PDA

View Full Version : Pareri despre noul abit fatality pe am2



Kos_min
16-11-2006, 17:08
Vreau si eu pareri despre aceasta placa de baza...http://www.itdirect.ro/produs.php?339:711 Pentru ca vreau sa iau urmatorul calc:
Proc AMD 3200+ 2ghz AM2
MB Cea de mai sus
Memorii Corsair TWIN2X1024-6400C4
Video 2x7300GT
HDD 2xWD 250GB KS
Optic LG DVD-rw
ETC...
Vreau sa stiu si eu pareri daca are cineva placa asta de baza, pt ca am avut abit fatality pe 939 si am fost dezamagit total cand am vazut ca nu merge mai mult de 2,9v la memorii, cand eu de abia cumparasem de la ettore memorrile din semnatura. Iar bani de un lanparty pe am2 nu am...:cry: sau astept sugestii cu alte placi de baza care sa imi ofere un bun OC

Neo
16-11-2006, 18:37
Abit KN9 SLI este de fapt aceeaşi placă. Pe mine la Fatal1ty asta m-au impresionat condensatorii low esr full Al de pe toată placa, sistemul de răcire foarte solid (dar la fel de "eficient" ca toate petardele cu heatpipes cu două capete calde).
A, da, şi felul în care arată plus cutia :love: Şi nu glumesc :D

Dragos Saraolu
17-11-2006, 13:47
Kos_min tu vrei upgrade sau downgrade la calculator, ma indoiesc ca noua configuratie iti va aduce mai mult de 3-5 FPS in jocuri care stiu de SLI, iar la restul considera downgrade.

Kos_min
22-11-2006, 09:43
Dragos Saraolu, down grade nu fac deoarece nu mai am calc din semnatura...stiu, era un calc bun, dar a trebuit sa il dau din cauza banilor...iar acum imi doresc altul, si m am decis la placa de baza. Va fi un DFI Infinity NF SLI-M2. Iar modul cum arata placa si cutia si toate alea la abit nu ma intereseaza, neo.