Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Concurs reviewuri eMAG pe platforma X58 - Page 2
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 31 to 60 of 143

Thread: Concurs reviewuri eMAG pe platforma X58

Retired!

Eu stiu doar ca n-a primit inca premiul. Poate o mai fi aflat si altceva
    Retired from activity for a undetermined period of time.
    Maci betar bo$$ HymuraX ! Hev marsi !

locked 'n' loaded darkzone's Avatar

N-a primit nici unul din participanţi vreun premiu, asta se ştie deja. Mă gândesc că poate o fi aflat ceva "dedesubturi". Din câte ştiu eu, Intel ar fi cerut componentele pentru nişte teste efectuate în laboratoarele proprii, dar fiind faptul că au cedat două plăci (parcă şi un procesor) în timpul concursului.
    Cu cât înveţi mai mult cu atât îţi dai seama cât de puţin ştii - Albert Einstein
    Better to fight for something than live for nothing - US General George Patton

Se pare ca acest Concurs era o mare bataie de joc (din partea lui Intel).
    Buna gluma, sigur Intel e de vina, nu Emag....

Duck Dodgers CQSTELUSH's Avatar

Arunca şi el mâţa... dar e clar că e vina eMAG. Nu ştiu de ce nu mă miră asta...
    I would spread the cloths under your feet:
    But I, being poor, have only my dreams;
    I have spread my dreams under your feet;
    Tread softly because you tread upon my dreams.

Nu "el", ca el saracul nu are de unde sa stie decat ce ii zic aia de la Emag. Si aia sigur ii trombonesc acum pe baieti de nu se poate. Mie unul mi se pare rusinoasa toata chestia asta. Chiar daca nu au indeplinit ce vroiau cei de la Intel (review-uri la lansare, valuri, discutii, etc), cei de la Emag ar trebui sa isi asume vine asa cum este normal (pentru ca din cauza lor s-a intamplat asta) si sa le dea baietilor premiile. Daca in 3 procesoare, o placa de baza si un kit de memorii stau ei.....ce sa mai zicem....

B a n n e d M3kk's Avatar

Cica intel a dat pentru eMAG premiile pentru locul 2 si 3, doar pentru 1 nu. Pentru 1 au dat un E8500 =)). eMAG a spus ca procesorul din primiul 1 o sa plateasca el, dar tot ramane "in aer" o placa de baza..
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3Dmark2006 Score Calculator

---------------------------
    "Remember, when you are testing memory products, you are not only testing the memory, but essentially the motherboard capabilities."

Ma....e treaba lor cum isi impart cheltuielile. Voi trebuie sa va primiti premiile fara discutii. Deci....Emag sta intr-un pprocesor si o placa de baza acum....Jeeeeez!!!

Nunu, nu ei au impartit asa .
    Intel trebuia sa dea premiile, care initial a fost ca procesorul testat (ES) si placa de baza o sa primeasca castigatorul, apoi au spus ca se acorda premii si pentru locul 2 si 3.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Remember, when you are testing memory products, you are not only testing the memory, but essentially the motherboard capabilities."

Păi nici la Dragoş sau la mine n-a ajuns ceva, aşa că ... Chestia cu acordarea premiilor şi pentru locurile 2 şi 3 cred că a fost iniţiativa eMAG, ca un fel de remediere a situaţie după ce s-a întârziat atâta concursul, iar Intel probabil că le-a dat cu flit: "vreţi să daţi mai multe premii, le daţi din buzunarul vostru". Iar acum eMAG dă din colţ în colţ pentru că valoarea însumată a celor trei premii e destul de substanţială. Oricum, tăcerea oficialilot eMAG e destul de suspectă, dar nu chiar de neînţeles având în vedere situaţia nu tocmai roz a firmei.
    Cu cât înveţi mai mult cu atât îţi dai seama cât de puţin ştii - Albert Einstein

A vrut sa ne dea deodata, de aia n-ati primit nivi voi inca..

