Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Placa de baza pentru Intel Core 2 Duo ( conroe, allendale ) - Page 46
Page 46 of 46 FirstFirst ... 36444546
Results 1,351 to 1,367 of 1367

Thread: Placa de baza pentru Intel Core 2 Duo ( conroe, allendale )

Administrator

Completare : si are FSB >=800 ...

La P45 nu stiu sigur dar pe P35 merge sigur...
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Tech Support Varzmaster's Avatar

Ce spun eu si ce intelegi tu?
    P: Soft is for softies. Real men use soldering irons.™
    N: Heaven is for pussies. Real men go to hell.™

Administrator

Arata-mi placa cu P35 care nu suporta proace Prescott cu FSB800 ... si dup-aia vorbim despre ce inteleg eu ...
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Pepsi cooled. Twist Lemon Cosmo Kramer's Avatar

Da,e un Prescott cu FSB de 800 Mhz.

Ce placi de baza cu X38/P45/X48 care suporta DTS Connect sau Dolby Digital Live exista la ora actuala?
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

B a n n e d M3kk's Avatar

Cred ca GA-EP45-EXTREME are.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3Dmark2006 Score Calculator

---------------------------
    "Remember, when you are testing memory products, you are not only testing the memory, but essentially the motherboard capabilities."

Si Gigabyte-urile au in continuare BIOS-urile alea retarde cand vine vorba de overclock? In ultima vreme am avut de-a face numai cu Asus-uri.
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

Ce parere aveti de ASUS P5B,revizia C2 cu condensatori solizi in zona socketului?As putea sa o iau la 100 RON,folosita un an,si din cate am inteles,revizia C2 stie FSB 450 sau si mai mult...so,ceva pareri?

Chipset-ul este revizia C2, caz in care stie chiar mai mult de 550 FSb cu Wolfdale (am pus un screenshot pe aici dar nu mai stiu pe unde). Este o placa buna.

Da,asa m-am gandit si eu...insa eu as lua-o doar pentru a vedea daca procesorul stie cu adevarat ceva in OC,desi ma cam indoiesc ca as putea testa un FSB cat mai mare la un multiplicator de 16x.In plus,si plaja de voltaje e aceeasi pentru CPU si RAM ca la trocariciul meu.In plus,din cate am inteles,placa are probleme cu sunetul in anumite conditii,care "sacadeaza".FSB>300 Mhz nu pot sa dau orice ar fi,oricum nu am eu un procesor atat de bun care sa duca 4.8 Ghz(voltajul nu conteaza,de mine poate sta stabil si la 1.7v pe aer ).Placa a reusit FSB maxim 350 Mhz cu un E4400,deci din fericire nu e vreo problema cu Max FSB-la 350 Mhz FSB as avea 5600 Mhz frecventa,imposibil .
    Totusi,oferta nu mai pare atat de tentanta cand ma gandesc ca s-ar putea sa am parte de o mare dezamagire daca procesorul nu va vrea minim 4 Ghz,si ca am aruncat 100 de lei pe fereastra ca sa tin procesorul la frecventa stock pe 965P.
    Last edited by Cosmo Kramer; 14-09-2008 at 15:59.

Mama Omida Coco's Avatar

GIGABYTE Ultra Durable 3 @ tweaktown pe mai multe P45-uri. Cred ca nu e doar vrajeala publicitara, mai ales ca Gigabyte s-a gandit sa introduca in placile de baza odata cu noul standard UD3 un layer ceva mai gros/dens de cupru in pcb-ul acestora, care conform Gigabyte va scadea temperaturile cu pana la 50 de grade in cele mai fierbinti locatii de pe placa de baza. Foarte interesanta mi se pare aceasta poza... abia astept un test...

Un singur lucru nu inteleg insa... de ce a trebuit sa mute mai spre centrul placii slot-urile de memorii... limiteaza optiunile pentru pci/pcie destul de mult...
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

Biostar Group was awarded prestigious Taiwan's TOP20 GLOBAL BRANDS 2008 by TAITRA (Taiwan External Trade Development Council). Biostar brand joined the elite club of most outstanding companies. The award ceremony took place on Tuesday (9/30) in Taipei and were presented by Taiwan's president. The event was covered extensively by cable news and online media:
    Taipei, Sept. 29, 2008 (CENS)--The Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) will officially unveil Taiwan’s top-20 international brands Sept. 30, which bear an estimated production value of US$9.141 billion, breaking the US$9 billion level the first time; and of which US$7.537 billion is generated by the top-10 brands.

The top-20-brand honors will go to Acer, Advantech, Asus, Biostar, Danze, D-Link, Depo, Genius, Giant, HTC, Johnson, Leadtek, MasterKong, Maxxis, Merida, MSI, Synnex, Transcend, TrendMicro, Uni-President, and Zyxel. Most of them are high-tech or information technology (IT) firms, except Danze, Depo, Giant, Johnson, MasterKong, Maxxis, Merida, and Uni-President.

Danze is the famous maker of Globe Union branded bathroom fixtures; Depo an auto lamp brand; and Maxxis a tire brand under Cheng Hsin Rubber Inc. Johnson Health Tech Co. is a world-renowned maker of Johnson-branded fitness equipment. Giant and Merida are virtually household names in Taiwan and abroad for bicycles, while Masterkong and Uni-President are widely-popular instant noodle brands.

For 2008 Biostar, Danze, Leadtek and MSI made it into the top-20 club the first time. TAITRA reportedly cooperates with Interbrand, a U.K.-based branding consultant, to organize the yearly event, which has been gaining increasing attention in recent years, hence drawing increasingly more Taiwan manufacturers to vie for the coveted title.

Sursa

Biostar si MSI au intrat pentru prima oara in TOP 20 Brands in Taiwan.....Imi poate spune cineva ce au facut diferit cele doua companii anul acesta fata de alti ani??? Oare ceva legat de promovarea overclocking-ului si de scoterea pe piata a unor produse destinate evident acestei preocupari?

Bunny Fastard Caligula's Avatar

Alternativa ieftina la X58: http://my.ocworkbench.com/2009/asroc...ire-too/g1.htm
    Se poate SLI si CF si pe o platforma C2D.

A guilty conscience is more honorable than regret.

Registered User the Stig's Avatar

Salut, stie cineva daca vine luna asta transportul de la DFI ?
    Mai precis asta.

Unde se poate gasi in Romania Foxconn Bloodrage respectiv Avenger, si la ce pret? Am tot cautat si nu am gasit nimic...

dus departe

Nicio placa de baza noua? Mai imbunatatite?
    Vreau si eu ceva noutati
    Intel P31 , Intel E5200 , ATI HD4850 , DDR2 2GB , HDD 640GB , PSU 400 , Antec 300
    Ford Fiesta 1.4 TDCI 68CP Ghia 2007

dus departe

Stie cineva cand o sa apara si pe la noi Gigabyte EP45-UD5?
    I'm in love. :d
    Intel P31 , Intel E5200 , ATI HD4850 , DDR2 2GB , HDD 640GB , PSU 400 , Antec 300
    Ford Fiesta 1.4 TDCI 68CP Ghia 2007

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)