Results 1 to 17 of 17

Thread: Inca un tower la orizont - Noctua/Coolink

Default Inca un tower la orizont - Noctua/Coolink

http://www.silentpcreview.com/article295-page1.html
    SPCR a primit astea spre review. din ce se observa pe acolo nu prea iese el campion, dar se apropie de HR-01...la un moment dat poate deveni o problema de best-buy..cine stie poate sa aiba o sansa.
    intrebare - stiti pe cineva care aduce asa ceva?
    Ignorance is bliss| :: MB Abit KN8 Ultra v1.1 || CPU Venice 3000+ @ 2350Mhz, powered by 1.4V, stepping 0517 BPEW|| HS XP-90 FANLESS || RAM - 1GB TWINX 3200C2PRO[TCCX inside] @ 250Mhz, [2,5-4-4-8 @ 1T] - powered by 2.8Vdimm || GPU - Gainward 7600gt SilentFx || PSU BlueStorm 400W || Control Logitech MX510 rosu & Benq X-500 || CASE - DIY woodden case - w 2xSUNON A2123HST@110V || HDD - SpinPoint 200GB PATA || DVD-RW - DVR-111 [109 - died]

sculptor in fum

Departe de HR-01 si ninja. Iar, dupa modul cum este instalat pe MB se pare ca aerul cald este evacuat spre sursa. preferam sa fie spre un ventilator de 120 de pe carcasa. Sa vedem si pretul.
    P.S. Mi se pare mie sau e la 1-2 mm de memorii?
    ExLibris...

Prefer Arctic Cooling pe langa asta, are un fan mult mai silentios, la mine Freezer7 tine p4 630 la 30 de grade in idlle la 800 rpm, si e numa 80 ron.
    Q6600@ 3.8 Ghz | Scythe Infinity dual fan | Asus P5K Deluxe Wifi| EVGA 9800 GTX 820/2400 | Corsair DHX4GB |CORSAIR PSU-620HX | 2XWD80JD RAID 0 & 3X WD5000AAKS | Pioneer 20X 215 SATA | Cooler Master 690 CASE | Dell E228WFP 22" | Logitech Elite & Razer Diamondback & Func 1030 black | Winfast PVR3200 PcieX | X-Fi Extreme Music |Logitech Z4e & Altec Lansing AHP 512 | D-LINK Gaming Router 4300, Saitek P2600 Rumble Pad.
    http://www.hwbot.org/user.do?userId=11339

arctic e mai silentios decat noctua????????????????

hahahahahahahhahahahahahahah
    vai ce am mai ras....

Nu de alta dar am avut arctic precum si antec.....

Acum am noctua.....shhhhhhhhhhhhhhhhhh ce liniste...

Să înţeleg că mai era o lună şi împlinea un an acest topic?
    Şi apropo, freezerul poate deveni periculos de silenţios de la 1000-800RPM iar eficienţa este surprinzător de mare în comparaţie cu drăcoveniile mai mari.
    Nea că s-a mai dezgropat un topic.

Ai testat cu mana ta? Ai citit macar un review test cu unul din aceste 2?

Se pare ca nu............

Altfel realizai ca noctua pe aer face multe water kituri....mai ales ca suporta nu unu ci 2 venturi noctua de 120 mm.....ceea ce asigura o racire super eficienta a blocului.

Culmea, am testat! Ce păcat!

Registered User

Poate ca sunt eu surd, dar freezer-ul ala la 1000 RPM nu se aude langa un S-12.
    Si nu, n-are `nspe mii de grade procu`.

Tocmai asta spuneam şi eu ca spre deosebire de monştrii ăia mari precum Noctua şi Ninja, Freezerul e cât de cât mic deşi are cam aceeaşi eficienţă iar acel ventilator chiar e extrem de silenţios de la 1000RPM în jos.

Şi ţineţi cont că asta o spune unul care s-a dus cu un SilverStone Element Plus la schimbat crezând că are probleme cu fan-controllerul când de fapt eu am probleme cu capul!

Hai frate ca a ajuns nasul tau pana in siberia cat de lung s-a facut....ai si tu un review ceva concret sa te credem?

Pana una alta shhhhhh ninja si noctua fac legea...
    Last edited by colin; 28-12-2006 at 09:17.

Of Doamne, colin, măcar dacă ai da dovadă de respect puţin ar fi ceva. Una e gluma şi alta e să insişti. Îţi dai seama că nu stau acum să scriu reviewuri pentru copii răsfăţaţi ci voi spune la obiect când şi ce anume e de spus. Plus că nu văd cu ce te-ar interesa un review cât timp nu e în linie cu ce ai citit tu pe net şi cu valoarea în bani a celor ce le ai tu în computer. Dacă spun că toci banii părinţilor aiurea te superi? Nu ar trebui, burta celor de la Noctua trebuie să mănânce şi ea ceva şi e clar că nu doar e un cooler într-adevăr bun, dar chiar şi cu acel preţ îşi va găsi mulţi cumpărători.
    Un mic amănunt, nu ştiu la cine te referi în grup că nu mă crede. E clar că m-am integrat greu pe acest forum dar tot clar este că sunt mai integrat ca tine aici şi mai este clar că nu e genul de forum plin doar de teribilişti care vorbesc aiurea pentru a fi cool şi pentru a e da rotunzi cum că ei deţin piatra filosofală şi mâinile lor sunt unse cu ulei de şarpe. Probabil cei cărora chiar le sunt de folos afirmaţiile mele şi sunt activi pe acest forum nu doar că au prea mult timp liber şi vor să se afle în treabă, sigur deja o parte dacă nu toate informaţiile mele le deţin şi ei din alte surse sau din prorpiile experimente.

Îţi urez un final de an liniştit şi un Craciun fericit în continuare, cât a mai rămas din el!

...Mi-am atins scopul deci nu isi mai are rostu acest post
    Last edited by colin; 28-12-2006 at 09:17.

colin, îmi pare rău, pentru mine ai întrecut măsura, îţi urez IGNORE fericit!

OC Addict PesteImputit's Avatar

colin ai carotinas rosu!
    urmatoarea iesire va fi si ultima!
    Q6600 G0 @ TR Ultra 120 | Abit IP35PRO cooler mod | 2x2Gb Mushkin XP2-6400 | 2x Ati 3850 on TR HR03A | 2x WD2500KS | Seagate ST3250620AS | WD5000KS @ PackardBell external rack | SevenTeam 750EAD | CM Stacker 831 | Behringer FCA-202 + Eurorack UB1002 | Monitor Audio B2 + JVC JA-S77 | Logitech G5+G15|.... etc
    overcklocked .... laptop ?
    Overclocked C4

Fan Asus Commando Asus-Commando's Avatar

e ok noctua,am folosit acest cooler cam 1 luna pana am schimbat carcasa si am constatat ca este prea mare,ca idee un 6600 cu un cooler noctua si 2x120mm noctua(push-pull) temp este de 28-35 grade la frecvente default...cu 1,45v si 3,6GHz creste doar cu 6 grade....probabil ca mai jos de 28 grade nu are cum sa coboare,recomand oricui are o carcasa maricica si este dispus sa cheltuie pentru o racire performanta...asta ca sa nu mai spun ca venturile sunt inaudibile si au airflow suficient
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	red-dog-03.jpg 
Views:	276 
Size:	809.7 KB 
ID:	21438   Click image for larger version. 

Name:	red-dog-02.jpg 
Views:	257 
Size:	788.2 KB 
ID:	21439  

Quote Originally Posted by red-dog
    e ok noctua,am folosit acest cooler cam 1 luna pana am schimbat carcasa si am constatat ca este prea mare,ca idee un 6600 cu un cooler noctua si 2x120mm noctua(push-pull) temp este de 28-35 grade la frecvente default...cu 1,45v si 3,6GHz creste doar cu 6 grade....probabil ca mai jos de 28 grade nu are cum sa coboare,recomand oricui are o carcasa maricica si este dispus sa cheltuie pentru o racire performanta...asta ca sa nu mai spun ca venturile sunt inaudibile si au airflow suficient
    dar ce carcasa ai?

Silent User

Quote Originally Posted by elmysterio
    dar ce carcasa ai?
    Cea din pozele atasate de red-dog e Antec Solo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)