Quote Originally Posted by M3kk View Post
    Nunu, nu ei au impartit asa .
    Intel trebuia sa dea premiile, care initial a fost ca procesorul testat (ES) si placa de baza o sa primeasca castigatorul, apoi au spus ca se acorda premii si pentru locul 2 si 3.
    Da man, inteleg situatia. Numai ca din punctul de vedere al celor de la Intel, cei de la Emag nu s-au achitat de treaba de care trebuia sa se achite, ba din contra. Si normal, i-au taxat. Acum....e problema lor sa fie corecti fata de voi macar, daca fata de Intel nu au fost.

E tot vina eMAG că Intel a devansat data lansării şi a ridicat NDA-ul cu două săptămâni mai devreme, dând astfel peste cap toate socotelile? Sau a vreunuia din noi? Vezi, nici Intel n-a fost chiar fair cu noi.

Concurs făcut de eMAG, cu sprijinul Intel (pentru că s-au gândit că ar ieşi mai ieftin aşa). Nu de Intel, cu sprijinul eMAG. Nu au scuză că şi-au bătut joc de participanţi, de la început şi că în continuare, o fac. Eh, tipic eMAG. „Promoţii” grandioase, „reduceri” cu nemiluita, concursuri peste concursuri... şi tot aşa. Numai de garanţii şi de tratarea clientului aşa cum ar trebui, nu.

Quote Originally Posted by darkzone View Post
    E tot vina eMAG că Intel a devansat data lansării şi a ridicat NDA-ul cu două săptămâni mai devreme, dând astfel peste cap toate socotelile? Sau a vreunuia din noi? Vezi, nici Intel n-a fost chiar fair cu noi.
    Voi nu existati pentru Intel, poate nu e destul de clar lucrul asta. Exista o intelegere intre Emag si Intel, unde fiecare are partea lui. Daca Emag nu s-a achitat de partea lui fata de Intel, e problema lor sa se achite de datoria fata de voi. Voi ati vorbit ceva cu Intel? Ati semnat ceva cu Intel? Ati stabilit ceva cu Intel? V-a promis vreodata Intel ceva? Sau toate astea s-au intamplat cu Emag? THINK!

M-am referit la modul general când am scris acel "noi" de mai sus. E la mintea cocoşului că Intel nici nu ştie de noi, poate nici nu interesează pe cineva de acolo de noi. Cum la fel de bine se poate ca Intel să fi primit totuşi detalii despre concurenţi, de la eMAG, n-ai de unde să ştii. Problema cu ridicarea mai devreme a NDA-ului i-a afectat şi pe alţii, nu numai pe cei de la eMAG sau pe noi. Aici e momentul-cheie în care s-a ales prafu' de toată planificarea celor de la eMAG şi de prezentările noastre (sunt convins că şi de ale altora).

Planificarea eMAG? Ai uitat ghilimelele.

Marx. K.

Pune presa sa afle )

E cel mai frumos

O să scriu un articol mâine dimineaţă, despre asta, dacă nu cumva vă dă premiile până atunci.
    Last edited by CQSTELUSH; 06-03-2009 at 22:54.

Ce simplu e să vorbeşti de pe margine ... Voi nu ştiţi cum m-am simţit eu pe data de 4 noiembrie când am văzut zeci de review-uri apărute (deh, Intel ridicase NDA-ul), în acea zi eu trebuind să returnez componentele la eMAG, după regulamentul concursului. Ce teste să mai reiau, ce material să mai rescriu şi pe baza la ce? Abia atunci am văzut cum se rezolvau unele probleme de care m-am lovit, care erau motivele acestor probleme şi multe altele, nedocumentate până atunci. Aş fi putut spune după aia că am fost nedreptăţit, ceilalţi doi concurenţi având de-a gata mai toate informaţiile necesare pentru evitarea impasurilor în care eu m-am împotmolit. Dar n-am făcut asta, am acceptat situaţia ca atare şi asta a fost.

Ca să fiu sincer până la capăt, începând din acel moment mi-am luat gândul de la premiu (cum era el iniţial), fiind conştient că ceilalţi vor reuşi măcar un overclock mai bun decât al meu, asta însemnând rezultate mai bune deci voturi mai multe. Am încercat să compensez prin adaptarea stilului prezentării, iar rezultatele s-au văzut deja. Asta e, better luck next time ...

