Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Extreme overclocking
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 88

Thread: Extreme overclocking

Motan agresif Neo's Avatar

CPU = your brain
    M/B = Your body
    RAM = depinde
    Latente RAM = vor fi maxime, mai ales dupa primele 24 ore, insa in nici un caz nu vor depasi pragul critic (oboseala psihica).

Ai o gramada de treaba de rezolvat in decurs de 2 zile si n-ai timp de somn? Examen? Reteta extrema...

Materiale necesare:
    - 1 pachet cafea Jacobs Kronung; la o adica merg si 500g de cafea macinata;
    - apa;
    - MemoPlus;
    - Ginseng capsule;
    - Metoprolol 50mg
    - Nitroglicerina cu eliberare rapida.

Reteta cafelei:
    - 350 ml apa;
    - FARA zahar;
    - 5 lingurite cu varf cafea;
    - se fierbe apa;
    - se ia de pe foc;
    - se adauga cafeaua;
    - se amesteca bine;
    - se pune iar la foc mic, amestecand incontinuu;
    - cand e sa dea in foc, se ridica (amestecand in continuare); cand se calmeaza, se aseaza iar pe foc. Se repeta de 3 ori;
    - se adauga 1 lingurita apa rece in ibric;
    - se serveste, eventual cu putin lapte.

Probleme ce pot aparea:
    - palpitatii;
    - durere retrosternala.

Contracararea efectelor adverse:

- la aparitia palpitatiilor se intrerupe orice activitate; daca nu cedeaza intr-un minut, se ia o nitroglicerina sub limba. Daca atunci cand s-a topit nu au disparut, se ia o tableta metoprolol.
    - in caz de durere, se ia IMEDIAT nitroglicerina; daca nu dispare la topirea tabletei, rapid la spital (infarct in cel mai rau caz).

Intre 2 cesti din cafeaua preparata astfel trebuie luata o pauza de ~ 2 ore.

Efectul cel mai extrem pe care l-am obtinut au fost 72 ore nedormite FARA oboseala pana m-am intins in pat.

Disclaimer:
    NU incercati aceasta reteta daca aveti probleme cu inima. Nu imi asum chiar nici o responsabilitate daca patiti ceva. Reteta se incearca pe propria raspundere. Cele 2 medicamente se gasesc in farmacii si nu au efecte adverse periculoase. In cel mai rau caz, dupa o doza mare de metoprolol poate aparea impotenta temporara

Nota si indicatii: dupa perioada de nesomn sunt indicate 12-24 ore de somn continuu pentru recuperare. Si de somn poti face datorie. Nu fumati. O tigara provoaca cresterea tensiunii si a frecventei cardiace cu 40% pentru 40 minute. NU vreti un efect de genul asta decat daca sunteti obisnuiti sa fumati la cafea sau la cola.
    Administrarea MemoPlus si/sau Ginseng se face luand in considerare ca MemoPlus are timp de absorbtie ~30 minute iar Ginsengul chiar si mai repede; se iau moderat - la inceput 1M+1G, peste 2 ore 1M+2G, peste 6 ore 2M+2G, peste 8 ore 2M+2G. Se monitorizeaza pulsul (sa fie sub 100/minut), eventual tensiunea arteriala (140/90 maxim). Daca se sare de aceste valori, 25g Metoprolol.
    Cafeaua deshidrateaza. Excursiile la toaleta vor deveni mai dese, asa ca hidratati-va cu incredere (4l/24ore). De asemenea, cafeaua inhiba un inhibitor al oxidarilor intracelulare. Asta inseamna ca arderile (implicit consumul de energie) la nivel celular vor fi maxime non-stop. Asa ca gasiti-va timp si sa mancati. Recomand fulgii de porumb sau de grau, cu continut proteic ridicat. In caz contrar, oboseala tot va aparea.
    Incercati sa mentineti tonus cortical ridicat - adeca sa nu treaca 5 minute fara sa faceti ceva. Fie ascultati o melodie care sa solicite atentia sau jucati Minesweeper, e tot aia. Don't idle for too long.

In idle poate aparea o usoara oboseala psihica, insa in fullload nici nu va veti gandi la ea.
    Stop being bad.

Hmm, nu esti pe treaba ta ...
    Don't worry, Catalyst 9 will fix all.

Daca tot suntem la replyuri criptice...De ce?
    Stop being bad.

Pai, hmm, cum sa-ti zic, sa dai 2.2V intr-un Tbred e una, ca-i un obiect pana la urma, da' sa te joci asa cu sanatatea ta ... chiar iti trebe o rotita lipsa ceva.

Originally posted by Neo@Jan 7 2005, 02:49 AM

Contracararea efectelor adverse:

- la aparitia palpitatiilor se intrerupe orice activitate; daca nu cedeaza intr-un minut, se ia o nitroglicerina sub limba. Daca atunci cand s-a topit nu au disparut, se ia o tableta metoprolol.
    - in caz de durere, se ia IMEDIAT nitroglicerina; daca nu dispare la topirea tabletei, rapid la spital (infarct in cel mai rau caz).
    Don't worry, Catalyst 9 will fix all.

uite aici: http://crazypc.ro/forum/index.php?showtopi...findpost&p=4591

Si cu toate acestea, joaca este pe raspunderea fiacaruia. Fiecare organism este diferit. Dar trebuie sa iei in consideratie ca nu faci asa ceva regulat. Eu o fac, dar wtf? Si efectele alea adverse nu apar la toata lumea. Cel putin, eu am patit-o numai la doze ridicate de Memoplus si Ginseng (2+2 luate cu prima cafea). Dar au disparut rapid la repaus.

Si da, toata lumea spune ca sunt
    Stop being bad.

Adminisrtator dios's Avatar

Asa si care e scopul acestui OC? Sa dai randament maxim la examene sau care? Cat te tine "in priza"? 48h or?
    Aficionado

Aficionado

Scopul este performanta maxima (in limita procesorului si a placii de baza, evident si a RAMului) pe termen scurt - 48-72ore (eu am reusit 72).
    Nu este conceputa special pentru randament la examene, avand in vedere ca mai mult de 8 cu ea aplicata nu poti sa iei in veci ... poate trebuie perfectionata
    Stop being bad.

Asta va invata pe voi la medicina? Ntz, ntz, ntz...

Eu nu as incerca-o oricum. As invata la timp sau nu as mai invata de loc.

Oricum, e o metoda interesanta si cam periculoasa, dupa parerea mea Nici eu nu cred ca as incerca-o, dar nu sunt la medicina
    Aficionado

Aficionado

A student of the Force Gogu's Avatar

Gizas, unii nu au ce face deloc si posteaza aberatii.
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

Tech Support Varzmaster's Avatar

Era nevoie de un astfel de thread... dar post-urile de aici nu ar trebui contorizate.
    P: Soft is for softies. Real men use soldering irons.™
    N: Heaven is for pussies. Real men go to hell.™

Ce conteaza nr. de posturi.. Poate ma enervez si le scot sa nu le mai arate decat in pagina personala Ia chiar, buna idee, ia votati AICI.

Brain Overclocking ™
    Aficionado

Aficionado

ghem de blana deghizat Revolution's Avatar

Originally posted by Neo@Jan 7 2005, 02:49 AM

Materiale necesare:
    - 1 pachet cafea Jacobs Kronung; la o adica merg si 500g de cafea macinata;
    - apa;
    - MemoPlus;
    - Ginseng capsule;
    - Metoprolol 50mg
    - Nitroglicerina cu eliberare rapida.

[snapback]4609[/snapback]
    why not try MDMA

Intoxicated by the exuberance of your whimsical verbocity...

Ce-i ala? Sper ca nu vreo substanta interzisa?
    Aficionado

Aficionado

Crazypc Club

O fi milk +

Ba bine ca nu Ala ce gust o avea?
    Aficionado

Aficionado

Puisor Tile's Avatar
    Valenii de Munte (home, Case Fusion workshop, work)

-Slow down
    -Live longer
    In felul acesta iti nenorocesti sistemul excitoconductor - pe bune

Concluzie

DO NOT OVERCLOCK !!!
    Cu tehnica si dibacie ajungi in fata.
    Manui nibbler-ul cu maiestrie multa cum facea Decebal cu sica in lupta.

Originally posted by Tile@Jan 14 2005, 05:20 PM
    -Slow down
    -Live longer
    In felul acesta iti nenorocesti sistemul excitoconductor - pe bune

Concluzie

DO NOT OVERCLOCK !!!
    [snapback]5118[/snapback]
    Cafeaua nu are efect aritmogen. Cel mult o usoara fibrilatie atriala care se converteste automat la ritm sinusal. Eventual ceva extrasistole. Stai linistit, nu o sa faci TV sau torsada a varfurilor sau fibrilatie ventriculara
    Stop being bad.

Puisor Tile's Avatar
    Valenii de Munte (home, Case Fusion workshop, work)

I will say it again

DO NOT OVERCLOCK !!!!!!!
    Cu tehnica si dibacie ajungi in fata.
    Manui nibbler-ul cu maiestrie multa cum facea Decebal cu sica in lupta.

OC Club Leader xwoodoo's Avatar

Recomand fulgii de porumb sau de grau, cu continut proteic ridicat
    Astea numai continut proteic ridicat nu au .Din cite stiam eu dintre vegetale continutul proteic cel mai ridicat il au fasolea,ciupercile,vestita soia etc. Porumbul si graul contin multe glucide (mai putin proteine).
    Dupa cite stii si tu celulele miocardice si neuronii nu se divid asa ca prin overclocking-ul asta nu faci decit sa iti reduci nr lor gratuit .Neuronii ca neuronii(oricum sunt prea multi bash: ) dar inima ti-o faci muci in citiva ani asta e garantat nemaivorbind de ulcer HTA si alte magarii de la cafeaua aia.
    Apropo vezi ca Dumnezeu e scartar rau la garantie . Nu primeste componentele decit in ambalajul lor original ... uitar:
    The truth is beyond us ...

Crazypc Club

Si mazarea boabe!

OC Addict PesteImputit's Avatar

credeti-l pe woodoo k e medic...
    netratam-ar
    Q6600 G0 @ TR Ultra 120 | Abit IP35PRO cooler mod | 2x2Gb Mushkin XP2-6400 | 2x Ati 3850 on TR HR03A | 2x WD2500KS | Seagate ST3250620AS | WD5000KS @ PackardBell external rack | SevenTeam 750EAD | CM Stacker 831 | Behringer FCA-202 + Eurorack UB1002 | Monitor Audio B2 + JVC JA-S77 | Logitech G5+G15|.... etc
    overcklocked .... laptop ?
    Overclocked C4

Peste pe tine ar trebui sa te trateze un bucatar ... Am si citeva sugestii ...
    1 - inabusit bine la cuptor cu suc de rosii si mult partunjel(sa-ti mai ia din greata)
    2- la rotisor cu un mar in gura si mult curry (inca e fraged )
    De baut dau eu uitar: ...

io sincer prefer la tigaie...
    tu esti bun de facut pane...
    esti slab si tabacit
    Q6600 G0 @ TR Ultra 120 | Abit IP35PRO cooler mod | 2x2Gb Mushkin XP2-6400 | 2x Ati 3850 on TR HR03A | 2x WD2500KS | Seagate ST3250620AS | WD5000KS @ PackardBell external rack | SevenTeam 750EAD | CM Stacker 831 | Behringer FCA-202 + Eurorack UB1002 | Monitor Audio B2 + JVC JA-S77 | Logitech G5+G15|.... etc
    Overclocked C4

Pestele nu se serveste cu mar in gura, parca alt animal era in postura asta
    So, intrebarea e : peste dietetic sau "animal cu mar in gura" generator de boli coronariene?

Originally posted by xwoodoo+Feb 13 2005, 09:55 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(xwoodoo &#064; Feb 13 2005, 09:55 PM)</div><div class='quotemain'>Astea numai continut proteic ridicat nu au .Din cite stiam eu dintre vegetale continutul proteic cel mai ridicat il au fasolea,ciupercile,vestita soia etc. Porumbul si graul contin multe glucide (mai putin proteine).[/b]

Rezon Eram destul de obosit Dar nu te apuci sa mananci fasole cand inveti...nu de alta, dar te muti in baie
    <!--QuoteBegin-xwoodoo
    @Feb 13 2005, 09:55 PM
    Dupa cite stii si tu celulele miocardice si neuronii nu se divid asa ca prin overclocking-ul asta nu faci decit sa iti reduci nr lor gratuit .Neuronii ca neuronii(oricum sunt prea multi bash: ) dar inima ti-o faci muci in citiva ani asta e garantat nemaivorbind de ulcer HTA si alte magarii de la cafeaua aia.[/quote]
    Huh?&#33; Adica?&#33; De neuroni stiam si eu, dar de miocite nu Ca dupa necroza se fibrozeaza zona, asta e alta...In fine, ma mai documentez, dar is prost rau daca am sarit peste acest adevar fundamental bash: bash:
    Stop being bad.

Sigur nu se divid .
    Ai vazut faza ca in hipertrofie(de volum sau de presiune nu conteaza) fibra creste in grosime si in lungime.
    Mai multe mitocondrii,reticul, alea alea
    daca s-ar divide faza cu infarctul ar fi un vis urit si doar atit

Ai dreptate, doh (CMH). Desi nu scrie nicaieri explicit ca nu se divid
    My bad..
    Stop being bad.

...sinucigasilor...
    Overclocked C4

Member Sayon_6's Avatar

Am citit cateva posturi din forumul acestui site (de care m-am indragostit imediat ce am citit LN2 -coolingul) si noi [eu si persoana mea]am ajuns la concluzia ca era nevoie si de un astfel de thread.
    Doar dintr-un singur motiv..... E CRAZY ng:
    anyway ...
    Vreau sa ma fac un HardCore SupraCesuitor cand voi fi mare...
    intel CORE i7 920 @ 2.96 GHz~ GA X58 UD5, 12GB DDR3 1333 , ATI HIS HD 4870x2 , 2x 1TB Seagate 7200.11 32MB SATA Raid 0,DVDRW LG SATA, Audigy 2 ZS, TT V1000A, 1,2 KW Thermaltake Toughpower, Dell 30" WFP-HC

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)