PDA

View Full Version : Cooler pt MSI K8N Diamond



Cosmin_M
01-11-2005, 22:10
salut
mi-am schimbat pl de baza (am luat MSI din titlu) si am incercat sa pun pe ea cooler-ul vechi Thermalright XP-120. binenteles ca n-a mers :D !

maine ma duc sa-mi iau alt cooler (unu bun !) si m-am gandit la Cooler Master Hyper 6+.
intrebarea este daca cineva a incercat si poate sa-mi spuna daca cooler-ul pe care vreau sa-l cumpar merge pe pl de baza, ca sa nu mai am vreo surpriza.

PS:
si daca tot suntem aici ... stiti si vreun magazin unde il gasesc ?

multumesc anticipat

Tile
01-11-2005, 22:24
Sfatul meu este sa iti iei un Thermalright XP 90 deoarece este mai mic si are sanse sa se inscrie fara probleme pe placa ta.

MIshu
01-11-2005, 22:49
subscriu. candva m-am lovit si eu de prb ta. fa cuiva upgrade de la xp90.

Cosmin_M
04-11-2005, 23:11
k thx dar deja mi-am luat CoolerMaster Hyper 6+ si odata cu asta o mare teapa ! nu d.p.d.v al performantelor. la montare am avut probleme cu el (si asta tot universal se lauda ca e). suruburile nu erau suficient de lungi pt a trece pana pe spatele placii de baza unde trebuia sa le prind cu piulite.
dupa lupte seculare care au durat vreo 4 ore i-am improvizat niste suruburi si asa l-am putut monta. eu acum de cine sa ma iau: de flamingo de unde l-am cumparat sau de producator ? pachetul de accesorii era complet, am verificat. pur si simplu nu erau suruburi potrivite ...