Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
alegere corecta :D
Results 1 to 11 of 11

Thread: alegere corecta :D

Member dj_xilaa's Avatar

Default alegere corecta :D

am vazut ca cei d la e-tc.ro au preturi bunne in perioada asta ... m am gandit sa profit si sa imi achizitionez placa video de la ei
    -care ar fi ce a m ai buna alegere la un buget d 450 - 500 ron ? placa tre sa fie cu nvidia http://e-tc.ro/categorii/producator,...aci_video.html

Manic Miner burebista's Avatar

Parerea mea e ca ar fi pacat sa nu iei un 9800GTX+ la 540 lei.
    ...un fleac...m-au ciuruit...

Mama Omida Coco's Avatar

Daca mai poti astepta o luna eu zic sa iti iei asta. O sa apara in mod sigur pana in 450 ron la noi, si o sa fie foarte apropiata ca performante de 4850/9800GTX+. Plus ca o sa fie mai silentioasa, o sa consume mai putin, si e mai mica etc etc... 4750 o sa devina sigur best buy...
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

Member dj_xilaa's Avatar

Quote Originally Posted by burebista View Post
    Parerea mea e ca ar fi pacat sa nu iei un 9800GTX+ la 540 lei.
    -din ce am citit despre ea ar fi cam galagioasa ..akum nu stiu dak nu ar fi si altceva pe langa asta ar fi o alegere... pt moment nu sunt dispus sa i schimb racirea pt moment ...

Carpe noctem djdano's Avatar

Din pacate e un GTX+ destul de zgomotos si prost racit, pe 65 nm. Dar un Accelero poate face minuni
    Plus ca memoriile urca lejer de la 1100 la 1300 MHz.
    Daca nu ai probleme cu zgomotul, poti linistit sa o cumperi. Altfel, orienteaza-te inspre varianta de la Gainward, Palit sau EVGA (preturi pe la 660-680 lei).

Referitor la E-TC, promotia lor de 10% inseamna de fapt ca in contul acelui discount va trebui sa achizitionezi produsele din promotie. Deci pana la urma tot pretul intreg il platesti, numai ca ai bonus niste produse, probabil inutile.
    Hardcore till I die.

Member dj_xilaa's Avatar

Quote Originally Posted by djdano View Post

Referitor la E-TC, promotia lor de 10% inseamna de fapt ca in contul acelui discount va trebui sa achizitionezi produsele din promotie. Deci pana la urma tot pretul intreg il platesti, numai ca ai bonus niste produse, probabil inutile.
    da gasisem un kit tatatura +mouse wireless impreuna cu EVGA GeForce 9800GTX+ 512MB DDR3 si ajungea undeva la 680 ron da chiar nu as vrea sa dau atatia bani ...m ai tre si procesor si placa de baza apoi m ai pun akolo m ai bine
    -daca nu ar avea probleme cu incalzirea varianta de la Galaxy GeForce 9800GTX+ ar fi alegerea ..zgomotul il pot suporta ...
    -sa m ai astept sor m ai ieftini ? variantele de la Gainward, Palit sau EVGA etc?
    Last edited by dj_xilaa; 25-02-2009 at 23:56.

Cu racirea stock Galaxy sta pe la 50 grade in idle si pe la 85-90 in load.

Cu Accelero S1 rev2 pasiv are cam aceleasi temperaturi, dar daca mai adaugi un ventilator de 120mm la 1200rpm ajunge la maxim 60 grade in load.

Eu zic sa mai astepti vreo luna sa vedem la ce preturi va fi 4750, si cum se vor ajusta preturile de 9800GTX+
    Hardcore till I die.

Ninja Cat!

Quote Originally Posted by djdano View Post
    Din pacate e un GTX+ destul de zgomotos si prost racit, pe 65 nm. Dar un Accelero poate face minuni
    Plus ca memoriile urca lejer de la 1100 la 1300 MHz.
    Daca nu ai probleme cu zgomotul, poti linistit sa o cumperi. Altfel, orienteaza-te inspre varianta de la Gainward, Palit sau EVGA (preturi pe la 660-680 lei).

9800GTX+ este pe 55nm

apropo daca esti atent, gasesti aici lista produselor care intra in promotie http://www.e-tc.ro/promotie10.html

la casti @ 10 ron pentru 50-60 ron reducere eu zic ca merita

LE: uite mausu la 5 lei http://www.e-tc.ro/promotie10/107.html e in promotie

Quote Originally Posted by Drazzy View Post
    9800GTX+ este pe 55nm
    Varianta asta de Galaxy 9800GTX+ e pe 65nm, sau GPU-Z 0.3.2 afiseaza informatii eronate
    Hardcore till I die.

Member

nu's informatii eronate. primele variante de 9800GTX+ au fost pe fabricatie 65nm, acum au intrat importuri cu placi pe fabricatie 55nm.in dec am cumparat un twintech 9800GTX+ XT OC 65nm, acum 1 sapt am schimbat-o si asta e pe 55nm

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)