Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Pareri despre noul abit fatality pe am2
Results 1 to 4 of 4

Thread: Pareri despre noul abit fatality pe am2

Registered User Kos_min's Avatar

Default Pareri despre noul abit fatality pe am2

Vreau si eu pareri despre aceasta placa de baza...http://www.itdirect.ro/produs.php?339:711 Pentru ca vreau sa iau urmatorul calc:
    Proc AMD 3200+ 2ghz AM2
    MB Cea de mai sus
    Memorii Corsair TWIN2X1024-6400C4
    Video 2x7300GT
    HDD 2xWD 250GB KS
    Optic LG DVD-rw
    ETC...
    Vreau sa stiu si eu pareri daca are cineva placa asta de baza, pt ca am avut abit fatality pe 939 si am fost dezamagit total cand am vazut ca nu merge mai mult de 2,9v la memorii, cand eu de abia cumparasem de la ettore memorrile din semnatura. Iar bani de un lanparty pe am2 nu am... sau astept sugestii cu alte placi de baza care sa imi ofere un bun OC

Motan agresif Neo's Avatar

Abit KN9 SLI este de fapt aceeaşi placă. Pe mine la Fatal1ty asta m-au impresionat condensatorii low esr full Al de pe toată placa, sistemul de răcire foarte solid (dar la fel de "eficient" ca toate petardele cu heatpipes cu două capete calde).
    A, da, şi felul în care arată plus cutia Şi nu glumesc
    Stop being bad.

Super Moderator Dragos Saraolu's Avatar

Kos_min tu vrei upgrade sau downgrade la calculator, ma indoiesc ca noua configuratie iti va aduce mai mult de 3-5 FPS in jocuri care stiu de SLI, iar la restul considera downgrade.
    i7 920, Zalman CNPS10X Flex, DFI LP DK X58, 3x1024 Corsair 1333 MHz, EVGA GTX560 Ti FTW 1024 MB, Hitachi 40/120/320/500 GB, Recom PWS-EVO-BW, Sirtec 500W old style, HP P275 21"

Registered User Kos_min's Avatar

Dragos Saraolu, down grade nu fac deoarece nu mai am calc din semnatura...stiu, era un calc bun, dar a trebuit sa il dau din cauza banilor...iar acum imi doresc altul, si m am decis la placa de baza. Va fi un DFI Infinity NF SLI-M2. Iar modul cum arata placa si cutia si toate alea la abit nu ma intereseaza, neo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)