Discuţia era despre altceva însă... ce mai contează. Dacă întradevăr a fost vina Intel cu NDA-ul, treaba se putea rezolva extrem de uşor, de către eMAG: tu ţineai componentele încă o săptămână iar regulile concursului ar fi fost rescrise, oarecum, să se poată vorbi totuşi de un concurs, nu de prezentarea de „old news”.

Nu înţeleg de ce luaţi apărerea eMAG-ului, tocmai voi. Nu spune că noi, ceilalţi, vorbim din exterior; dacă am vorbi din interior am fi poate mai înverşunaţi. eMAG-ul are cu ce, poate avea succes în orice-şi propune... însă nu are cu cine, probabil. Aberaţii mai mari de promoţii şi concursuri mai idioate ca la eMAG nu ai mai văzut, merg din rău în mai rău. L-o fi sabotând careva din interior.

Păi ... a cui vină să fie din moment ce data iniţială a lansării era programată pe 17 noiembrie iar Intel a ridicat NDA-ul în noaptea de 3 spre 4, cu două săptămâni mai devreme? Ghici ciupercă, ce-i?

Dacă se rescriau regulile în timpul concursului, ce concurs mai era ăla? Nu ţine nimeni partea eMAG dar astea sunt faptele, se pot verifica foarte uşor. Hai să încercăm să fim puţin raţionali, ce zici?

Măi omule, înţelege. Se putea face un nou regulament de concurs. Un nou concurs, practic. Ceva care nu mai prezenta CEL MAI PERFORMANT PROCESOR DE PE PLANETĂ ci îndemânarea şi cunoştiinţele a trei forumişti, din comunitatea eMAG. Ceva interesant, un concurs chiar în direct, cu cei trei, faţă-n faţă sau... eh, ai priceput ideea. Se putea face altceva, ca acest concurs să nu fie unul de tot rahatul, cum a fost. Şi acum, nu vă primiţi premiile nici premiile. Ăştia chiar nu respectă nicio lege, nicio regulă, nimic. Trist.

Puteau chiar anunţa de la început anularea lui, cu câte un premiu de consolare, în valoare de 500-1000 lei, la fiecare participant. Pasau mâţa-n curtea Intel şi vă recompensau cumva. Nu să promită marea cu sarea şi acum primiţi un mare... ciuciu.

Aia e cu totu' altceva, se schimba total socoteala. Se renunţa de tot la concursul iniţial şi se făcea altul, cu altă temă. Atunci da, are logică ce spui tu. Dar s-a mers pe ideea de la început, deşi era evident că nu se mai putea ajunge la acelaşi rezultat propus iniţial.
    În fine, ce-a fost s-a dus, ideea e că cei trei muşchetari, să le zic aşa, au rămas cu "săbiile blegi"

Şi a cui vină crezi că e? Tot a Intel-ului? Nu nu nu... ca să nu existe îndoială, o să-ţi zic eu a cui vină e. A eMAG-ului. Cu oameni d-ăştia (director de comunicare cică, ce glumă bună)... nu-i de mirare că totul merge ca dracu' acolo.

O reclamă ce li s-ar potrivi, probabil (vedeţi toată seria, e criminală):

http://www.youtube.com/watch?v=M0jRT...eature=related

Member XSamSung's Avatar

Nu am mai vazut de multa vreme, asa om rautacios si plin de ura, ca CQSTELUSH ( ). Tind sa cred ca seara cand se uita la stiri si vede un criminal, un viiolator, un terorist, o catastrofa naturala, etc. - ii sta gandul la eMag (sigur eMag a ucis-o pe sotia lui ala... eMag a violat si italiencele... eMag a detonat bombe in locuri publice... eMag a dat drumu la avalansa...)...

Poate e suparat ca nu a fost ales pentru ceva concurs, sau poate a cerut ceva componente ca sa faca recenzii pe co2 si a fost refuzat, sau ceva in genu..
    Last edited by XSamSung; 07-03-2009 at 14:37.

Marx. K.

Quote Originally Posted by XSamSung View Post
    Nu am mai vazut de multa vreme, asa om rautacios si plin de ura, ca CQSTELUSH ( ). Tind sa cred ca seara cand se uita la stiri si vede un criminal, un viiolator, un terorist, o catastrofa naturala, etc. - ii sta gandul la eMag (sigur eMag a ucis-o pe sotia lui ala... eMag a violat si italiencele... eMag a detonat bombe in locuri publice... eMag a dat drumu la avalansa...)...

