Results 1 to 4 of 4

Thread: hdd access prin retea - access denied

  1. #1
    slacker z3n0mal4's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Arad
    Posts
    80

    Default hdd access prin retea - access denied

    ok .. am 3 calculatoare acasa , prin wireless , un xp pro , un vista ultimate x86 si un vista home premium x86 .
    la fiecare D;\ este sharuit .
    am dat aceleasi setari la share in ambele vista , dar pe home premium nu ma pot conecta la hard . celelalte 2 pcuri merg ok .
    password protected sharing e off la ambele .. si tot primesc access denied ( macar inainte ma intreba ceva user si parole ) .
    rog ajutor

  2. #2

    Default

    firewall?
    CPU: E6600 + Zalman CNPS 7700 Cu, MB: Asus P5B Deluxe Wi-Fi, Memory: 2x1GB Corsair Dominator 800MHz CL4, GPU: EVGA 7900 GS KO, HDD: 2xWD3200KS RAID 0 Mouse: Logitech MX 518 + fUnc MBA, Keyboard: Microsoft CC2000, Monitor: Samsung 191T, Case: Chieftec Big Tower 420W, Toys: iPod photo 60gb, Fujitsu Siemens N560, Nokia E70

  3. #3
    ***** reader theo85ro's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    303

    Default

    incearca cu start -> run -> \\ip.xx.xx.xx\D$ , apoi ca autentificare foloseste hostname\administrator si parola de admin

  4. #4
    slacker z3n0mal4's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Arad
    Posts
    80

    Default

    no firewalls , am incercat si asta cu run si tot access denied . parola de admin nu exista
    plus ca celalat comp ( XPul ) deodata nu mai vroia sa intre in Workgroup ( default setting ) . nu stiu exact ce zice , dar nu are acces la acel group . si am schimbat Workgroup - home( sau orice altceva ) si tot nul vede , doar dupa ip search il gaseste .. weird ?!?
    folosesc un linksys G rev 5.1 parca ( nu sunt acasa acum ) . si celelalte doua sunt wireless , al meu e prin cablu . am pus dd-wrt pe el .. n-am nici un security sau parola pe router .. cred ca il vand si-mi iau un dlink care are si N .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •