PDA

View Full Version : Probleme cu Antivirsul



Mirciongu
17-02-2005, 15:56
Salut.
Sper sa ma puteti ajuta sau sa se poata face ceva sa nu fiu nevoit sa reinstalez Windows-ul :(
Uitati care e problema: aveam instalat un F-Secure AV mai vechi si am vrut sa mi-l pun unul mai nou, dar nu l-am putut instala pt. ca mi-a dat eroare, iar cand am vrut sa il pun inapoi pe cel vechi imi zicea ca nu am putut pt. ca zicea ca o versiune mai noua a fost instalata pe sistem. Nu stiti cum as putea sa fac Windows-ul sa nu mai "stie" de cealata versiune care a fost instalata, in afara de registry cleaners ca am incercat cu mai multe.
Va multumesc anticipat.

costinu
17-02-2005, 18:21
eu vad problema astfel:
1.incearca o fersiune si mai noua daca se poate, sau acceasi cu cea pe care ai incercat sa o instalezi dar luata din alta parte.
2. curatare manuala de registrii, adica stat si cautat fiecare cheie care are legatura cu f secure.
3 si cel mai simplu probabil, incearca alt antivirus:D ca oricum asta ne e cel mai eficient:D. daca e nevoie iti trimit eu unul, sau iti dau un link (eu am mcafee de 5 luni de zile, stau in camin, deci misuna virusii pe aici mai ceva ca mustele la ... si cu toate astea am reusit sa nu am niciunul )

Mirciongu
19-02-2005, 22:41
Pai le-am cam incercat pe toate. Am dat un search cu un registry cleaner si am sters tot ce o gasit despre f-secure. De instalat o versiune mai noua nu pot ca era ultima. Si de instalat alt antivirus si asta am incercat (am incercat mcaffe si tot la fel mi s-a intamplat). In fine, poate stie cineva daca se mai poate face ceva. Daca nu asta este. Da-mi oricum link-ul ala de care ziceai si mersi pt. sfaturi.