PDA

View Full Version : Seriale TV: Lost



spiderr
12-01-2006, 01:56
Sa incepem cu " Lost "

Auzeam lumea prin jur vorbind despre el , si trebuie sa recunosc ca la inceput eram cam sceptic in ceea ce il priveste, ziceam "eh alta balarie cu unii pierduti pe o insula", dar unii prieteni mai apropiati au insistat sa ma uit macar la episoadele pilot .

Zis si facut ... problema este ca a devenit cam addictive adica nu prea mai ma pot opri , in 3 zile am vazut primul sezon (25 episoade) si abia astept sa vad si sezonul 2 ...

Pe acest Thread vom vorbi despre acest serial mai intai , pareri , idei , rezolvari samd ... hai sa vedem ca am inteles ca este o febra mondiala cu serialul acesta :D

Gogu
12-01-2006, 02:01
Hmm, si eu vreau sa-l vaz, ca prea il lauda lumea.

Zyklon5
12-01-2006, 03:26
hmm .. it's nice .. are unele lacune in scenariu though .. nu este perfect in nici un caz.

Adevaratul serial vedeta este Battlestar Galactica care dincolo de decorurile Sci Fi are foarte mult substrat.

fedayn
12-01-2006, 05:13
vreti sa auziti de adicted people? prietena unui amic a vazut fiecare episod din Friends intre 5-10 ori; eu acum cand mai am cateva ore pana tre' sa predau un proiect la management la fac. belesc ochii la Babylon 5; in 3 zile am vazut 47 de episoade... oricum, cred ca am sa ma opresc acum :bulb: am totusi sesiune.
si mai pot continua exemplele cu dependenti de Stargate SG-1 si/sau Stargate Atlantis, oameni care stiu pe de rost episoadele din Familia Bundy, un vecin care are pata pusa pe Pinky&The Brain (desene animate duse cu vaca rau de tot:D ).

mda...macar am reusit sa copii marti la contabilitate si am sa intru in examen.:evil:

C3rE
12-01-2006, 08:16
Zis si facut ... problema este ca a devenit cam addictive adica nu prea mai ma pot opri , in 3 zile am vazut primul sezon (25 episoade) si abia astept sa vad si sezonul 2 ...




Cand ti-am zis :D

Alex, fa un server de FTP acasa si ti-l dau eu.


Nota bene : nu este vorba de piraterie, ci doar de niste trailere ca sa-si faca si omul o idee ;)

Corbu'
12-01-2006, 08:20
Dar Taken (Steven Spielberg) nu va place? :D

sindrom
12-01-2006, 09:44
Hmm, si eu vreau sa-l vaz, ca prea il lauda lumea.
stai cuminte, nu pierzi nimic, a cam ajuns telenovela...

spiderr
12-01-2006, 09:51
si pe mine incepuse sa ma plictiseasca pe la episodu 8 parca dar vad ca acuma si-a revenit , mi-a placut mult faza cu numerele si cum se leaga totul de fapt si cum ei se stiau sau s-au intalnit in vietile lor accidental sau nu .

faza cu numerele a fost tare mai ales cand am vazut numerele alea pe bunkeru ala :D

zap
12-01-2006, 10:09
C3R3 deschide robinetu la LOST pe ftp sa-l iau si eu

doro69
12-01-2006, 10:37
dupa ce termin Friends (sunt la seria 10) ma apuc de asta sau de Millenium, daca pot face rost de cel din urma :(

dreamer
12-01-2006, 11:02
Mda, si eu sunt in curs de vizionare sa seriei Friends... insa ma oftic ca le am TV-Rip si nu gasesc DVD-urile (~5 pe serie) sa le iau (a lua poate insemna aici a downloada sau a cumpara, in functie de posibilitatile materiale la momentul respectiv ;) )... are cineva DVD-urile sau stie de unde le-as putea lua?
Thanks... :D
Revenind la topic... am vazut 2 episoade din Lost si pare destul de interesant, o sa vreau sa-l vad integral, insa tot asa, in conditii de maxima calitate! :)

doro69
12-01-2006, 11:27
io am firends mixt.. si tv si dvd si cu cateva episoade lipsa, poate fac o lista cu ce-mi lipseste sa ma ajute si pe mine cineva inainte sa le ard :)

Net_Devil
12-01-2006, 13:04
Imediat vine 22 si incepe seria 2 la lost. Sunt curios ce s-o intamplat cu copilul ala...

C3rE
12-01-2006, 13:11
C3R3 deschide robinetu la LOST pe ftp sa-l iau si eu


Eu plec din oras in 3 ore. Masina pe care e nu are FTP activ, daca ai tu unul unde pot sa-l urc o fac cu cea mai mare placere. Ma gasesti pe ym.

MBM
10-02-2006, 18:39
De Clanu Soprano ati auzit sau Law and Order???

Don Corleone
10-02-2006, 20:02
Nu...cine sunt aia?:rotf:

MBM
10-02-2006, 20:16
care dintre ei ?

theo85ro
10-02-2006, 20:43
Eu trebuie sa am un serial la care sa ma uit neaparat. Pana acum am vazut Friends, Seinfeld, Maried with children, Sex & The City si acu ma uit la Everybody loves Raymond :D .
Lost l-am vazut pana la cel mai recent episod, dar seria 2 mi se pare cam slaba...