PDA

View Full Version : Problema cu o multifunctionala HP PSC 1110 - help!!!



Konijiro
30-11-2005, 19:02
Am o multifunctionala HP PSC 1110 si am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Ambele cartuse sunt reincarcate, dar au mers perfect dupa reincarcare. Imediat dupa ce l-am incarcat pe cel color, am plecat din tara vreo luna, timp in care imprimanta nu a fost folosita. Cand am ajuns acasa si am vrut sa printez niste coli, am observat ca nu printeaza nimic! Trage foaia, se misca tot mecanismul inauntru ca si cum ar printa, dar nimic pe coala... Am reinstala driverele si tot nu merge... Sunt noob total cand e vb de imprimante, chiar nu stiu ce sa ii fac. Ceva idei? Multumesc

DyJohnnY
30-11-2005, 19:47
o sa sune laconic...poate s-au infundat cartusele...incearca sa le desfunzi, sau s-o fi infundat mecanismul din imprimanta care trage cerneala...asta e problema cu jetul de cerneala se usuca, scrie prin manuale cat de des tre sa printezi or smthn.
sper sa fie un printer guru pe aici ca io mai mult de atat nu stiu, da-i cu google poate iese ceva.

doro69
03-12-2005, 13:30
Tare asta cu desfundatul cartuselor :D Densitatea cernelii cu care incarci cartusele le-a stricat, probabil si imprimanta odata cu asta... de regula asta se intampla cand incarci un cartus cu cerneala crappy. (te rog nu imi spune ca e orginala HP, am mai auzit :D )

Solutie: cumpara cartuse noi ;)

Konijiro
12-12-2005, 22:05
Am rezolvat, am lasat locul pe unde iese tusul in apa calda vreo 10 min si acum merge.. Multumesc!!