PDA

View Full Version : Vreau MSI 875 Pe Neo FSI2R



DjLeco
03-03-2005, 10:06
Vreau mainboard MSI 875Pe Neo FSI2R preferabil in GARANTIE (stiu ca MSI dau 3 ani), ofer la skimb placa mea din semnatura ,garantie 2 ani , toate accesoriile, luata acu' 1 luna si 1 sapt+ o diferenta(eu).
Astept reply, sau 0722644663 :toast:

dios
03-03-2005, 11:23
Ce-i aia vreau? Pune si tu SCHIMB, CUMPAR etc. :)

Scuba
03-03-2005, 22:40
Offff.... Dau de tine si aici :D :D . Hai convinge-ma sa-ti dau placa mea :) :D :P ( 875P NEO FIS2R - mai are cam 2 ani garantie).
P.S. Mi-e tare mila de Abit-ul ala cu Prescott pe el!!! :owned: :slash: .

Neo
06-03-2005, 16:02
Scuba, te conving eu sa-mi dai placa ta? Negociem pe pm :D

DjLeco
07-03-2005, 22:21
Ok, scuze SKIMB placa din semnatura(mainboardul) cu MSI 875 Pe Neo FSI2R
Pt SKUBA, man nu te inteleg...
Ce tre sa fac ca sa te conving, NICIODATA nu ai dat detalii mai multe...
Deci?
Cum ramine? ce vrei inafara de mainboardul meu?
SPECIFICA, te rog!

Scuba
08-03-2005, 11:39
Ce revision e Abit-ul ?
In principiu facem schimbul. Ca diferenta nu vreau decat un cooler pasiv bun pentru NB . Sau macar asta: http://www.pc-coolers.ro/produs.php?id=16 .

DjLeco
08-03-2005, 15:15
Pai pe ea scrie asa IC7-G V1.1
Cooler de northbridge, are abit-ul pe ea, eu Nu mai am asa ceva.Daca te ajuta iti pot da un cooler de VGA tip Titan Full Cupru cum au placile video Hercules 3D Prophet 9700 Pro sau 9800 Pro, cred ca stii desprece e vorba...
Tu mai ai garantie la placa ta?
Unde si cit timp(daca mai este), si cum stai cu accesoriile?
Eu am absolut tot la ea si este luata de 1 luna si 2 sapt.
Coolerul arata cam asa:
Deci?
Ne combinam?

Scuba
08-03-2005, 15:49
Cooleru' ala nu ma ajuta cu nimic. Placa mea e de la F******o, si mai are cam 2 ani garantie. In principiu am cam toate accesoriile (nu ca as fi folosit vreunul) .
Daca imi faci rost de un cooler mai serios, ne combinam. Am oroare de jaful ala de cooler de la Abit (primul meu 875P a fost IC7-G) .

DjLeco
08-03-2005, 17:15
Nu te inteleg, in fine...
Coolerul de pe mainboardul Abit functioneaza IMPECABIL, nu stiu ce probleme ai avut tu pe placa ta anterioara...
Daca vei avea probleme, mergi cu ea la garantie www.hlc.ro eu de la ei am luat-o, si se schimba,nu inteleg care e problema...
Sau daca vrei, iti iei coolerul de pe MSI si-l pui pe Abit, nu ma deranjaza...
Singurul lucru pt care vreau MSI este ca am mai avut(un 865 Pe Neo 2) si-mi plac setarile de bios 3,2 Vcc in ddram.
Atit...

Coolerul de VGA, dxespre care vorbeam,se adapteaza PERFECT la NB de la ABIT, daca vrei ti-l montez chiar eu, vezi ca are si lumina albastra(el este de la un Radeon 9800 Pro Hercules), caruia i-am pus un cooler mai mare din cupru(mestereala un pik la el) si mi-a ramas...

Daca tranzactia noastra se impotmoleste din cauza unui amarit de cooler de NB, atunci NU mai facem, nu se supara nimeni!
Totusi astept 1 reply... :prod:
Deci daca vrei cooler mai SERIOS pe NB de la ABIT ti-l montez, nu e grrrrreu...

Scuba
08-03-2005, 17:57
Man, nu stiu ce nu intelegi!
Tu ai spus ca oferi placa ta PLUS diferenta. Eu am zis ca diferenta este fix un cooler de NB. La QD cooler-ul ala e 480klei TVA inclus.
Coolerul de pe Hercules e si el neinteresant
Cat despre oferta ta amabila de a mi-l monta, o sa te rog sa te uiti pe ce sectiune de pe forum sunt moderator, pentru a vedea daca este sau nu cazul sa ma ajuti.
Poate fi ok si varianta cu cooler-ul de la MSI insa sa vedem daca reusim "transplantul"... La varianta asta ma mai gandesc.

Cat despre coolerul original de pe IC7, iti pot spune ca: 1) e f. galagios; 2) dupa ~6 luni se face muci - si nu vreau sa stau sa-l pazesc sa vad daca mai merge sau nu. Eu am avut placa asta (IC7-G) acu' 2-3 ani asa ca stiu ce spun (au urmat Epox 4PCA3+, Asus P4C800 Deluxe si MSI-ul ).

DjLeco
08-03-2005, 18:02
Ok, nu am vrut sa te ofensez in legatura cu coolerul, era o simpla chestie.
Pai atunci mai bine facem asa:
Te duci la QD(ca de la el am luat si eu placa video din semnatura), iti iei coolerul dorit, si cind vii sa facem tranzactia, iti dau 500 mii diferenta, e cel mai bine asa !
Ce sa ne mai chinuim sa schimbam coolere intre ele(pierdem si garantiile), facem asa si asta e, toata lumea e FERICITA!
Oricum daca esti de acord, vreau ABSOLUT toate Accesoriile de la placa+factura si garantia si sa nu uiti tablita metalica din spate de la conectoare, unde intra mouse-ul, tastatura, si restul(stii la ce ma refer).
Esti de "AGREE" asa?
PS si sa stii ca Abitul asta a tinut Prescott-ul ala la 4 Giga si ceva! la un test de overclock, nu ma tine insa sursa, daca te uiti in semnatura, vei vedea si de ce! :owned:
De aia e semnat NIAMA OVERCLOCK!

Scuba
08-03-2005, 19:39
Este OK.
Tocmai din cauza garantiei la MSI nu voiam sa ne complicam sa schimbam coolerele. Eu unul nu pun mare pret pe garantii (daca nu crapa intr-o luna doua, nu crapa de una singura :D ) . Oricum garantie are, stai linistit !
Check PM .

DjLeco
08-03-2005, 19:44
Din pacate NU este nici un PM
Deci cum facem?
Astept un raspuns sa stiu ce fac
Trage-l aici pe main, ca PM, nexam!
Esti de acord cum am spus mai sus?

Scuba
08-03-2005, 19:59
Da' rapid mai esti!
Pana sa termin de scris si sa-i dau send, ai si sarit ca nu ti-a ajuns nici un PM :D :D ...

Ei, a ajuns?! :prod:
Si da, sunt de acord!

DjLeco
14-03-2005, 17:59
Pai dupa cum se vede si in semnatura,cica afacerea a fost FACUTA, rog un moderator sa inchida!
Multumesc.