Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Condoleante Poloniei
Results 1 to 11 of 11

Thread: Condoleante Poloniei

ReverseEngineer blue_led's Avatar

Default Condoleante Poloniei

Acum 70 de ani armata rusa elimina 22000 de oameni din elita Poloniei. Un avion rus a mai adaugat azi inca 96.
    Incredibila este simbolistica acestei situatii .
    Übertaktenmannschaftkupfermeister ; equ : Video+NB / antigel+gheata © = -15 °C ; samsung free products user ;
    KTM 400...525 EXC user
    I always put Microsoft's software in the recycle bin, I'll never throw the garbage in the environment

Administrator

Cam stupida faza... s-au adunat atatea oficialitati intr-un singur avion...

Oricum ar fi ... cel de sus sa-i ierte ...
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Adminisrtator dios's Avatar

Stupida si putin suspecta, ce sa zic... Daca nici avioanele alea nu sunt verificate, atunci care?
    Aficionado

Aficionado

Subtil ninjaskija's Avatar

Foarte suspecta.. mai ales ca aceasta comemorare se facea chiar pe pamantul Rusiei..
    .."It is better to be lucky. But I would rather be exact. Then when luck comes you are ready."

pui de raton spiderr's Avatar

e cusuta rau de tot cu ata alba laso draq

ninjas killed my family ==> need more money for kung-fu lessons

Mama Omida Coco's Avatar

Eu nu prea as merge asa departe cu teoria conspiratiei... ca rusii sunt niste nenorociti care nici acum nu recunosc genocidul din lagarele din zona Katyn, asta se inscrie in normalitatea prapadului numit bolsevism, care se pare ca inca nu a murit de tot. Dar pana la a facilita moartea unui presedinte contemporan e cale foarte lunga...

Eu nu prea inteleg insa aceasta poza... ma asteptam la mai multa decenta de la conationalii lu' nea Kaczynsky asta, nu sa vina la aeroport sa faca poze cu sicriul si cu reactiile indureratei familii prezidentiale. Iar persoanele din fundal e clar ca nu sunt reporteri, ci niste cetateni (inclusiv un copil educat corespunzator) care se pozeaza/filmeaza cu maimutzica. Probabil ca este inca un efect al macelului elitei poloneze constituite din peste 22.000 de mii de suflete care au pus principiile si dragostea de tara mai presus de propriile vieti.

Asta e... Dumenzeu sa-i ierte pe cei plecati dintre noi zilele trecute, si vesnica pomenire tuturor eroilor celui de-al Doilea Razboi Mondial si victimelor stalinismului/hitlerismului, polonezi si nu numai. Din pacate putem include si foarte multi romani in aceasta ultima categorie...
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

Din cate zic astia pe la stiri cica ar fi fost cam asa :

Turnu: baaa...nu ateriza aici ca e ceata si naspa.
    Pilotul: taci maaaa ca sunt bazat, nu e problema.
    Turnu: baaaaa esti prost... am zis sa nu vi aciiii ca e nasol de tot.
    Pilotu: lasa baaaaa ca merge... eu ma bag...

si pac pac buf buf a "ratat" pista si restul e evident

Acum ... sa imi zici tu mie ca pilotul desemnat pe avionul prezidential era in halu asta de retard imi vine greu de crezut

dus departe

Eu am înţeles că pista era militară, deci mai scurtă decât una comercială, iar avionul era unul destul de mare. Pilotul a ratat 2 sau chiar 3 aterizări pentru că nu aprecia corect distanţele, iar turnul i-a spus clar să aterizeze pe nu-ştiu-ce aeroport comercial, însă pilotu' s-a văzut Van Damme şi a zis că poate...
    Intel P31 , Intel E5200 , ATI HD4850 , DDR2 2GB , HDD 640GB , PSU 400 , Antec 300
    Ford Fiesta 1.4 TDCI 68CP Ghia 2007

Motan agresif Neo's Avatar

Eu din câte am înțeles chiar președintele i-a ordonat pilotului să aterizeze acolo și pilotul era obligat să se conformeze.

De asemenea, traffic controllers ruși au spus că s-a prăbușit pentru că piloții polonezi nu vorbeau rusește bine. Deci aviz piloților care mai vor să aterizeze în Rusia, acolo limba internațională care se vorbește este rusa
    Stop being bad.

alta duda acum, ca cica pe aeroporturile militare nu sunt obligati sa vorbeasca engleza

Motan agresif Neo's Avatar

That is just dumb. Seamănă cu asta.
    Stop being bad.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)