Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Sata ich9 instalare de pe stick?!? how?!?
Results 1 to 11 of 11

Thread: Sata ich9 instalare de pe stick?!? how?!?

Default Sata ich9 instalare de pe stick?!? how?!?

SAL! Observ k noile sisteme vin fara unitate floppy ! Nu este si cazul meu ,am o unitate floppy ,dar din pacate in timp disketele se pare k se strica,asa k ma gandeam daca as putea instala driverele de sata pe 1 stick ,iar apoi cu F6 sa reusesc sa bootez de pe acest stick!
    Folosesc o placa Asus Maximus ,am incercat diverse setari in bios legate de usb dar din pacate nu am ajuns la 1 rezultat viabil ,asa k va cer ajutorul in aceasta privinta !

Integrezi driverii de S-ATA in kitul de windows cu nLite.
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

De drivere nu ai nevoie decat in modul AHCI sau RAID. Se poate sa faci si o fenta: sa instalezi windows-ul, controllerul in mod IDE si apoi cu un tweak sa treci pe AHCI. Pentru mai putin batai de cap e cel mai usor sa integrezi driverele cu nLite intr-o distributie de win.

Da !, voi aveti dreptate cu nLite,am pacalit si eu 1 lap akm 3-4ani ,dar ma gandeam k tehnica si softurile au evoluat si poate se poate ceva mai simplu!,cu nLite trebuie facut cd-dvd dedicat placii de baza vz. ich 7 - 8 - 9-10,functie de nevoi,cum ziceam ,speram la ceva simplu si eficient ,de asta avem stick-uri!!!
    Last edited by brahms; 05-07-2009 at 01:30.

Daca a-ti fii amabili sa-mi spuneti cum integrez un driver sata in aceasta varianta de nLite 1.49 caci nu reusessc si ma lasa nervii! MS!!!

pls chiar mi sa pus pata ! just help!

Quote Originally Posted by brahms View Post
    cu nLite trebuie facut cd-dvd dedicat placii de baza vz. ich 7 - 8 - 9-10,functie de nevoi
    Daca ar fi sa faci CD/DVD dedicat pentru o anumita config. cel mai bine ar fi sa il faci full auto, il inserezi si revii in 10 minute. Daca nu exista posibilitatea sa creezi o distributie mai "grasa", care sa includa mai multe drivere: descarci drivers pack-urile si le integrezi cu DriverPacks BASE care il gasesti in acelasi loc. E vorba de cateva clickuri, nu am ce sa iti spun mai mult, e ff simplu de utilizat. Spor la treaba!

Administrator

metoda "integrarii" dupa instalare e mai simpla si mai putin provocatoare de nervi...
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Duck Dodgers CQSTELUSH's Avatar

Sau scoţi CD-ul cu Windows, bagi driver-ele de pe un alt CD, bagi CD-ul cu Windows la loc şi continui instalarea.
    I would spread the cloths under your feet:
    But I, being poor, have only my dreams;
    I have spread my dreams under your feet;
    Tread softly because you tread upon my dreams.

Cu riscul de a ma repeta ,varianta de nLite folosita de mine akm 3-4 ani era mai explicita ,diferita ,puteam sa introduc driverele sata ich 9(bine nu era atunci) 4 example ich 7 simplu! Akm apare ceva gen inf. si nu stiu ce fisier sa aleg si de unde ,de pe discheta ?sau cum ?aici ma blochez!

apare presets(ini)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)