PDA

View Full Version : Jaguar XF?



hulubei
28-04-2008, 12:34
Oricum, XF la vederea exterioara, e cool. Nu am calcat intr-unul si in consecinta nici nu l-am calcat, dar pe afara nu se compara cu sa zicem, A4. Draguta pisica!

Caligula
29-04-2008, 21:23
N-are Rromania oameni de XF, aia e o masina exclusivista care cateodata cam ea isi alege stapanul :( Tzara lui VAG si Tedeii.

spiderr
29-04-2008, 21:24
You are so full of shit :D.... daca nu ma dezamagea teribil cutia aia de viteza poate o alegeam eu ... dar m-am dus la pomul laudat din pacate la XF :(

dios
29-04-2008, 21:42
Exclusivismul e un cuvant asa frumos! Si din pacate atat de lipsit de substanta...Degeaba esti exclusiv daca esti NASPA! :D

Gogu
30-04-2008, 00:27
XF are lumea prin Romania, nu e asa exclusivista acea Tata ;)
Decit exclusivisim de dragul exclusivismului, mai bine nu.

Caligula
30-04-2008, 22:57
Chiar vi se pare naspa XF ?:( E 10 clase ca aspect peste A4 tedeiii, care oricum e fatza de A5 cum e Tiguanu' fatza de Touareg, cheap knockoff. Iar prin Bucale e full de A4 B8 (http://www.youtube.com/watch?v=KHQhV_Z94NU), XF n-am vazut nici unu' pana acum, sau ma plimb eu doar prin Rahova si Ferentari ?

dreamer
30-04-2008, 23:42
Fiecare se plimba pe unde sta. Si daca ai vazut tu multe A4 B8, nu inseamna ca-s numai cocalari si alte jivine din-astea prin ele... stiu 2 proprietari care au deja masina si inca pe cineva care asteapta sa-i vina din fabrica, care sunt oameni extrem de respectabili si au luat masina pentru ca este o masina buna si le place. Ia-ti tu masina adevarata si lasa-ne pe noi prostii sa ne luam A4 B8 TDI. De parca n-ar fi la fel de plin de 3er si de C-Klasse si de orice model de masina care-ti trece prin cap.
Iar XF-ul e super, insa e cam scump, iar spiderr a spus ce nu i-a placut la el... XF n-ai vazut niciunul fiindca de-abia s-a lansat si sunt si ceva mai scumpe, plus ca Jaguar e un pic mai exclusivist decat cele trei germane.

dios
01-05-2008, 00:33
XF nu e naspa faţă de A4, oricum sunt clase diferite. E naşpa faţă de A6, Seria 5, CLS...

mutat aici, la cata valva a facut isi merita un thread...

spiderr
01-05-2008, 00:49
:D chiar ca te plimbi tu pe unde nu trebuie :D am vazut unul pe banu manta si inca unu in aviatiei ;)

Caligula
01-05-2008, 00:50
Nene dreamer, am avut B8 tedei, am schimbat sponsorul, ala a hotarat alta masina, mai slaba ca a4, needless to say ca la cascaval dublu mi s-a taiat pofta de strambat din nas la caruta, mi-am spus impresia despre masini, ca asta era topicul threadului, acu ce ai cu mine?
FYI toti de la MS sunt lesinati dupa b8 pentru ca asta primesc :D si nu sunt cocalari deloc, asta nu inseamna ca e ceva de ea. Ati pus niste masini acolo sus, eu am ales aia care mi s-a parut cea mai misto, sincer a4 nu are ce cauta intre ele, e alta clasa (mai jos).
spiderr, treci in timpul zilei pe Stefan cel Mare intre Perla si Victoriei si o sa vezi o flota intreaga de b8-uri :D tedei :) As dori sa vad tot atatea XF-uri la un loc.

Dragos Saraolu
01-05-2008, 07:47
Tocmai am vazut o emisiune pe Antena3 in care cele toate cele 150 de bucati de BMW X6 alocate Romaniei au fost vandute in avans, probabil vor ajunge la noi in vreo 6 luni abia, no comment :icon_wall.

dreamer
01-05-2008, 07:55
Cate din alea or fi albe? :P
Revenind la XF, mie unul mi se pare o masina chiar faina ca design, echipare, etc, din teorie imi place mai mult decat A6 sau E-klasse. Cu 5er ma mai gandesc... :) Nu m-am suit insa in niciun XF sa vad care e feeling-ul la interior si nici nu stiu cum e dpdv al condusului din pacate. Daca sponsorul era mai generos, incercam poate, insa asa, A4 B8 TeFeSeI e solutia, dat fiind bugetul alocat... :D

spiderr
01-05-2008, 09:37
Vezi ca bucata intre Perla si Victoriei nu mai e Stefan cel Mare, e alta strada, Iancu de Hunedoara parca ;)... cat despre "A4 reprezinta fata de A5 ce e Tiguan fata de Tuareg", aici o dai in barci rau de tot, A4/A5 este fix acceasi masina, aceeasi platforma, acelasi interior, aceleasi motoare....what more can i say :D

Plus ca na, acum discutam despre gusturi, fiecare cauta altceva la o masina, nu poti sa te **** in gustu omului pana la urma :P ... e bine cum ai zis tu ca fiecare isi spune parerea, dar sa ramana totusi la o parere personala, sa nu facem acuzatii despre o masina sau alta, nefondate, bazate pe impresii personale si din auzite :D

dios
01-05-2008, 10:17
Bazate pe impresii personale e normal! Daca nici asa nu poti emite pareri, atunci cand?

Artanis
01-05-2008, 10:40
Am vazut 1-2 XF-uri prin Buc., este o masina interesanta din exterior, desi daca te uiti mai atent la ea, tinde sa nu-ti mai placa. Farurile sunt cel putin ciudate, daca aveau si leduri, erau "desavarsite" :D

Caligula
01-05-2008, 17:33
Am vazut acu un X6 pe unde stau, in Dorobanti. Misto masinuta.

dreamer
01-05-2008, 20:56
Da, show-off car, la fel ca si Mertzanu' CLS. Alb, xxdede, asta da masina de baietasi de bani gata... :D

spiderr
01-05-2008, 21:12
Inca unu ginit:D la "t3h new mall" in aceasta seara cu numere rosii, au inceput sa apara vad ca ciupercile :P