PDA

View Full Version : Un nou sezon F1

PISU670
06-03-2005, 01:01
Suntem la inceputul unui nou sezon in Formula 1, ce parere aveti despre masini, despre piloti, despre calificari care se desfasoara chiar acum?

Cronos XP
06-03-2005, 11:39
Acum că a trecut cursa pot spune că va fi interesant dacă o mai ţine după tiparul calificărilor de azi: ploaie cānd intră greii. :rotf: Cum spuneau şi comentatorii: era interesant şi dacă n-ar fi intervenit acel fenomen atmosferic. Speram să văd ceva mai multă acţiune, dar am impresia că toţi au fost reţinuţi tocmai spre a testa comportamentul pneurilor īn conformitate cu noul regulament (e interzisă schimbarea lor īncă din sesiunea de calificări, īn afara cazurilor de pană).
M-a bucurat ascensiunea lui Barrichello (de pe 11 pe 2) şi īncāntat dubla Fisichella- Alonso. Acum aştept să văd intrarea īn scenă a noului monopost Ferrari. :D

oxy
10-03-2005, 20:50
marfa cursa per total
de luat in seama serios sunt cei de la Renault care parca sau suparat anu asta.Fisichela parca a prins aripi cu masina asta si Jaguar a inceput mai bine, dovada e cursa destul de buna a lui Coulthard.E o idee buna chestia cu anvelopele, dar eu stiu ca ele se pot schimba cand se face pana sau cand se schimba conditiile atmosferice. Sa vedem replica lui Shumi in next race. :)