PDA

View Full Version : Leadtek TV2000XP Expert !!! help me !nu-i mai dau de cap



cobrelu
12-05-2006, 21:30
sa incep cu sistemu pe care il am acum ... deci carcasa din plexiglass Speeze, sursa no name 350W (cica), mobo MSI K8N Diamond, AMD 64 3200+ venice E6, GEIL 256MB DDR400 Value, Sapphire X1600Pro 256MB, hard WD 80GB buffer 8 ATA100, Leadtek TV2000XP Expert, DVDRW LG 4163B, CDRW LG 8527B, radiator procesor box cu turbina Aero 7 de la Cooler Master, LCD Samsung 710N... e, care e problema, tv tunerul a mers pe un alt sistem care l-am mai avut (K7) perfect, insa pe sistemu asta mi-a dat ceva de furca pana l-am stabilizat, si am gasit combinatia (intre driveri si winfast PVR) astfel incat sa mearga. Acum cateva zile am formatat hardu si am reinstalat totu, insa nu-i mai dau de cap la tv tuner... :icon_wall deci merge frumos , gasesc programe, tot ..dar cand ies din PVR si intru iar, uita toate programele si standardul PAL folosit... nu mai pot .. am incercat cu toate... cu cel de pe cd original, am fost la una magazin de calculatoare si am luat cd-ul original de la noile expert, si tot nu merge k inainte, ca pe fostul meu K7... am incercat cred ca tot ..nu stiu ce sa mai fac, am luat ultimele drivere si PVR de e sit... help me pls... sunt disperat (in momentu de fazta am 6 ore de stat la calculator si incercari peste incercari ) :confused: :icon_wall :bow2: