Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 36 of 36

Thread: configuratie VENICE @ sfaturi, indicatii, ajutor & Co.

  1. #31
    Best OC money can buy OCboy's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    461

    Default

    Exact.In mare fiecare componenta va fi cam cu 10 euro plus tva mai scumpa.Sau aduci ceva deseu ca la baterii auto.Asa ca luati cat mai puteti.Iar taxe la IT nu e nimik sa se modifice in favoarea noastra.
    TV + PS2@......n-a prea tinut la OC

  2. #32
    Shadow_Watcher ElDiavolo's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    30

    Default

    in momentul asta doar lcd-tv-urile si plasmele au taxe vamale de ~40%. La componentele IT nu se mai percep taxe vamale de ceva timp, cel mai recent au fost scoase la laptopuri si camere video-foto si asta cam acum un an. In schimb odata cu aderarea se va introduce "taxa verde" fiindca magazinele vor fi obligate sa preia componentele vechi de la clienti (un fel de upgrade) si sa faca un anumit discount ca si contravaloare a acestora. In cele mai multe cazuri gunoiul nu va fi revandut ci va fi casat sau whatever si comerciantii nu pot recupera banul "investit" si vor fi obligati sa includa aceste costuri in pretul produselor. In tarile cu vechime in UE aceasta lege a dus la o crestere cu 3-5 % a produselor.
    Si ca sa fiu in totalitate off-topic :
    cei care vreti sa intrati in legalitate cu windows ar trebui sa-i cereti lui mos craciun sa va aduca anul asta licenta mult dorita deoarece de la 1 ianuarie 2007 micro$oft va transforma pretul produselor in euro dar fara a modifica "suma"... deci inmultiti pretul actual cu ~1,32(paritate euro-dolar).
    ce mai... o sa ne ducem de rapa, intr-un an ii urmam pe unguri cu protestele de strada.
    ue=kkt comunist cu stelute in loc de secera & ciocan

  3. #33

    Default

    Nu viseaza nimeni nimic, spun doar ca am vazut in Londra acum 2 saptamani componente mai ieftine decat la noi, ceea ce e absurd dat fiind faptul ca Lodnra e al II-lea cel mai scump oras din lume dupa Tokyo.

    Sa nu divagam insa de la subiect (oricare ar fi acesta).

    Care e temperatura normala pentru un 7600GS in idle/load ?

  4. #34
    Registered User
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2

    Default

    Gainward-ul meu sta in 38/53.

  5. #35

    Default

    Am rugamintea sa nu mai dezgropi thread-uri vechi de 8 luni decat daca ai ceva important de spus !

  6. #36
    Registered User
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2

    Default

    Imi asum greseala.Nu se va mai repeta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •