:29
varz, ai vreun om de legatura. ca dau si spaga si tot, ca e ars rau.
eventual, ca a nu compromitem pe cineva, priv me.
merci

cata
29-12-2005, 02:06
hehe.... mai era unu cu hitachi bulit... ce firma e asta hitachi? sa nu cumparati niciodata hitachi.

fedayn
29-12-2005, 07:12
sa nu cumparati hitachi pt. ca s-a dus la vale un hdd? in cazul asta astept lumea sa vina aici sa spuna cate maxtor, samsung, wd sau seagate li s-au busit; concluzia ar fi asta: nu mai cumparati hdd-uri - sunt proaste, se strica! ce, calculatorul nu e bun si ca uscator de par? daca tot aveti atatea ventilatoare... sau instalati win xp pe un flash de 2gb pe care o sa dati...hmmm...multi bani :mischeif:
fiti mai responsabili cand dati un sfat si incercati sa va documentati inainte sa vorbiti aiurea - adleast use master google :bow2:

faraonu
29-12-2005, 07:35
concluzia ar fi asta: nu mai cumparati hdd-uri - sunt proaste, se strica!.....................
fiti mai responsabili cand dati un sfat si incercati sa va documentati inainte sa vorbiti aiurea :bow2:

ok. imi faci cadooo niste flash-uri care sa tina 100-150 de filme, 20 GB sw jocuri, 40 de GB de muzica si 30GB de poze? a...si sa aiba si viteza unui SATA. ? :)

de stricat mi s-a stricat un singur hdd. maxtor slim. inafara de asta mai am sau am avut in "intretinere" aproximativ 20 de hdd-uri. desi unele sunt obosite functioneaza in continuare. experienta cu hdd-uri este insa mult mai mare decat cu proprietatea mea personala :evil:

ce e aia documentare? sa intrebi la aprozar sau experienta proprie?

adishaq
29-12-2005, 08:15
ceea ce m-a deranjat cel mai mult nu a fost calitatea hdd-ului hitachi (mi s-a intamplat sa an bad-uri si pe harduri noi), ci faptul ca nu s-a gasit nimeni sa il repare.
nu au service la ele.

fedayn
06-01-2006, 20:41
io eram ironic cu faza cu flashu'...wasn't it obvious? voiam sa zic ca daca se strica un hdd nu inseamna ca-s toate proaste.