Results 1 to 2 of 2

Thread: diagnostic

  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    176

    Default diagnostic

    Sall. Am un laptop xps m1530 si in ultima vreme m-am tot jucat cu instalatul sistemelor pe el. Am instalat xp, vista, win7....dual boot ....si pana la urma am ramas cu vista.
    de 2 zile asa din senin mi se blocheaza calcu si nu mai pot face nik numai sa il restartez. Cand ma uit la un film am patit de doua ori si iara pe internet cand navigam.
    Nush care sa fie problema , si vroiam sa intreb daca nu exista vreun program de scanat sau de diagnosticat , daca sunt ceva probleme , erori de sistem sau stiu eu,, ca nu as vrea sa mai instalez inca o data un alt sistem de operare ca m-am hranit .

    Si inca ceva....am instalat xp si mi-a luat mai mult timp la butat decat vista. imi lua in jur de 1min si 5 sec....pe xp si la vista 45 sec.
    AM dat jos xp si am pus iara vista da imi lua acuma si vista mai mult timp la butat decat deobicei.
    Am avut un backup la partitia C , cu win vista care o aveam mai demult ( cea care butaa cu 45 sec) si am pus-o (backu-ul l-am facut cu acronisi) si acuma merge bine , inafara de faza cu bloctul.
    Sitie careva de ce se blocheaza?

    XPS M1530 core2 dua T5550, 3gbram, 160 gb hdd, gforce 8600m gt 256 mb.

  2. #2
    heretic Agnostic Front's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bucuresti (Timpuri Noi & Militari)
    Posts
    361

    Default

    cumpara un spray cu aer comprimat si incearca sa-l cureti. daca nu are garantie, poti sa il si desfaci (ti-am atasat manualul de service pt. indicatii ) si cu ocazia asta ii schimbi si pasta termoconductoare.
    Attached Files Attached Files
    "If the world that we are forced to accept is false and nothing is true, then everything is possible"
    "If you bring forth what is within you, what you bring forth will save you. If you do not bring forth what is within you, what you do not bring forth will destroy you." -The Gnostic Christ (Dead Sea Scrolls)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tweakuri Super PI
    By AsAsIn8eR in forum Crazy Benching
    Replies: 54
    Last Post: 28-01-2008, 15:12
  2. Abit uGuru diagnostic codes
    By Neo in forum Abit
    Replies: 9
    Last Post: 12-05-2006, 00:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •