Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Cati sunteti interesati de un concurs de overclocking ?
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 30 of 104

Thread: Cati sunteti interesati de un concurs de overclocking ?

Tech Support EXT's Avatar

Default Cati sunteti interesati de un concurs de overclocking ?

Vrem sa organizam luna viitoare un concurs de overclocking & tweaking si as vrea sa stiu parerea voastra, eventualele sugestii si cate persoane ar vrea sa participe. Concursul se va desfasura in Bucuresti, tot hardware-ul necesar va fi pus la dispozitie de noi si sper sa pot pune la dispozitia fiecarui concurent minim 6 ore de lucru. Nu exista taxa de inscriere si premiile vor fi cel putin interesante
    Asadar, tot ce trebuie sa aveti la voi sunt cunostintele si talentul, veniti si va faceti treaba, iar la sfarsit puteti pleca cu un premiu . Cine se baga ?

Bunny Fastard Caligula's Avatar

Daca e voie cu pistolul de lipit, cutia cu rezistente si bastarca de vodka cu LN2, why not ?
    E pe echipe? Ca asa e mai funny.

A guilty conscience is more honorable than regret.

locked 'n' loaded darkzone's Avatar

Hmmm, interesant. Am o singură întrebare: în caz de "pârlire" a vreunei componente în urma operaţiunii respective (chiar dacă a fost supervizată de un oficial, ca să zic aşa), responsabilitatea cui revine?
    Cu cât înveţi mai mult cu atât îţi dai seama cât de puţin ştii - Albert Einstein
    Better to fight for something than live for nothing - US General George Patton

pui de raton spiderr's Avatar

echipe ... fuck yeah

ninjas killed my family ==> need more money for kung-fu lessons

Adminisrtator dios's Avatar

da, buna ideea, un sticky pt. ea. Mai avem un concurs in curs de "implementare", sa vedem cum le intercalam Am dus threadul in alta categorie, dar am lasat redirect. La fel o sa fac si cu celalalt concurs.
    Aficionado

Aficionado

Quote Originally Posted by darkzone
    Hmmm, interesant. Am o singură întrebare: în caz de "pârlire" a vreunei componente în urma operaţiunii respective (chiar dacă a fost supervizată de un oficial, ca să zic aşa), responsabilitatea cui revine?
    Daca am zis ca punem noi componentele la dispozitie, doar n-o sa va punem sa le platiti. Oricum, o sa va supraveghez .

Quote Originally Posted by Caligula
    Daca e voie cu pistolul de lipit, cutia cu rezistente si bastarca de vodka cu LN2, why not ?
    E pe echipe? Ca asa e mai funny.
    Cu vmodding e voie, cu LN2 e mai greu. Cei cu experienta cu asa ceva ii numeri pe degetele de la o mana si n-ar vrea sa existe riscuri inutile.

Very interesting....keep us posted! Membrii CPC au intaietate, nu?

.

buna ideea si sper ca si premiile vor fi pe masura.

pui de raton spiderr's Avatar

tu nu ai voie ma

ninjas killed my family ==> need more money for kung-fu lessons

Marx. K.

Si concurentii pot alege intre Intel/AMD ?
    Sau sunt niste platforme ca patul lui Procust.

f4st in t3h cl0ck ThEDaMn3d's Avatar

Sper sa-l faceti la CERF.

Asa veti avea mult mai multi "candidati", care vin cu ocazia CERF-ului.
    Intel Core 2 Duo "Conroe" E6600 @ 3.6 GHz | Thermalright Ultra-120 | ASUS P5B-E Plus | 4x512 Kingmax MARS @ DDR2-800 4-4-4-12 | Gainward 7600GS Golden Sample vmodded + Pentagram XC-80Cu @ 710/1600 | 2x Western Digital WD2500KS RAID0 | Pioneer DVR-111D | FSP Bluestorm 400W | Antec SLK3000B | Logitech MX610 |

Ca sansele sa fie cat mai egale insa totusi sa fie o lupta interesanta, platforma va fi una mainstream cu posibilitati mari de overclocking, insa pentru unele componente e posibil sa aveti mai multe optiuni; de exemplu, vor fi disponibile minim 3 kituri de memorii G.Skill handpicked si le puteti folosi pe care doriti.
    In mare regulile sunt trasate, tot ce vreau sa stiu e interesul vostru; asadar, concursul e deschis absolut tuturor cu exceptia mea , cine vrea sa participe il rog sa imi dea un PM si va avea prioritate la programare.

Registered User War_Angel's Avatar

Scuze ca o spun dar, principiul NR.1 in OC este ca niciodata nu o sa vezi aceiasi componenta comportanduse la fel,desi au aceleasi specificati...si nu in ultimul rand e vorba si de cat de capabil e hardware-ul pus la dispozitie.
    Cel mai bun overclocker hmm, pai cresti in prostie FSB, pana nu mai poti,ridici voltaj daca nu vrea...mai pui o racire adecvata,mai tragi de memorii, daca nu duci mai scazi Multiplicatorul daca vb de A64....si cel mai bun care castiga, ce stie sa faca in plus....e ceva care ne lipseste si noua .
    Ideea cred ca a venit in graba...dar in fine..
    Amd Athlon 64 3200+(core venice) on MSI NEO 2 FX,Asus N6600GT,2X512MB DDR400 Samsung(2.5-3-3-8),Maxtor Diamod Max Plus 9 ATA 133 80GB, CD-RW TEAC W552G,DVD-RW ASUS DRW 1608P2,totul pe o sursa no-name 350W cu un numar de 8 ventilatoare.
    Nu mor asa usor !

Toti or sa foloseasca EXACT acelasi hardware si vor avea aceleasi resurse la dispozitie, numai userul va face diferenta.

Registered User War_Angel's Avatar

Hmm,consider ca acele cunostinte sunt prea mici...si dupa cum am mai spus daca pui la dispozitie un A64 socket 939 core venice E6,si tu il duci la 2.4 voltaj default nu inseamna ca si la adversarul tau,va merge la fel...chiar daca sunt aceleasi componente nu se comporta la fel..dar cred ca tu sti mai bine asta .
    Oricum...sper sa iasa bine concursul si sa puneti si voi un movie pe site daca e...sa vedem ce au stiut in plus cei care au castigat...desi nu cred ca stiu ceva in plus ce nu stiu si eu, sau orice alt membru de pe acest site.
    Amd Athlon 64 3200+(core venice) on MSI NEO 2 FX,Asus N6600GT,2X512MB DDR400 Samsung(2.5-3-3-8),Maxtor Diamod Max Plus 9 ATA 133 80GB, CD-RW TEAC W552G,DVD-RW ASUS DRW 1608P2,totul pe o sursa no-name 350W cu un numar de 8 ventilatoare.
    Nu mor asa usor !

B a n n e d M3kk's Avatar

I`m in , macar va cunosc si personal
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3Dmark2006 Score Calculator

---------------------------
    "Remember, when you are testing memory products, you are not only testing the memory, but essentially the motherboard capabilities."

Tech Support Varzmaster's Avatar

Moa... sa mor io.

Nu particip, NU!
    P: Soft is for softies. Real men use soldering irons.™
    N: Heaven is for pussies. Real men go to hell.™

Motan agresif Neo's Avatar

Ai PM.
    Stop being bad.

Crazypc Club

Pot sa vin cu apa de-acasa !? Si cu 3 Delta HHB ?
    #1: Biostar TP-45HP, 8600 @ 4GHz, TR Si-128SE, D9-GMH, EVGA 8800GTS, Antec NSK6000
    #2: Zotac 9300-ITX, 7300 stock, Ninja Mini passive, D9-GMH, Samsung 500GB single-platter, NoName ITX

Chiar, apa + gheata avem voie?
    Stop being bad.

Quote Originally Posted by EXT
    Pana acum avem asa:
    ...
    sang
    ...
    Keep em' coming
    Stop being bad.

Sang nu se joaca pe DFI nF4 de luni bune, ca majoritatea . Are un dezavantaj aici.

PS: Am zis ca toti vor avea sanse egale, asta include si sistemul e racire. Oricum, o sa las loc de putina creativitate la capitolul asta

Crazypc Club PISU670's Avatar

Bun, pan la urma ce o sa fie, 2001, super pi?
    Tre sa-mi fac si io temele.

Thug Team OC RoyaL's Avatar

exact
    care vor fi probele?

nu putem vedi cu hw nostru,daca nu care vor fi platformele puse la bataie?
    astept regulamentul concursului.
    C.R.E.A.M. (Clock Rules Everythin' Around Me)
    Low nigg@z don't try this at home.

Cola Cooled DevanG's Avatar

Nu am facut OC pe DFI, nu am practica si ma consider clar varza la capitolul de OC - comparativ cu cine vine pana acum, dar o sa vin si eu sa va intalnesc si poate ca sa invat si eu ceva.
    do androids dream of electric ships ?

Gaming Machine --> Xeon SECC2 450Mhz, 256MB PC100 ECC, VooDoo3 2000 16MB AGP1.0, Maxtor 720GX
    Nu sunt partinitor cu nici o firma, fie ea MSI, Abit, Intel sau Ati.

666 it's the lucky number bonzo_catalin's Avatar

Quote Originally Posted by DevanG
    Nu am facut OC pe DFI, nu am practica si ma consider clar varza la capitolul de OC - comparativ cu cine vine pana acum, dar o sa vin si eu sa va intalnesc si poate ca sa invat si eu ceva.
    Acelasi lucru il voi face si eu , bineinteles cu ok-ul dvs ; succes tuturor de pe acum ! ( poate ma lipesc de niste tweak-uri ) P.S.: se poate trage cu ochiul !?
    As Shamino told to a guy hwo ask us at CEBIT : Don't you play games ? .. The answer was : Oh yeah , we play the best game ever , 3DMark 2001
    By Pedro Rocha

Cola Cooled DevanG's Avatar

Cheerleaders anybody ?
    do androids dream of electric ships ?

Gaming Machine --> Xeon SECC2 450Mhz, 256MB PC100 ECC, VooDoo3 2000 16MB AGP1.0, Maxtor 720GX
    Nu sunt partinitor cu nici o firma, fie ea MSI, Abit, Intel sau Ati.

Eu m-am gandit in special la 3DM2001 pentru ca implica toata gama de tweak-uri si cere cele mai multe cunostinte. Credeti ca aveti timp si de 2001 si de SPi 1M in 6 ore ? Va anunt ca incepeti cu componentele intinse pe masa si cu HDD-ul curat, va trebui sa faceti tot, de la asamblare, modificari, instalare OS, tweaking si benchmark-urile propriu-zise.

El Habanero h3x0r's Avatar

Va fi neaparat impusa placa de baza DFI?
    Poate eu vreu un AN8 ultra!Mai slaba..dar ...buna never the less!

i7 920 C0 ES + Zerotherm Nirvana NV120
    Asus P6T Deluxe V2
    Sparkle 8800GT ( 740 @ 1.15V / 1850 / 950 ) (Thermalright HR-03 + Nexus 90)
    3*2Gb Team Xtreem DDR3 1600mhz cl8
    Corsair HX620

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)