Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Gigabyte k7 triton-Back to life or no
Results 1 to 4 of 4

Thread: Gigabyte k7 triton-Back to life or no

  1. #1

    Exclamation Gigabyte k7 triton-Back to life or no

    Am un gigabyte din seria k7 triton (via kt 600) si acum "sta pe bara" in urma unei incercari esuate de update de bios placa oo am de mult timp aproximativ 2 ani si chiar aveam de gand sa imi iau alta si intr-o zi am zis sa ii fac si eu un update de bios iau versiunea de bios (pentru modelul placii de baza) si cu ajutorul softului de pe cd original al placii i-am facut un update de bios defapt i l-am facut doar pana la 53 % ca s-a resetat din motive inca necunoscute si de atunci moarta a ramas (nu am stat prea mult fara pc pt ca (in aceeasi zi) seara am facut rost de un asus a7n8x-x ) o mai pot readuce la viata ? si cum ?

  2. #2

    Default

    Mah da chiar nimeni nu ma poate ajuta ?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    iasi
    Posts
    149

    Default

    nu stiu cum ai biosul pe acea placa...
    dar daca se poate scoate ...
    1: mergi la o placa placa face aceleashi operatii pana si inainte de a confirma rescrierea biosului...il scoti pe al tau si il pui pe cel cu pricina si astfel ai un bios nou pt placa ta.
    cel mai bine ar fi sa faci asta din dos si cand rulezi programul de scrie bios-u ai grija sa scoti orice protectie.


    in cazul tau nu pot sa garantez aceasta operatie ...eu am reusit sa o fac de mai multe ori pe niste MVP4 si mai vechi de asta.

    2: mergi la la cineva care are un writer de eeprom-uri cu chip=ul si cu imaginea de bios.

  4. #4
    Tech Support Varzmaster's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    1,178

    Default

    In principiu merge rescris BIOS-ul pe orice alta placa de baza... asta doar daca e pus intr-un socket. Daca e lipit direct pe placa e mai complicat. Ori il dai jos cu un pistol cu aer cald ori incerci rescrierea cu un debug-card cu BIOS integrat (cam greu de gasit ce-i drept).

    Intrebare: De ce nu duci placa la garantie?
    P: Soft is for softies. Real men use soldering irons.™
    N: Heaven is for pussies. Real men go to hell.™

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •