Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
Ordinea sub-forumurilor
Results 1 to 16 of 16

Thread: Ordinea sub-forumurilor

As prefera o ordine a sub-forumurilor de genul:

HARDWARE -> SUPORT TEHNIC -> SOFTWARE -> CRAZY PC

Cu alte cuvinte as prefera ca sub-forumul de administrare, publicitate & offtopic sa fie ultimul, ca sa nu fie nevoie sa scrollez mereu peste el cand vreau sa ajung la ceea ce ma intereseaza.

Se poate?
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

Buna treaba, eu sunt de acord.
    Don't worry, Catalyst 9 will fix all.

Vanator de lameri

Code:
    CRAZY PC
      |_Crazy Overclocking
      |_Crazy Benchmarking
      |_Crazy Modding
      |_Crazy Cooling
    HARDWARE
    SOFTWARE
    SUPORT TEHNIC
    MISCELLANEOUS
      |_Publicitate
      |_Community
    ADMIN
      |_Articole, Reviews, Teste
      |_Concursuri si Premii
      |_FAQ, Anunturi, Decizii
      |_Cereri si Reclamatii
    Schema reprezinta doar o sugestie, si nu implica, ca actuala organizare nu este buna .. ci este doar o viziune diferita.

Discutiile despre benchmarks sunt mult mai apropiate de crazy o/c decat de software si cel mai probabil acolo unde o sa fie un o/c va fi si un bench si viceversa.
    Everlasting depraved state of hedonism.

Puisor Tile's Avatar
    Valenii de Munte (home, Case Fusion workshop, work)

Schema forumului propusa de tine este o idee foarte buna
    Merita studiata
    Cu tehnica si dibacie ajungi in fata.
    Manui nibbler-ul cu maiestrie multa cum facea Decebal cu sica in lupta.

Adminisrtator dios's Avatar

Interesant, insa overclocking etc. nu sunt hardware? Intr-adevar nu ar strica sa fie partea hard prima, desi pe mine personal nu ma doare un scroll

Cu o modificare, la crazy o sa fie si silent computing

1. crazy
    - oc
    - modding
    - benching
    - silent computing
    2. hardware
    - amd
    - intel
    - general hardware
    - carcase si surse
    - mobile computing
    3. suport tehnic
    same.
    4. software
    - sisteme operare
    - internet&networking
    5. miscellaneous
    - Publicitate
    - Community
    6. admin
    |_Concursuri si Premii
    |_FAQ, Anunturi, Decizii
    |_Cereri si Reclamatii

Multumim pentru feed-back I'm workin' on it
    Aficionado

Aficionado

CRAZY PC
    * |_Articole, Reviews, Teste
    * |_Concursuri si Premii
    CRAZY PC COMMUNITY
    * |_Crazy Overclocking
    * |_Crazy Benchmarking
    * |_Crazy Modding
    * |_Crazy Cooling
    |_Crazy Silencing
    HARDWARE
    SOFTWARE
    SUPORT TEHNIC
    PUBLICITATE
    * |_Vanzare
    * |_Cumparare
    ADMIN (FORUM AND SITE)
    * |_FAQ, Anunturi, Decizii
    * |_Cereri si Reclamatii
    Ăsta ce are?

1. nu sparg vanzarea de cumparare, e cea mai mare prostie, cererea cu oferta trebuie sa se intalneasca in acelasi loc.
    2. sunt 2 sectiuni cu nume asemanatoare, cam ciudat, mai ales ca partea de premii etc. nu e prea activa, cea de articole iar e.. cam in plus momentan, nu prea are rost sa stea in fruntea listei. Vor fi ambele incluse la prima sectiune, crazypc, atunci cand vor fi mai animate. Pana atunci cred ca stau bine jos acolo..
    Aficionado

Aficionado

Bine şi aşa. Am zis că este mai la îndemână publicitatea în două, aşa cum este şi la ziare.
    Nu am reuşit să fiu suficient de creativ pentru a putea găsi titluri mult mai diferite şi totuşi atât de bine alese.
    |_Concursuri si Premii
    Mi se pare că cel mai bine să fie puse primele, pentru că ele vor fii în legătură directă cu siteul principal, dar cum zici şi tu, până nu va exista situl principal coroborat cu inactivitatea crescută pe respectivele secţiuni, ele pot fii mutate mai jos pentru lipsă de scrool.
    Observi că la mine nu exista secţiunea Community care dacă totuşi există, cel mai bine ar fi ca aceasta să fie accesibilă doar userilor cu rang mai mare, altfel se va menţine o mult mai mare curăţenie pe forum.

Toate informatiile gasibile pe acest site sunt libere. Tocmai, ar fi bine ca anumite sectiuni IMPORTANTE sa aiba restrictii de acces, pentru a creste valoarea oamenilor. Dar nu are rost, informatia trebuie sa fie libera. Singurele restrictii: trebuie sa fii inregistrat ca sa poti vedea community si publicitate. Posturile nu se adauga pe locatiile non-it related si pe publicitate etc. Daca trebuie fac o lista.

Ar mai trebui ceva la software, sau sa le unesc cu miscellaneous? sunt 2 sectiuni cu doar 2 subsectiuni fiecare.. e cam putin parca

Cred ca cel mai simplu ramane o singura sectiune Miscellaneous, care cuprinde si software si admin si publicitate. Concursuri si premii+articole (unite) vin sus la crazypc si aia e, raman 4 sectiuni mari.

1. CRAZYPC
    2. HARDWARE
    3. SUPORT TEHNIC
    4. MISCELLANEOUS (thanks zyklon, sugestiv nume )
    Aficionado

Aficionado

Software trebuie să rămână singur! Mai dgrabă te chinui să găseşti secţiuni de umplutură pt. software.

BTW, că se vorbeşte de Publicitate, cei care au vizitat price.ro ştiu cum acesta a fost dat peste cap din momentul în care s-a permis oricui să posteze, fără nici o restricţie, practic forumul ajunsese un bazar (şi cred că mai este încă). De aceea cred că este bine ca şi aici, să nu se poată posta, sau cel puţin să se creeze topic nou decât de către userii care au peste un anumit număr de posturi (din moment ce stele nu există), sau o formă asemănătoare pentru a bloca postarea de anunţuri de către useri care se înregistrează doar ca să vândă. BTW, mai simplu ar fi doua secţiuni, una Vând unde există restricţia de a posta şi una Cumpăr unde poate posta oricine şi chiar să facă thread nou când vrea, fără condiţie.

Ce umplutura, n-avem umplutura Cand o sa fie cautat, o sa-i facem separat. pana una alta sta f. bine aici. Plus ca pentru profilu' nostru e miscellaneous, se potriveste perfect

Cat despre partea cu publicitatea, ti-am spus, eu consider ca informatiile trebuie sa circule LIBER, nu-mi plac restrictiile. Daca vreti restrictii va pot da cateva nume de forumuri perfecte la asa ceva, printre care si price. Daca omu' vrea sa vanda, f. bine, sa se inregistreze ca sa vanda. Daca intra in balarii, OK, va disparea repejor. Nu suntem generali ca sa ne dam stele, btw. Vreau sa iasa ceva self-driven, daca se poate. Nu sa stam cu paru'.
    Aficionado

Aficionado

Acum. Altceva pe ordinea de zi. Mi se pare cam incarcat crazy cooling. Cred ca o sa le unesc pe toate trei intr-un singur forum si iarasi, cand va fi necesara split-area om vedea.

Concentrarea informatiei si orientarea catre content, asta pe fondul unei libertati maxime, asta vreau sa iasa din crazypc. Sa spargem tiparele, sa cream noi curente de opinie, sa fim lideri. Nu sa ne impiedicam de etichete. Sa facem ceea ce stim mai bine si ce ne place mai mult. HARDWARE ADDICTED
    Aficionado

Aficionado

Ştiu cum merg forumurile încă din 1999. Ştiu că un forum este o copie identică a vieţii în care trăim şi dacă se lasă prea multă libertate se va ajunge ca mulţi să facă ceva în ea, lucru care nu e bun.
    Acum e uşor, forumul este populat de puţini useri, o mare parte din ei au cei 7 ani de acasă în ale forumurilor învăţaţi de prin alte părţi. Nu vreau să fiu negativist şi nici să cobesc, dar vei ajunge ori să faci muncă la tonă pentru a curăţa în spatele altora, ori îi vei învăţa pe toţi că la tine în casă nu se fumează, nu intri încălţat, etc.

OK, sunt pentru libertate sunt curios dacă aici nu se vor strânge decât minţi luminate şi obsedate

Doamne ajută!

Mai vedem ce s-o intampla.. eu sper ca o sa se auto-excluda cei mai putin in tema. Si daca n-o vor face, il rog pe dl. Alexandrus sa-si reia functia de moderator vreo luna si se face curat instant
    Aficionado

Aficionado

A student of the Force Gogu's Avatar

XS clone, how lame.
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

E eficienta aranjarea asta. Mie cel putin asa mi se pare. Si nici macar clona XS nu se poate numi... aia sunt undeva, intr-o alta galaxie.

Mda, intr-adevar, se schimba aranjamentul=clona. Sunt subforumurile puse altfel=nu mai e clona. Lame, intr-adevar
    Aficionado

Aficionado

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)