Poate e suparat ca nu a fost ales pentru ceva concurs, sau poate a cerut ceva componente ca sa faca recenzii pe co2 si a fost refuzat, sau ceva in genu..
    Tu a lu` cine esti ?

Retired!

"s-a spart conducta cu fete" , dintr-o conducta asemanatoare vine si el.

Member XSamSung's Avatar

Ai facut si tu recent 18 ani si te crezi barbat? Macar de lasai atitudinea de trol in spate...

Retired!

Hai sa ne legam de varsta, ca doar capacitatiile noastre intelecutale sunt direct proportionale cu varsta noastra.
    Sunt barbat de cand m-am nascut, nu mi-e frica de intuneric si cutit. Cu atat mai putin de un bagator in zama care vorbeste in termeni din wow.

Iar in legatura cu CQ - sa stii ca el e printre putinii care nu s-au sfiit sa le spuna lucrurilor pe nume, cand si unde a trebuit, constient fiind de faptul ca isi atrage multi 'dusmani', chiar si atunci cand nu a fost vorba ca el sa fie implicat direct. Si il respect pentru asta, chiar daca o mai scapa si el cate una-alta cand nu trebuie.

Asta daca a fost pentru mine reply-ul, pentru ca si Predator tot 18 ani are.

Member XSamSung's Avatar

Quote Originally Posted by Andry View Post
    Hai sa ne legam de varsta, ca doar capacitatiile noastre intelecutale sunt direct proportionale cu varsta noastra.
    Sunt barbat de cand m-am nascut, nu mi-e frica de intuneric si cutit. Cu atat mai putin de un bagator in zama care vorbeste in termeni din wow.

Iar in legatura cu CQ - sa stii ca el e printre putinii care nu s-au sfiit sa le spuna lucrurilor pe nume, cand si unde a trebuit, constient fiind de faptul ca isi atrage multi 'dusmani', chiar si atunci cand nu a fost vorba ca el sa fie implicat direct. Si il respect pentru asta, chiar daca o mai scapa si el cate una-alta cand nu trebuie.

Asta daca a fost pentru mine reply-ul, pentru ca si Predator tot 18 ani are.
    Intr-un fel ai dreptate, asta fiind replica specifica varstei de 12 ani:

Quote Originally Posted by Andry View Post
    "s-a spart conducta cu fete" , dintr-o conducta asemanatoare vine si el.
    Poate in ceva joc, cand ti-ai facut cont, ai aparut direct barbat. Eu vorbeam de realitate, nu de jocuri si in lumea reala nu te poti naste barbat (Persoană adultă de sex masculin. ♦ Om în toată firea. 2. Soţ). Si vezi ca nu esti in Sparta antica, in lumea zilelor noastre doar copii nu se tem de cutit - asta daca cutitul respectiv e in mainile unui om fara discernamant.

CQSTELUSH, spune lucrurilor pe nume... Daca te uiti prin posturile lui, legat de eMag (fiind activ pe mai multe forumuri, peste tot dau de ele), o sa observi, ca ura lui fata de eMag i-a incetosat mintea. Si ca sa detaliez putin:

- nu mai face diferenta intre un producator si un comerciant
    - compara eMag-ul cu NewEgg, asteptandu-se la aceleasi servicii, sau chiar mai bune...

O fi eMag un nume mare din Romania, dar comparativ cu NewEgg, e doar un chiosc (la propriu, nu la figurat):

Pozele de mai sus sunt din 2006, gasiti mai multe aici (o vizita a baetilor de la AnandTech la NewEgg...)

Si eu spun lucrurilor pe nume, doar ca stiu mai multe decat el, legat de acest subiect. Cat despre "dusmani" - in prezent acesta-i un cuvant specific manelistilor, iar muzica respectiva nu e pe gustul meu. Nu stiu ce dusmani a atras CQSTELUSH, pe mine in nici un caz. Ca improasca cu noroi in stanga si in dreapta fara nici un sens, asta-mi provoaca sila. Iar de la dezgust pana la dusmanie, e cale lunga.
    Last edited by XSamSung; 07-03-2009 at 17:47.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)