Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Racire 8800 gts g80
Results 1 to 12 of 12

Thread: Racire 8800 gts g80

Default Racire 8800 gts g80

Salutare din nou!

Am un bfg 8800(G80) gts 640 oc2 din fabrica...(core 580 MHZ,memoria 1700,shader 1350) si vreau sa schimb racirea stock ca nu se mai poate...de temperaturi nu am nici cea mai mica idee mi-a fost lene sa ma uit,dar iese aer destul de cald din spate

ceea ce ma deranjeaza e ca a ramas singura componenta care face zgomot.as putea avea si eu un sistem silent,dar nu ma lasa elicopteru ala de pe ea...

o investitie proasta cred ca deja este,sa dau vreo 150 ron pt o racire aftermarket...dar in viitorul apropiat nu cred ca se anunta vreun upgrade pt ca joc numai pe 1280*1024 (nu ma lasa monitorul mai mult,dar nici ca vreau sa-l schimb)

asa ca m-am oprit la scythe musashi si thermalright hr-03 plus.de zerotherm hurricane chiar nu stiu ce sa zic...

deci pe scurt ...sa raceasca bine si sa fie silent ,atat

voi ce recomandati?

multumesc anticipat!

dus departe

Accelero S1 nu se potriveste pe placa ta video? Daca da, S1 plus un ventilator de 500-800rpm si te-ai scos!
    Daca nu, Musashi cred ca e o varianta buna, tinut pe low!
    Intel P31 , Intel E5200 , ATI HD4850 , DDR2 2GB , HDD 640GB , PSU 400 , Antec 300
    Ford Fiesta 1.4 TDCI 68CP Ghia 2007

nu,S1 nu se potriveste.nici S2. prima oara tot la S1 m-am aruncat,dar e compatibila numai cu G92.

ma mai gandeam la o combinatie de hr-03 + S-flex la 500 rpm...dar m-ar duce m-ai scump

Mama Omida Coco's Avatar

Musashi nu prea e o varianta pentru tine. Vezi aici. Depinde si ce carcasa ai.

Mai bine HR-03 Plus, ca e si disponibil (raritate pentru produsele Thermalright in Romania), daca zici ca S1 nu e compatibil.
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

nu e problema cu carcasa.incape...are si pe laterala grill pentru placa video,ajunge si aer de la 120-ul din fata...e ok

e tentant hr-03,dar mai trebe bagati inca 25 ron pt un s-flex.fanless nu prea imi imaginez sa-l las

pana la urma doar astea 2 ar fi care se gasesc pe la noi?ce am mai gasit arctic cooling accelero extreme 8800 ,dar nu imi place ca venturile sunt pe pwm,si cand or mai prinde si alea niste praf ...

http://www.pcgarage.ro/coolere-placi...o-xtreme-8800/

hai ca dezgrop threadu asta..nici acum nu am luat un ceva pentru batranul gts...coco avea dreptate referitor la problema spatiului

adica teoretic nu ar fi probleme,dar ar fi necesar ca hdd-ul sa zboare de acolo si nu vreau sa il mut in alta parte...

am pus ochii pe coolink gfxchilla..se merita?intr-un review de pe un site romanesc spuneau ca nu e compatibil cu vechiul g80,iar pe alte site-uri inclusiv pe site-ul de la coolink pare ca e perfect compatibil.

nu de alta dar daca nu sunt probleme,maine dau comanda.

voi ce credeti,se merita?

Moderator Vladutz20's Avatar

Da un hc92 merita cu prisosinta

Administrator

Confirm... zerothermul face treaba foarte bine... fara plasticul ala are temperaturi foarte bune la turatii la care este si decent ca silentiozitate... iar ca si pret fata de TR este cu mult mai bun
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

costa ceva mai mult ca GFXchilla si am inteles ca este cam zgomotos

momentan nu am decat 120 ron...si sincer nu m-as arunca la ceva mai scump

vreau doar sa fie silentioasa,fata de coolerul stock cred ca orice racire aftermarket e mai buna.

Administrator

De ce costa mai mult ? La mana a 2-a crezi ca e mai slab ?

PS: zgomotos? are si fan controller inclus si poti chiar sa schimbi petarda de ventilator daca te dezamageste
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Moderator Vladutz20's Avatar

Quote Originally Posted by eRazr View Post
    momentan nu am decat 120 ron...si sincer nu m-as arunca la ceva mai scump
    Uite la pc factory este 112 ron:http://www.pcfactory.ro/componente/s...icane-hc92-cu/
    Confirm ca posesor silentiozitatea sa.

Registered User

Default Racire 8800 gts g80

Da, orice foloseste racire via S1 Halt command. Vad ca ai aceeasi placa, la tine nu tiuie cu CPU Idle?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)