Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Backup
Results 1 to 5 of 5

Thread: Backup

Adminisrtator dios's Avatar

Default Backup

ce soft de backup recomandati? In afara de Acronis... As vrea unul care sa salveze intr-un singur fisier, ca un fel de arhiva. Si care sa poata si incremental. Sa ruleze din win, ca serviciu eventual sa nu-l vad la ochi prea mult. Idei?
    Aficionado

Aficionado

Administrator

Folosit Ghost 7 si 8 in dos mode timp de 5 ani fara probleme ... se poate si din winblows dar nu e freeware...
    Am folosit Acronis-ul (v10) ultima data pentru backupul unei partitii sistem pentru un laptop... pare ok insa are multe lipsuri pentru ce se vrea a fi...

Cat priveste increment sau versionare... exista Ghost Enterprise parca care avea si astfel de optiuni (nu bag mana in foc)
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Super Moderator Dragos Saraolu's Avatar

Inteleg ca vrei de fapt un backup la sistemul de operare care sa-ti ruleze periodic? Nu prea ai cum sa nu-l simti pe Vista sau Windows 7, sunt totusi peste 12 GB de salvat in general. Fi putin mai specific pentru ce vrei sa-l folosesti de fapt si in ce conditii.
    i7 920, Zalman CNPS10X Flex, DFI LP DK X58, 3x1024 Corsair 1333 MHz, EVGA GTX560 Ti FTW 1024 MB, Hitachi 40/120/320/500 GB, Recom PWS-EVO-BW, Sirtec 500W old style, HP P275 21"

Adminisrtator dios's Avatar

Vreau sa fac backup la ambele partitii, pe un hard extern. Nu sunt multe date, vreo 70 GB.

Folosit Ghost 7 si 8 in dos mode timp de 5 ani fara probleme
    Si eu la fel, insa pe USB HDD e mai aiurea putin, si-n plus incremental shit nu prea are.
    Aficionado

Aficionado

Duck Dodgers CQSTELUSH's Avatar

Am încercat destule variante, dar Acronis True Image mi s-a părut cel mai potrivit, tocmai datorită back-up-urilor mari, Secure Zone-ului şi posibilităţii montării back-up-urilor, cât şi datorită funcţiei Universal Restore, cu care-mi clonez sistemul pe toate PC-urile.
    I would spread the cloths under your feet:
    But I, being poor, have only my dreams;
    I have spread my dreams under your feet;
    Tread softly because you tread upon my dreams.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)