Results 1 to 4 of 4

Thread: uGuru code - AN7 mort?

  1. #1

    Default uGuru code - AN7 mort?

    Placa nu mai pleaca, moare la codul "9.0.", care conform manualului este ceva in genul "uGuru is ready, BIOS takes over the boot job". Toate celelalte componente merg (CPU, RAM, video etc). Am incercat chestiile uzuale (reset BIOS, oprit sursa, scos toate placile inutile etc) si nu m-a ajutat cu nimic. Singura chestie pe care placa o "simte" este cand scot procesorul, moment in care se opreste la "8.7." (Check CPU core voltage), dupa care trece rapid prin 9A-9F, si apoi se opreste sistemul.

    <edit>
    M-am gandit ca as putea face un hot flash, dar nu stiu ce placi de baza au aranjamentul similar la socket-ul EEPROM-ului. Am la dispozitie un A7V600 si un ECS K7VMM+.

    <edit #2>
    mda... cercetand forumul Abit am realizat ca este o problema comuna la AN7. Va fi nevoie sigur sa fac un hot flash, dar nu stiu ce alta placa de baza are aceeasi configuratie a EEPROM-ului. Exceptand un alt AN7, ce alte placi de baza as putea folosi?
    Last edited by Raptor; 23-08-2006 at 12:51.
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

  2. #2
    .
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    419

    Default

    Poti sa mergi la service sa il rescrie. Nu costa mult si nu risti sa arzi cipul sau sa il avariezi la extractie/insertie.

  3. #3

    Default

    Acum sunt in Pitesti si pana in octombrie nu ajung in Bucuresti, deci pana una-alta va trebui sa ma descurc singur. Informativ, cat costa o rescriere?

    PS: ghinionul meu ca s-a busit placa fix cu o zi dupa ce i-a expirat garantia
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

  4. #4
    .
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    419

    Default

    Sunt baieti la unele service-uri care rescriu chiar gratis. Iti trimit pm cu numele unui user de pe forum care facea asa ceva.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •