Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
Intrebare in legatura cu un cooler.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Intrebare in legatura cu un cooler.

  1. #1
    Registered User
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    16

    Default

    Mi-am cumparat de vreo 1 luna un cooler de la Gigabyte, pentru P4 3,6, datorita faptului ca e foarte silentios. Dupa instalare mergea cam la 1900RPM. Acum nu mai coboara sub 2600 RPM (care este turatia maxima pe care o poate atinge). Intrebare: poate fi de vina pasta care am pus-o pe procesor? sa se fi dus intre timp...si se incalzeste repede procesorul? Totusi temperatura lui e intre 35-50 grade ( P4, 2,4). Nu prea ma pricep, sorry daca am zis ceva fara sens ( in legatura cu pasta )

  2. #2
    CICHICEAN Wormboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    south of heaven
    Posts
    132

    Default

    probabil ca i-a trebuit o luna pt ca sa se rodeze
    Rock-ul este cultura, pentru ca face parte dintre marcile de noblete ale lumii civilizate si se comporta ca o gura de foc a spiritului asa incat nici macar ingerintele demente ale politicienilor semidocti si gaunosi nu-i tulbura adevaratele ierarhii valorice" - Petre Magdin

  3. #3
    Adminisrtator dios's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    4,063

    Default

    Ce pasta ai folosit, ce carcasa ai?

  4. #4
    Registered User
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    16

    Default

    Am folosit pasta care era in pachet cu cooler-ul. De la Gigabyte. Modelul cooler-ului: PCU31-SD. Am o sursa Premier de 400W.

  5. #5
    Adminisrtator dios's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    4,063

    Default

    E cam proasta pasta aia. Cumpara de la Tape niste AS5 si pune-i corect (vezi ca e pe site la Arctic Silver modalitatea de aplicare). Si am intrebat ce carcasa, nu ce sursa, dar dupa sursa presupun ca si aceea este no-name. Incearca sa o schimbi, vei observa o diferenta remarcabila in ceea ce priveste temperatura.

  6. #6

    Default

    Scuze că întreb fără să caut modelul de cooler, dar el se reglează automat sau se reglează manual? Dacă se reglează automat, atunci ori traducatorul ori regulatorul s-a defectat. Însă presupun că reglajul se face manual aşa că cel mai concret este faptul ca jucăria de control este defectă. Vezi un service.

  7. #7
    Registered User
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    16

    Default

    Asa este, si carcasa e no name, de aceea nu am stiut sa iti raspund. Oricum, degeaba imi iau alta carcasa, pentru ca tin calculatorul in birou, inchis, din cauza zgomotului, deci are o ventilatie foarte slaba. M-am uitat pe site-ul AS, si o sa caut pasta respectiva. Mersi de informatie. Cat despre cooler il duc la garantie
    o problema de windows tot la sectiunea HELP intra?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cel mai bun cooler de placa video
    By Raptor in forum Crazy Cooling
    Replies: 8
    Last Post: 04-10-2007, 17:46
  2. Conectare cooler carcasa
    By Dahn in forum Help!
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-2006, 23:35
  3. alegere cooler mai dificila
    By poe in forum Crazy Cooling
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2006, 20:21
  4. intrebare in legatura cu un fx5200(nu radeti)
    By 3rr0R in forum General Hardware
    Replies: 9
    Last Post: 27-10-2005, 12:42
  5. intrebare in legatura cu un proc
    By 3rr0R in forum Help!
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2005, 13:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •