Results 1 to 13 of 13

Thread: Jetway HA07-Ultra Review

Default Jetway HA07-Ultra Review

"Jetway sunt cunoscuti mai ales pentru produsele low-end si mainstream, foarte populare intr-o perioada pe piata romaneasca; intre timp insa puterea de cumparare a mai crescut si pozitionarea brand-ului Jetway a ramas aceeasi in ochii cumparatorilor. Dar Jetway, ca si oricare alt producator, are produse low-end, mainstream dar si high-end dedicate entuziastilor. Astazi ne vom concentra pe o placa de baza care face parte din aceasta gama, este vorba de modelul de top destinat platformei AM2+, Jetway HA07-Ultra."

Articolul poate fi gasit pe Lab501.

Astept ca de obicei parerile si comentariile voastre !

am observat si eu ca sapphire e la fel (dar nu are toti condensatorii solizi)

colorarea sloturilor mi se pare de-a dretpul urata (pe langa PCB-ul si racirea care arata bine),iar sloturile de memorie sunt intr-adevar problematice
    pensionar...ciocu' mic
    COSMOTE: 0765485461

Exact la asta ma gandeam, Sapphire Pure CreossfireX aia nu ste cumva aceeasi placa?

Pai este, am si mentionat la sfarsit-ul articolului !

Cunning linguist dev's Avatar

Sapphire e totusi ceva mai ieftina decit pretul pronosticat de Matei. Totusi o alegere foarte buna pentru un sistem rapid in buget limitat.
    Equally cursed and blessed

Eu am convertit pretul gasit pe un site german si atat mi-a dat . Cei de la Jetway nu mi-au comunicat pretul recomandat de vanzare...

Sapphire PC-AM2RS790GX este identica cu Jetway HA07-Ultra, exceptind cond solizi in locuri neesentiale, inclusiv biosul e identic, posed PC-AM2RS790GX , i-am pus de test biosul de HA07 , identic, oricum o placa buna, stabila, cred ca e raport optim pret-calitate, imi merge rock-stable cu un 920@3,7 cooler stock; recomand Sapphire ca e mai ieftina, 109$ la asbis. Personal cred ca Jetway au luat-o de la Sapphire, primul bios era scos de sapphire.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	158 
Size:	461.5 KB 
ID:	39469  
    Last edited by champ; 07-04-2009 at 00:17.

Jetway-ul a aparut cu mult timp inaintea Sapphire, asadar e clar cine dupa cine a luat ! In plus, radiatorul de pe SB e realizat in stilul tipic Jetway !

Retired!

So, pentru un sistem low-budget cu video integrat ( care sa redea ok HD ), merita investit 350 lei intr-o Sapphire PC-AM2RS790G noua, cu garantie ? Din ce s-a vorbit pana acum se pare ca da, dar vreau sa mai aud 1-2 pareri
    Retired from activity for a undetermined period of time.
    Maci betar bo$$ HymuraX ! Hev marsi !

Da, normal ! E o placa care face exact ceea ce ii ceri, dar din cate stiu Sapphire nu are condensatori solizi pe toata placa (asta cred ca e singura diferenta fata de Jetway)!

Retired!

Da, am vazut . Tu ai dat-o ? Ma intereseaza. De asemenea am nevoie si de un procesor
    Retired from activity for a undetermined period of time.
    Maci betar bo$$ HymuraX ! Hev marsi !

Nu am dat-o, vorbim pe mess daca e !

Sapphire PC-AM2RS790G este de fapt Jetway HA07-GT nu ultra, diferente mai ar fi memoria sideport ddr2 pe sapphire, ddr3 pe ha07-ultra, port e-sata pe ha07 ultra, deci se justifica dif. intre sapphire si jetway
    Eu am pus pe sapphire ultimul bios de jetway( de gt) pt. ca e mai stabil la fsb mare si rezolva bug-ul igp care reseteaza citeodata driverul vga. Merge pus si biosul de ultra dar ii buseste igp-ul, eu pusesem bios de ultra cu alta placa video , si cind am activat igp am vazut ca dadea artefacte la greu , era alt tip de memorie, dar merge si asa cu o placa video separata

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)