Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Antec P190
Results 1 to 6 of 6

Thread: Antec P190

  1. #1
    CS:S MyrmidonI Team DjDaLiu's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    172

    Default Antec P190

    || Q9450 + Prolimatech Megahalems || ASUS Maximus 2 Formula 1901 ||
    || OCZ DDR2 PC2-9200 Flex II 4GB || Sapphire ATI Radeon HD 5870 Vapor-X ||
    || 2 x WD 640 GB AAKS || Antec P180 + Antec True Power Quatro 850W ||
    || Plextor 810SA + Samsung SH-S223Q || Steelseries Xai + Taito + Logitech G15 v2 ||

  2. #2
    Crazypc Club RheA's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Santa Clara, CA
    Posts
    375

    Default

    Modelul P190 este in esenta un model specific, bazat pe P180. Interiorul este in mare parte acelasi, cu mici imbunatatiri. O solutie ieftina ar fi sa-ti iei o P180 si sa ti-o modezi dupa plac - adaugand gauri de aerisire / ventilatie suplimentara, dupa plac.

  3. #3
    Tech Support Varzmaster's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    1,178

    Default

    Mai e si un "mic" aspect pe care l-ai uitat: P190 e E-ATX.
    P: Soft is for softies. Real men use soldering irons.™
    N: Heaven is for pussies. Real men go to hell.™

  4. #4
    Crazypc Club RheA's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Santa Clara, CA
    Posts
    375

    Default

    Da, este E-ATX insa probabil nu multi au nevoie de asa ceva - sau daca au, ar fi mai inspirat sa aleaga ceva mai incapator (chiar cu ATX standard mi se pare super inghesuita pt nevoile mele). Si sincer nu cred ca-si face banii - de banii aia iti iei un P180 si-o sursa de 1000W.

  5. #5
    Tech Support Varzmaster's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    1,178

    Default

    Eh, inseamna doar ca n-ai vazut-o cu ochii tai. Carcasa este a dracului de mare (si la interior si la exterior). Iar refeitor la pret, nu imi spune absolut nimic ca de banii aia iti poti lua P182 + whatever 1000W. Carcasa asta are un segment de piata restrans dar care exista. Sincer, pe mine ma tenteaza asa ceva doar din cauza ca arata mult mai suparat ca orice alta carcasa pe care am lucrat... desi fan-urile mai mari de 120mm ma lasa rece si nici placi de baza E-ATX nu folosesc.
    P: Soft is for softies. Real men use soldering irons.™
    N: Heaven is for pussies. Real men go to hell.™

  6. #6
    Crazypc Club RheA's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Santa Clara, CA
    Posts
    375

    Default

    P190 ii expusa pe raft si-o vad / trec pe langa ea saptamanal chiar, am considerat chiar la un moment dat sa-mi cumpar una si am studiat-o pe indelete- dar nu ii mare deloc, din pacate - imi placea designul insa vroiam sa bag racire cu apa, dar mai ales la P190 asta nu stiu cu ce improvizatii as fi reusit sa fac una custom decenta (pt ca are alea 2 surse si loc destul de putin de montat chestii extra) - asa ca mi-am luat P180 cu racire Swiftec din fabrica in loc de P190. Poate ca designul interior permite E-ATX dar am sa insist pe faptul ca ii bazata pe P180 -nu ii chiar DELOC mai mare ca o P180 - poate ceva mai lunga...cu foarte putin insa. Eu is super nemultumit pt ca generatia asta de carcase desi arata bine, au izolare fonica etc, is foarte aglomerate (mai ales daca vrei sa pui 2 placi video, 4 harduri, placa de sunet etc - placa mea video ii un monstru de 12 inch de ex si nu incape in carcasa decat daca dau jos cusca pt harduri, aia de sus) sa nu mai vb de faptul ca trebuie sa-mi dau jos radiatorul de fiecare data cand schimb placa de baza pfff - as da-o maine pe o carcasa Lian-Li full tower - nici macar removable tray pt placa de baza nu are.
    Cat despre pret, daca ti-as spune ca P180B au fost la un moment dat (si vor mai fi) la 89$+VAT cu tirul ce spui? Tot nu intra o sursa de 1000W si sa-ti mai ramana si bani in plus de la pretul unei P190? (initial $499, acum parca ii $469 sau $439, nu mai retin, dar peste 400 oricum).
    Nu stiu care ii realitatea in tara, dar stiu care ii realitatea de aici si nu vb doar asa sa ma aflu in treaba.
    Last edited by RheA; 11-03-2008 at 23:59.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antec P190
    By alinthebest in forum Antec
    Replies: 5
    Last Post: 22-02-2008, 19:15
  2. Replies: 5
    Last Post: 13-12-2006, 17:40
  3. Antec SL350P forjat spre limita ?!
    By h3x0r in forum Crazy Overclocking
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-2006, 11:36
  4. Akasa Eclipse62 vs. Antec P160W
    By Cosminel in forum Carcase si Surse
    Replies: 11
    Last Post: 08-12-2005, 14:20
  5. Antec Phantom 500 de vanzare pe site la Antec
    By atomidude in forum Antec
    Replies: 18
    Last Post: 11-05-2005, 20:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •