PDA

View Full Version : Norton Systemworks 2005



andreicosminus
14-04-2006, 14:24
Imi expira Subscription service pentru NAV 2005 (il am instalat din pachetul Norton Systemworks 2005) si nu mai pot sa actualizez definitiile de virusi.
Aveti idee daca exista vreo solutie in acest sens?
Multumesc anticipat.
P.S. Am inteles ca la versiunile pana in 2005, se putea inlocui/modifica fisierul Catalog.LiveSubscribe si functiona, dar la versiunea asta nu cred ca mai merge.
Voi ce ziceti?

atomidude
14-04-2006, 14:35
eu zic sa-l dai jos de pe pc, norton e un oricum un gunoi. daca vrei sa-l folosesti in continuare cred ca singura solutie legala e sa bagi ceva fise.
eu unul folosesc doua solutii gratuite: avast pentru virusi si kerio ca firewall. ambele ma apara de cel rau de cca 2 ani de zile :D

2che
14-04-2006, 18:10
Si eu am avut problema asta ca aveam NSW 2005 instalat si facusem imagine de partitie..si dupa 1 an chiar daca dadeam un restore drive ma trezeam cu el expirat..am cautat..stii tu ce si nu am gasit ..am incercat sa sterg tot ce e norton din pc dar am impresia ca info. ramane in registrii..iar pe acolo nu am gasit nimic concret,am dezinstalat si reinstalat si tot "tinea minte".Cu riscul ca sa supar pe multi folsoesc NAV sau NSW/NIS din 2002 si le-am avut pe toate..au minusuri dar si plusuri fatza de celelalte produse.
Singura solutie a fost sa dau un format+reinstall pe curat :) sau cum s-a mai zis ..sa bagi fise :D

blue_led
14-04-2006, 20:15
exista o metoda foarte simpla sa faci update
nu o spun deci nu insistati
descoperiti-o singuri ! programatorii mereu fac greseli !:D

2che
14-04-2006, 20:18
Ar fi cumva metoda de a downloada manual update urile si apoi sa le instaleze?(nu stiu dc totate update urile s-ar "lua" in felul asta)

korby
14-04-2006, 21:01
exista o metoda foarte simpla sa faci update
nu o spun deci nu insistati
descoperiti-o singuri ! programatorii mereu fac greseli !:D
Asta mi-a placut. :mda:

:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

Gobar
14-04-2006, 21:28
Aveam si eu Norton System Works si Internet Security 2006 si aveam aceasi problema, recomandarea mea este sa le dai jos si sa iti pui altceva.
Mi-am pus Kaspersky 6 si Kerio si e diferenta ca de la cer la pamant la consumul de resurse, in plus update-urile sunt mici (se fac instant) nu ca la Norton ca stai dupa ele de te plictisesti si daca mai face ceva upgrade la o componente sau rezolva un bug trebe sa si restartezi calc.

blue_led
14-04-2006, 22:00
Asta mi-a placut. :mda:

totusi incearca sa pui manual update-ul . vei avea o surpriza :mad: !

metoda ( bineinteles ca e at'labam ) e foarte simpla ( tehnica conteaza ). sunt curios daca o mai gaseste si altcineva

andreicosminus
16-04-2006, 11:01
cand faci manual update-urile, tre' sa dai data inainte de data limita din Subscription?
Asta e?

andreicosminus
16-04-2006, 11:05
Aveam si eu Norton System Works si Internet Security 2006 si aveam aceasi problema, recomandarea mea este sa le dai jos si sa iti pui altceva.
Mi-am pus Kaspersky 6 si Kerio si e diferenta ca de la cer la pamant la consumul de resurse, in plus update-urile sunt mici (se fac instant) nu ca la Norton ca stai dupa ele de te plictisesti si daca mai face ceva upgrade la o componente sau rezolva un bug trebe sa si restartezi calc.

Ce versiune de Kerio folosesti?
Ca eu folosesc Kerio personal firewall 4.2 si am inteles ca, acest firewall a fost cumparat de firma Sunbelt si nu mai au de gand sa o upgradeze...

Gobar
16-04-2006, 19:03
4.2.3 e Sunbelt deja :)

andreicosminus
17-04-2006, 21:38
4.2.3 e Sunbelt deja :)
Este acelasi cu 4.2.2, doar ca e rebranduit de sunbelt

andreicosminus
26-04-2006, 20:39
Aveti si alte idei in legatura cu ''problema'' legata de NSW 2005?

andreicosminus
06-05-2006, 11:17
Functioneaza updatarea manuala pt. NAV 2005 dupa expirarea Subscription service? (am impresia ca desi o fac si imi apare ca definitiile ar fi actualizate, totusi in realitate nu este asa)?