Results 1 to 6 of 6

Thread: Restart

  1. #1
    義勇仁礼誠誉忠智 HymuraX's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    517

    Default Restart

    Salut, am o "mica problema"..... "my pretiossss" a inceput sa isi ia restarturi din ce in ce mai des........ am schimbat memoriile,placa video si sursa dar tot la fel face, adica in 24 de ore isi ia cam 2 restaruri complet anapoda...... l-am lasat in loop cateva ore bune in memtest, 3dmark 01,03,05,06 si nimic..... prima oara cand si-a luat restart a fost dupa o instalare de sistem dupa ce i-am instalat driverele placii video(folosesc drivere cu care a venit) nu a apucat sa iasa bine din setup si.....restart . Am ultimile drivere si ultimul bios dar tot la fel face......nu isi ia restart niciodata in 3d markuri sau orice alte aplicatii de stress, de cele mai multe ori era deschis winamp si ie. ce poate sa aiba ca deja m-a terminat nervos. pica si varianta ca nu am impamantare la prize pentru ca am bagat si un ups si la fel. Nu cred ca este din cauza OC, chiar facea mai des cand statea la frecvente default . daca are cineva idee ce ar putea fi......
    Bafta numai bine


  2. #2
    Manic Miner burebista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Twilight Zone
    Posts
    1,196

    Default

    Mai intii dezactiveaza Automatically restart ca-n poza si spune ce scrie pe ecranul albastru.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	bsod.png 
Views:	107 
Size:	17.0 KB 
ID:	19115  
    ...un fleac...m-au ciuruit...

  3. #3
    義勇仁礼誠誉忠智 HymuraX's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    517

    Default

    Pai nu prea spune nimic pentru ca nu prea da blue screen, am facut asta deja pur si simplu se restarteaza.........


  4. #4
    Manic Miner burebista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Twilight Zone
    Posts
    1,196

    Default

    Oops. Tensiunile le-ai masurat un pic? Cu toate ca Delta aia ar trebui sa fie super OK.
    ...un fleac...m-au ciuruit...

  5. #5
    El Habanero h3x0r's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,506

    Default

    Prima regula a debuggingului.Totul default ca si frecv.Apoi cauta driver cleaner,si curata tot ce ai pe acolo,ca si drivere de mobo,PV si restul.Reinstaleaza-le ,dar cauta alte versiuni,oficiale.Eventual cel mai bine baga un format pe partitia aia.
    Next,cauta mobo ala de condensatori umflati,etc.Revino cu impresii.Eu as da vina pe mobo.

    i7 920 C0 ES + Zerotherm Nirvana NV120
    Asus P6T Deluxe V2
    Sparkle 8800GT ( 740 @ 1.15V / 1850 / 950 ) (Thermalright HR-03 + Nexus 90)
    3*2Gb Team Xtreem DDR3 1600mhz cl8
    Corsair HX620


  6. #6
    義勇仁礼誠誉忠智 HymuraX's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    517

    Default

    Sursa a fost primul lucru pe care l-am schimbat, am avut o sursa Corsair la indemana si la fel a facut, tensiunile masurate, sunt ok....... memoriile au fost lasate in mem test peste 8 ore(si geil-urile pe care le-am avut inainte si cu care aveam aceeasi problema) si Corsair-urile......Face la fel si pe "curat" cu sau fara drivere, toate instalate sau partial....am reinstalat windows cu format de pe hirens nu cel de win si tot la fel, placa de baza e aproximativ noua si e ok, nu are nici un condensator bulit..... nu am nici un driver modat sau neoficial..... Imi raman sa schimb ori hardul ori placa de baza, poate descopar care dintre ele sunt vinovatele......(


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Probleme restart
    By adishaq in forum General Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 21-12-2006, 00:45
  2. restart in unele jocuri
    By tzeegunoo in forum Help!
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-2006, 22:00
  3. Restart bizar ...help!
    By mushik in forum Help!
    Replies: 16
    Last Post: 11-03-2006, 16:13
  4. restart la jocuri
    By adishaq in forum General Hardware
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2005, 17:53
  5. Restart aiurea!?
    By ElDiavolo in forum Help!
    Replies: 4
    Last Post: 29-09-2005, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •