Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
Cati sunteti interesati de un concurs de overclocking ? - Page 4
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 91 to 104 of 104

Thread: Cati sunteti interesati de un concurs de overclocking ?

El Habanero h3x0r's Avatar

Zyclon...stai calm...ca dc la facultate nu prea ma duc ..macar am timp si de OFFtopicuri blana ..dar si de cautat setari si tweak-uri la greu pt super PI ! Am ceva de recuperat ,tocmai de aia ma ambitionez!
    Predator...google is your friend !
    N-o sa ne dea neo sfaturi nici mort....doar mi-a sugerat sa nu mai particip nu?!

i7 920 C0 ES + Zerotherm Nirvana NV120
    Asus P6T Deluxe V2
    Sparkle 8800GT ( 740 @ 1.15V / 1850 / 950 ) (Thermalright HR-03 + Nexus 90)
    3*2Gb Team Xtreem DDR3 1600mhz cl8
    Corsair HX620

Marx. K.

Quote Originally Posted by h3x0r
    Zyclon...stai calm...ca dc la facultate nu prea ma duc ..macar am timp si de OFFtopicuri blana ..dar si de cautat setari si tweak-uri la greu pt super PI ! Am ceva de recuperat ,tocmai de aia ma ambitionez!
    Predator...google is your friend !
    N-o sa ne dea neo sfaturi nici mort....doar mi-a sugerat sa nu mai particip nu?!
    poate tie... eu ma rog, poate imi da
    nu-i asa nea neo ca mie imi dai sfaturi & tips ?

Motan agresif Neo's Avatar

Errrr...nu
    Stop being bad.

Crazypc Club sabinus's Avatar

Aaaa... e concurs?
    si.. si.. cine zice ca provincia nu poate' ??
    Uite Miercurea Ciuc poate...
    Na' ca poate si Giurgiu... fear no more my friends...

Dar am o obiectie, cum s-a mai spus: la SuperPI trebuie BH/UTT, poate lasa la alegere.. poate nu..
    Si intrebarea:
    Procesoarele sunt testate pentru un potential OC egal sau in limita a ~99% .. altfel e loto la inceput, apoi ceilalti se vor bate pe procul cel mai "sprintzar", nu?
    Last edited by sabinus; 02-04-2006 at 18:11.
    E8400 |Tuniq Tower 120 |4 GB GEIL 2x2GB PC6400 Ultra+|Sirtec 560W PSU w. Wattmeter|Xaser III SuperTower| DFI LP LT P35|Creative X-Fi XTreme Music| LG DVD RAM| GigaWorks S750 THX

Motan agresif Neo's Avatar

Daca vor fi boxed, o sa iasa ditamai omorul pentru seria cea mai "promitatoare". Io imi aduc si bata de baseball din dotare

P.S.: asteptam si Giurgiu

LE: uite ce zice Ext pe threadul de pe CG:
    Quote Originally Posted by EXT
    Nu, toti participantii vor folosi aceleasi doua sisteme, pe rand; unul pentru 3DMark si unul pentru SuperPi.
    Hm...
    Last edited by Neo; 02-04-2006 at 18:25.
    Stop being bad.

Vanator de lameri

In caz ca nu ati inteles, am fost un pic prea discret in exprimare, postul meu era o invitatie la mai putin off topic. Chiar nu ma intereseaza cat si daca aveti timp liber doar ca devine greu de citit threadul asta din cauza posturilor monosilabice si aburelii inutile.

Daca vreti sa schimbati opinii privind penetrarea fenomenului o/c in peisajul rural romanesc mutati discutia la generalitati.

Cine dreaku v-a dat ideea ca fiecare isi alege procesorul. Este cate un procesor pentru fiecare test, unul pentru SPI unul pentru 3D astfel incat sa depinda mai mult de skill decat de bulan.
    Everlasting depraved state of hedonism.

Da zyclon5, sau mai bine ti-ar zice cyclonB, relaxeaza-te si tu , ne-am dumirit acum dar nu era clar in postul lui EXT de aici , de la crazy.
    Cat despre peisajul rural iti pot relata faptul ca aerul curat de la tzara de la noi nu dauneaza la creier...
    Last edited by sabinus; 02-04-2006 at 21:22.
    E8400 |Tuniq Tower 120 |4 GB GEIL 2x2GB PC6400 Ultra+|Sirtec 560W PSU w. Wattmeter|Xaser III SuperTower| DFI LP LT P35|Creative X-Fi XTreme Music| LG DVD RAM| GigaWorks S750 THX

Vanator de lameri

Alo ... zbarcea tu sa pocesti numele cui iti permite ca nu ne tragem de sireturi, daca am supt la aceasi tatza sa stii ca nu imi aduc aminte.

Eu sunt relaxat, ma amuz copios, mai ales cand vad ce posteaza unii.

666 it's the lucky number bonzo_catalin's Avatar

Default hmmm

Helo guys , poate nu sunt membru de mult timp , dar urmaresc forumurile , inclusiv acesta , de ceva timp , si poate nu sunt artist in OC , dar , totusi ce naiba .... !? Lasat-i-o mai moale Fiecare va avea sansa lui , chit caq se pricepe sau nu , si nu cred ca trebuie facute comentarii/afirmatii etc vis-a-vis de ce anume poate unul sau altul . Chiar trebuie bla bla -uri !?
    As Shamino told to a guy hwo ask us at CEBIT : Don't you play games ? .. The answer was : Oh yeah , we play the best game ever , 3DMark 2001
    By Pedro Rocha

Mercutio Scorsese Don Corleone's Avatar

Zyklon e la fel ca mine, nu ii place sa fie luat la "perpulis" de oricine, eu ii dau dreptate :|

No offense sabinus
    One Nation, underground™
    T3h small: Dell Inspiron 6400 & Samsung 940N

666 it's the lucky number bonzo_catalin's Avatar

Pai sa-i da-ti responsul la data de...
    As Shamino told to a guy hwo ask us at CEBIT : Don't you play games ? .. The answer was : Oh yeah , we play the best game ever , 3DMark 2001
    By Pedro Rocha

Haida de.. subtilitatzile de Buftea le-a inceput el.. faptul ca e moderator nu-i da dreptul sa se exprime oricum.
    La un test de IQ head to head sunt sunt dispus upon request.
    Cat despre OC&Tweak nu sunt campion dar nici din coada. Oricum deasupra multor VIP-uri ..no offense

Daca vreti sa schimbati opinii privind penetrarea fenomenului o/c in peisajul rural romanesc mutati discutia la generalitati
    Later.. poate are politze mai vechi cu mine!?
    In legatura cu off-topicul... cred ca era on-topic pana la urma..
    Last edited by sabinus; 02-04-2006 at 22:50.

Vanator de lameri

Nu cred ca am inteles bine eu am incecat sa corectez discutia cat se poate de elgant, mai multi pe aici au crezut ca este o invitatie la bagare in seama suplimentara, ai aparut tu care m-ai jignit si dupa aceea hopa cu postul de mai sus cu mania persecutiei.

Complexele de inferioritate poti sa le lasi deoparte:
    - nu a zis nimeni ca cei din provincie se pricep mai putin;
    - nu a zis nimeni ca nu te pricepi la OC and as a matter of fact i don't give a shit;
    - polite mai vechi si acum jumatate de an erai in plus si vei fi si peste jumatate de an, vorbeste gura fara tine asta singura problema care o am cu tine;
    - IQ test head to head ? adica sa fim seriosi nu te cunosc si nici nu tin neaparat ce am vazut pe forum imi este suficient iar cine citeste si ultimele posturi se lamureste rapid.

M-am exprimat ca se poate de elegant pana mi-ai pocit numele si cand ma insulti schimbam placa instant.

PS: cand imi revin din rasul care m-a cuprins o sa iti povestesc ca nu am facut glume in privinta cui ar fi sau nu din provincie .. era doar un fel de a spune, si eu ca si multi de aici sunt din Ploiesti.
    Last edited by Zyklon5; 02-04-2006 at 23:17.

Adminisrtator dios's Avatar

faptul ca e moderator nu-i da dreptul sa se exprime oricum.
    Eu nu vad vreo exprimare, cel putin nu până sa incepi tu. Eu sunt echidistant asa ca atenţie, nu m-am sfiit să atrag atenţia chiar si membrilor echipei de moderare, atunci cand a fost cazul. Cauta pe forum ca sa te convingi. Threadul se inchide, pentru ca a fost deschis cel oficial de catre EXT. Pe viitor pe aceasta arie cât şi pe cea de Publicitate se doreşte a se păstra un aer pios şi o linişte monumentală.

Pentru ca sunt bine dispus (tocmai am venit de la ice age 2) toata lumea scapă basma curată, dar sabinus, te rog eu, nu te lansa in afirmaţii şi atacuri pentru că pe acest forum si in general in comunităţi de acest gen nu se aplică regulile democratice din societate, deşi incercăm treaba asta pe cât posibil. Hai să ne păstrăm prieteni, aş vrea ca într-o bună zi să nu mai existe sistemul de avertismente si banări decât pentru spammeri.
    Aficionado

Aficionado

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)