Results 1 to 6 of 6

Thread: hp 6720s suporta hdd de peste 250gb?

Default hp 6720s suporta hdd de peste 250gb?

da,precum spune si titlul,vreau sa upgradez hitachiul de 160 gb cu un samsung/wd din seriilea mai nou cu un platan,doua ...si sa fie de minim 250/320 gb ,sau unul de 500 gb de preferat.

treaba e ca in manualul hp zice ca "120,160,250 gb hdd supported" si nu stiu ce sa cred ...laptopu` suporta sata si are un an vechime ,deci ma gandesc ca nu e atat de dobitoc sa nu vada ce-i peste 250 ...

voi ce credeti,vor fi probleme?nu de alta dar n-am chef sa dau banii pe el si sa-l folosesc ca hdd extern

Elektromodulator eXpander's Avatar

http://welcome.hp.com/country/us/en/support.html

Cauta-l aici, dupa serial number, si ar trebui sa-ti zica exact ce si cum. Daca bine tin minte de cand eram in UP, erau niste 6720S-uri cu HDD de 250GB, deci ar trebui sa suporte.

Daca totusi ai indoieli, ia notebook-ul cu tine la magazin, si rogi reprezentantul de vanzari sa te lase sa-l montezi ca sa vezi daca-l recunoaste.

de 250 sigur suporta,pe siteul HP m-am uitat ,de fapt si in manualul sau tot la fel ...cel mai mare de 250 ,dar probabil se refera doar la modelele stock de la HP

nu vad de ce nu ar suporta mai mare ..dar nu vreau sa am surprize ...

Elektromodulator eXpander's Avatar

Si eu zic ca o sa mearga, dar totusi, ca sa fii sigur, repet: roaga reprezentantul de vanzari sa te lase sa montezi hdd-ul in notebook inainte sa-l cumperi. Asta, evident, daca il cumperi dintr-un magazin retail, nu de pe net.

o sa incerc,chiar daca il iau de pe magazine online ..dar o sa-l iau personal din buc asa ca o sa incerc.

dupa si mai multe cautari pe net am mai vauzt un caz de`asta de upgrade ...deci sa inteleg ca nu sunt probleme.

sa vedem ...

dezgrop putin..dar am luat un samsung 320 gb (m6) sata,merge ok,fara probleme,sta pe la 34 grade C...e ok,nu am ce reprosa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)