Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Browsere alternative
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 30 of 208

Thread: Browsere alternative

Adminisrtator dios's Avatar

Default Browsere alternative

In ultima vreme Firefox a crescut incredibil, luand din cota de piata a Internet Explorer. Pana nu vad 30% luati n-o sa ma linistesc, am o problema cu monopolurile
    Aficionado

Aficionado

Motan agresif Neo's Avatar

Firefox este cu muuuuult mai ergonomic decat Explorer. Si are o groaza da kestii interesante. Oricum, parca nu-i asa flamand ca puisorul de la Micromoale
    Stop being bad.

HabarNam zap's Avatar

Firefox sux, nu mi se afiseaza paginile corect iar ca ergonomie dpdv personal mi se potriveste Iexplorer perfect.

Numai eu stiu cat mai chinui sa fac cross-platform compatibility. Exclusiv din punctul meu de vedere as vrea sa fie unul singur, dar concurenta e buna, totusi...
    Aficionado

Aficionado

oc friendly W@R's Avatar

Folosesc myie2.. sau maxthon.
    Am avut ptobleme cu firefox si ultima versiune de tab browser extension, fara extensia aia, pt mine, firefox e un mare ZERO !!! Sunt prea dependent de tabbed browsing.
    the future's going to be far more futuristic than we originally predicted

Pai Maxthon e defapt tot IE.. cu tab-uri.
    Aficionado

Aficionado

oc friendly W@R's Avatar

Pai da... e acelasi "engine".. dar nu numai taburile fac diferenta, sunt muulte alte imbunatatiri.

...momentan folosesc FF. IE este cam depasit, dar sa nu uitam ca a fost bun la vremea lui. sa asteptam si IE7 sa vedem ce stie...
    ..i'm the supervisor... giving u the taxi number...

Haha, Google a angajat pe Ben Goodger, lead engineer si head programmer de la Mozilla/Firefox
    Aficionado

Aficionado

Crazypc Club

Mda, parca vad ca in curand o sa apara un browser Google ... Competitie sa fie: atat vreme cat avem de unde alege, cei castigati tot noi suntem.

Registered User

Folosesc (sau foloseam) Opera. Asta până când mi-am făcut cont la gmail. Acum experimentez FireFox, care mi se pare mai lent şi căruia nu am reuşit să-i introduc MouseGestures...IE is out of the question

W@R nu e necesar sa folosesti Tabbrowser Extensions pentru Tabbed Browsing. Incearca Firefox + Tab Mix. Combinatie imbatabila.

PS: am folosit MyIE2 + Maxthon timp de 2 ani de zile, 6-12 ore pe zi. Firefox e mai bun
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

Eu am downloadat direct firefox si avea tab-uri, fara sa instalez nici un tab mix. Care e faza? Ma oftica tab-urile sunt mult mai mari si mai grasane decat la Maxthon.
    Aficionado

Aficionado

Vanator de lameri

FireFox face toti banii doar pentru AdBlock economiseste bandwidth, trafic si este mai odihnitor ... just imagine Anandtech fara nici un flash strident care sa iti violeze constant vazul.
    Everlasting depraved state of hedonism.

I imagine, am asa ceva inainte sa apara vreun firefox . MyIE2/Maxthon.
    Aficionado

Aficionado

oc friendly W@R's Avatar

Dio, normal ca are tab-uri, dar sunt foarte putin configurabile. Intr-adevar sunt cam mari... wich sux.
    Oricum, am avut o gramada de probleme cu firefox, mai ales din cauza la tabbrowser extensions, apoi facea figuri aiurea inca de la instalare chiar daca steresesem tot tot, toate astea combinate cu faptul ca nu afiseaza paginile corect m-au facut sa ma intorc la myie2....
    why fix it if it ain't broken?

Firefox este de fapt browserul care afiseaza paginile CORECT. Documenteaza-te.

PS: Maxthon / MyIE2 is broken

PPS: problema voastra. Eu am incercat uitar:

ignorance is bliss...

Ca fapt divers, am si opera si firefox si ie instalate pe PC, le folosesc la debugging. Dar main browser ramane Maxthon, se misca mai repede si e mai ergonomic in lucrul cu MULTE, MULTE tab-uri. Plus ca are mai multe setari.

La Firefox ma oftica la culme marimea tab-urilor, sunt IMENSE si rotunjite. Eu vreau sa fie dreptunghiulare si cât mai mici, ca sa nu misc mouse-ul prea mult cand trec de la un tab la altul.
    Aficionado

Aficionado

Try Tab Mix.

PS: ca fost utilizator-la-greu de Maxthon imi pot permite sa afirm ca Firefox ofera cel putin la fel de multe optiuni ca si Maxthon, de cele mai multe ori ofera mult mai multe.

Uite cum e la mine. Nu-mi plac jos + favorites + alte butoane (utilities/search etc)?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	maxthon.png 
Views:	190 
Size:	9.0 KB 
ID:	802  
    Aficionado

Aficionado

Exista extensii pentru absolut toate functiile pe care le vad la tine in screenshot. Problema e ca majoritatea incepatorilor se duc pe http://updates.mozilla.org pentru extensii, si trebuie sa recunosc ca nu acela este cel mai potrivit loc. Pentru cele mai multe si mai noi extensii, incercati Extension Mirror.

N-am rabdare, vreau un pack din care sa-mi pot alege dupa aia care sa le activez
    Aficionado

Aficionado

Mda, cam asta e problema. Trebuie sa petreci ~20 min, timp in care sa-ti selectezi si testezi extensiile. Daca echipa din spatele Maxthonului s-ar baga sa faca un browser pe baza de Firefox/Gecko ar iesi ceva super tare.

PS: dio, te poti duce pe Extension Mirror pe forum, pui screenshot cu Maxthon si ceri sa ti se spuna toate extensiile de care ai nevoie. Try it.

Poti incepe cu urmatoarele:
    - Adblock
    - FlashGot
    - Super Drag & Go
    - undoclosetab Enhanced
    - Tab Mix
    - Tab Clicking Options

Extensiile astea ar trebui sa-ti satisfaca nevoile. Pentru Adblock, foloseste Filterset.G. Favourite Bar-ul (Bookmarks Toolbar) il setezi din Firefox. Toate extensiile au un numar mare de optiuni, asa ca nu ai cum sa nu gasesti ceea ce te intereseaza (inclusiv faza cu tab bar-ul sus).

Mai multe detalii la Extension Mirror pe forum.

Pentru toti care au vazut doar Firefox + Tabbrowser Extensions: incercati si fara (adica doar folosind Tab Mix) si o sa fiti uimiti de cat de bine se misca interfata fara TBE.

Thanks, o sa le instalez sa vad ce si cum fac
    Aficionado

Aficionado

Crazypc Club PISU670's Avatar

Eu folosesc firefox si sunt foarte multumit, am facut si ceva smecherii sa imi mearga mai bine, este chiar rapid.

Registered User

Pana sa apara FireFox foloseam in proportie de 100% IE. De cand a aparut FireFox nu mai folosesc IE deloc...

Eu chiar nu inteleg ce aveti cu IE-ul. Ma refer la engine, ca asa eu folosesc Maxthon.
    Parerea mea e ca daca folosesti un antivirus si un firewall bun si ai update-urile la zi la IE, nu ar trebui sa ai probleme. Eu nu am avut niciodata o singura problema, asa ca nu vad de ce nu as folosi in continuare Maxthon.

Pai compara si tu Antivirus + Firewall + IE vs Firefox

oc friendly W@R's Avatar

Rahat, nu am nici firewall si nici antivirus si nici update-uri la zi, cum naiba de nu am probleme?!

Sau am?!

A student of the Force Gogu's Avatar

Daca imi face cineva FireFox sa arate ca IE-ul meu, si sa nu deschida ferestrele noi aiurea in tramvai, la alta locatie decit cea activa, mai discutam.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	mine.gif 
Views:	212 
Size:	52.2 KB 
ID:	826  
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)