Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
De ce Gigabyte?
Results 1 to 20 of 20

Thread: De ce Gigabyte?

Default De ce Gigabyte?

De ce la sectiunea de suport tecnic de ce in loc de alte firme este Gigabyte? Ca de exemplu asus...

Specimen 23 cyfaws's Avatar

Probabil ca cei de pe forum care lucreaza prin magazine IT au de-a face mai mult cu Gigibyte.

Momentan gigabyte e o firma moarta...

Specimen 23 cyfaws's Avatar

Vorba lu' Gogu': tu ai fumat ceva ierburi dubioase din spatele blocului?

Quote Originally Posted by meth0dE 0ne
    Aaaa esti sigur?

Unde a murit? Cand? Cum? (o fi fost calcata de un tramvai )

Auu.. si eu ce fraier is ca.. mi-am luat placa de baza acum 2 luni de o firma moarta.

Motan agresif Neo's Avatar

Post-hunting alert. Daca mai continui in stilul asta incasezi un avertisment in doi timpi si 4 clickuri.
    Stop being bad.

Crazypc Club atomidude's Avatar

eu am citit ceva zvonuri ca Gigabyte ar fuziona cu MSI, da' sa moara?! nici vorba de asa ceva
    Intel Core i7 920|Gigabyte EDX58-UD5|6 GB G.Skill Trident DDR3-1600 CL8-8-8-21|Sapphire VaporX HD 4890| HAF932 case|2 X 1TB Seagate SATA RAID 0| Windows 7 64bit

Sburatorul fedayn's Avatar

MSI, ASUS, Jijibait...top5 productie, rata de profitabilitate de mult pusa la punct; diamonds are forever

deci chill
    Duron AppleBread + NMB 80mm 5v // Asus A7N8X-X // 2x256 // Seagate IDE 320GB 7200.10 // Radeon 9100 // Audigy 2 + Logitech X-530 // Spire 380W 120mm

Mercutio Scorsese Don Corleone's Avatar

Aberezi in ultimul hal, stai jos.
    One Nation, underground™
    T3h small: Dell Inspiron 6400 & Samsung 940N

Uitativa si voi in domeniul mb-urilor(s939)...Gigabyte e varza pe langa asus dfi sau abit...Sorry daca am deranjat cu ceva, si nu sariti cu gura!

Nu vrei sa dai si tu 1-2 exemple sa te credem si noi (link-uri la teste.. ceva).

P.S. Te-ai gandit vreodata ca Gigabyte nu face placi de baza doar pentru OC?
    P.S.2 ...si tot nu ne-ai zis cum a murit Gigabyte.

Ca sa nu iasa scandal nu vreau sa mai discut pe tema asta.As ruga pe admin sa inchida threadul asta daca se poate!

C'mon daca zici o parere sustine-o pana la capat, da argumente, exemple. Poate ca noi suntem aia care nu stim.

Quote Originally Posted by Dashu
    C'mon daca zici o parere sustine-o pana la capat, da argumente, exemple. Poate ca noi suntem aia care nu stim.
    Gigabyte au fost buni candva.Acuma nimika.De exemplu toata seria de placi de baza GA-7N400 dadea prea mult curent a cpu... la un Barton 2800+ era o diferenta de pana la 30 de grade !. Alte bube... pai aveau ei niste placi cu reglaj suplimentar de curent... veneau intr-un ambalaj de parca erau toale de fufa... ei bine... acea placutza (care era separata si se infigea pe placa de baza) nu se putea infige corect in slotul ei decat daca inclinai un pic niste condensatori si ii rezemai unul de altul in cruce... Garantat in timp, prin frecare se va ajunge julirea izolatiei > la descarcare electrostatica > scurt circuit... Iar Gigabyte GA-7VT600L avea 4 condensatori de care nu puteai instala un cooler serios pe procesor fara a-i inclina / indoi / smulge din placa.Ei fac lucruri sclipitoare dar patea tehnica e varza... se adreseaza publicului de gameri de pana la 16 ani

Gigabyte au fost buni candva.Acuma nimika.De exemplu toata seria de placi de baza GA-7N400 dadea prea mult curent a cpu... la un Barton 2800+ era o diferenta de pana la 30 de grade !. Alte bube... pai aveau ei niste placi cu reglaj suplimentar de curent... veneau intr-un ambalaj de parca erau toale de fufa... ei bine... acea placutza (care era separata si se infigea pe placa de baza) nu se putea infige corect in slotul ei decat daca inclinai un pic niste condensatori si ii rezemai unul de altul in cruce... Garantat in timp, prin frecare se va ajunge julirea izolatiei > la descarcare electrostatica > scurt circuit... Iar Gigabyte GA-7VT600L avea 4 condensatori de care nu puteai instala un cooler serios pe procesor fara a-i inclina / indoi / smulge din placa.Ei fac lucruri sclipitoare dar patea tehnica e varza... se adreseaza publicului de gameri de pana la 16 ani
    Si tu in ce categorie intrii?
    Si nu poti judeca o firma numai dupa cateva modele de placi de baza... la video sunt in TOP!

Quote Originally Posted by korby
    Si tu in ce categorie intrii?
    Si nu poti judeca o firma numai dupa cateva modele de placi de baza... la video sunt in TOP!
    Am trecut de varsta aia!!!

Am trecut de varsta aia!!!
    Prove it!
    Si ce vrei sa zici cu "categoria" mentionata de tine? Eu am 17 ani... & check my rig.

Member rob_debruce's Avatar

Gigabyte, Asus si ECS in ordinea asta, parca, sunt cei mai mari producatori de placi de baza din lume, adica produc si vand cele mai multe placi.Exista tendinta, atat la Asus cat si la Gigabyte, de a scadea pretul in detrimentul calitatii (ECS iese din calcul, el s-a adresat intotdeauna segmentului de jos ) asa ca apar diferite probleme.Cat despre moartea acestei firme, nu se pune problema nici acum nici in viitor.
    E6700@3800 water cooling ;GIGABYTE P-35 DQ6 2x1024TEAM Xtreem PC6400 4-4-4;ATI X2900XT; MUSHKIN 650 W

Member kevin_m's Avatar

KOREKT,rob are dreptate.....
    I3 Sandy,MSI H61 P,2x2048 Kingmax 1333 ,BBA HD 5850 ,Seagate 1TB S-ata3,lg-h10n,Benq E2200 HDA,razer imperator,microsoft natural ergonomic 4000,akasa freedom xone,silverstone strider 560w....

Motan agresif Neo's Avatar

Mutaţi naibii la Gică-Contra
    Stop being bad.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)