PDA

View Full Version : De ce Gigabyte?



C.@M.
01-04-2006, 16:06
De ce la sectiunea de suport tecnic de ce in loc de alte firme este Gigabyte?:what: Ca de exemplu asus...

cyfaws
01-04-2006, 16:14
Probabil ca cei de pe forum care lucreaza prin magazine IT au de-a face mai mult cu Gigibyte.

C.@M.
01-04-2006, 16:15
Momentan gigabyte e o firma moarta...

cyfaws
01-04-2006, 17:00
Vorba lu' Gogu': tu ai fumat ceva ierburi dubioase din spatele blocului?

Dashu
03-04-2006, 10:15
Momentan gigabyte e o firma moarta...

Aaaa :icon_wall esti sigur? :insane:

Unde a murit? Cand? Cum? (o fi fost calcata de un tramvai :D)

Auu.. si eu ce fraier is ca.. mi-am luat placa de baza acum 2 luni de o firma moarta.:mda:

Neo
03-04-2006, 12:56
Momentan gigabyte e o firma moarta...
Post-hunting alert. Daca mai continui in stilul asta incasezi un avertisment in doi timpi si 4 clickuri. :mischeif:

atomidude
03-04-2006, 13:04
eu am citit ceva zvonuri ca Gigabyte ar fuziona cu MSI, da' sa moara?! nici vorba de asa ceva

fedayn
03-04-2006, 15:50
MSI, ASUS, Jijibait...top5 productie, rata de profitabilitate de mult pusa la punct; diamonds are forever :D

deci chill :P

Don Corleone
03-04-2006, 18:35
Momentan gigabyte e o firma moarta...
Aberezi in ultimul hal, stai jos.

C.@M.
03-04-2006, 19:03
Uitativa si voi in domeniul mb-urilor(s939)...Gigabyte e varza pe langa asus dfi sau abit...Sorry daca am deranjat cu ceva, si nu sariti cu gura!;)

Dashu
04-04-2006, 08:02
Nu vrei sa dai si tu 1-2 exemple sa te credem si noi (link-uri la teste.. ceva).

P.S. Te-ai gandit vreodata ca Gigabyte nu face placi de baza doar pentru OC?
P.S.2 ...si tot nu ne-ai zis cum a murit Gigabyte.

C.@M.
04-04-2006, 15:05
Ca sa nu iasa scandal nu vreau sa mai discut pe tema asta.As ruga pe admin sa inchida threadul asta daca se poate!:rolleyes:

Dashu
04-04-2006, 15:15
C'mon daca zici o parere sustine-o pana la capat, da argumente, exemple. Poate ca noi suntem aia care nu stim.

C.@M.
04-04-2006, 15:24
C'mon daca zici o parere sustine-o pana la capat, da argumente, exemple. Poate ca noi suntem aia care nu stim.
Gigabyte au fost buni candva.Acuma nimika.De exemplu toata seria de placi de baza GA-7N400 dadea prea mult curent a cpu... la un Barton 2800+ era o diferenta de pana la 30 de grade !. Alte bube... pai aveau ei niste placi cu reglaj suplimentar de curent... veneau intr-un ambalaj de parca erau toale de fufa... ei bine... acea placutza (care era separata si se infigea pe placa de baza) nu se putea infige corect in slotul ei decat daca inclinai un pic niste condensatori si ii rezemai unul de altul in cruce... Garantat in timp, prin frecare se va ajunge julirea izolatiei > la descarcare electrostatica > scurt circuit... Iar Gigabyte GA-7VT600L avea 4 condensatori de care nu puteai instala un cooler serios pe procesor fara a-i inclina / indoi / smulge din placa.Ei fac lucruri sclipitoare dar patea tehnica e varza... se adreseaza publicului de gameri de pana la 16 ani:D

korby
04-04-2006, 15:29
Gigabyte au fost buni candva.Acuma nimika.De exemplu toata seria de placi de baza GA-7N400 dadea prea mult curent a cpu... la un Barton 2800+ era o diferenta de pana la 30 de grade !. Alte bube... pai aveau ei niste placi cu reglaj suplimentar de curent... veneau intr-un ambalaj de parca erau toale de fufa... ei bine... acea placutza (care era separata si se infigea pe placa de baza) nu se putea infige corect in slotul ei decat daca inclinai un pic niste condensatori si ii rezemai unul de altul in cruce... Garantat in timp, prin frecare se va ajunge julirea izolatiei > la descarcare electrostatica > scurt circuit... Iar Gigabyte GA-7VT600L avea 4 condensatori de care nu puteai instala un cooler serios pe procesor fara a-i inclina / indoi / smulge din placa.Ei fac lucruri sclipitoare dar patea tehnica e varza... se adreseaza publicului de gameri de pana la 16 ani:D
Si tu in ce categorie intrii? :rotf:
Si nu poti judeca o firma numai dupa cateva modele de placi de baza... la video sunt in TOP! :icon_wall

C.@M.
04-04-2006, 15:30
Si tu in ce categorie intrii? :rotf:
Si nu poti judeca o firma numai dupa cateva modele de placi de baza... la video sunt in TOP! :icon_wall
Am trecut de varsta aia!!!:evil:

korby
04-04-2006, 15:42
Am trecut de varsta aia!!!:evil:
Prove it! :mischeif:
Si ce vrei sa zici cu "categoria" mentionata de tine? Eu am 17 ani... & check my rig. :)

rob_debruce
04-04-2006, 16:21
Gigabyte, Asus si ECS in ordinea asta, parca, sunt cei mai mari producatori de placi de baza din lume, adica produc si vand cele mai multe placi.Exista tendinta, atat la Asus cat si la Gigabyte, de a scadea pretul in detrimentul calitatii (ECS iese din calcul, el s-a adresat intotdeauna segmentului de jos:D ) asa ca apar diferite probleme.Cat despre moartea acestei firme, nu se pune problema nici acum nici in viitor.

kevin_m
16-05-2006, 11:57
KOREKT,rob are dreptate.....

Neo
17-05-2006, 10:57
Mutaţi naibii la Gică-Contra :D