Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Noutăţi auto - Page 42
Page 42 of 42 FirstFirst ... 32404142
Results 1,231 to 1,249 of 1249

Thread: Noutăţi auto

Irefutabil Corbu''s Avatar

Nu gandesti corect.

- Fact 1 > masinile chinezesti in prezent sunt dezastru in mai toate crash testele, majoritatea sunt la 1 stea NCAP.
    - Fact 2 > Germania (si poate si alte state EU) au INTERZIS vanzarea de masini chinezesti in tarile lor tocmai pentru ca nu sunt sigure si reprezinta cica un pericol pentru cetateni. Adevarul era ca masinile sunt prea ieftine si nu le placea concurenta.
    - Fact 3 > motoarele chinezesti si mult in urma dpdv tehnologic, ce a ajuns in EU au motoare japoneze
    - Fact 3> chinezii (TOTI producatorii auto chinezi ca toti apartin statului) au pus mana pe Volvo si tot ce inseaman in materie de deformare controlata a caroseriei, siguranta activa, pe scurt, tot ce e nevoie de a pune la punct o masina ce se comporta bine in caz de un crash. Adauga la asta si know how-ul in materie de motoare, chinezii sunt in urma cu 20 momentan, folosesc motoare ale caror patente au expirat.
    - Fact 4 > se aduna 1+2+3 si se ajunge la concluzia ca in viitorul nu prea indepartat unii producatori auto "consacrati" o sa o mierleasca de-a binelea. Cand chinezul o sa vina cu o masina ieftina, sigura si fiabila, sa imi zici ca o nu o sa se cumpere ca scrie pe ea "Made In China".....
    OVERCLOCKING -> The process of installing high hopes, dumb luck, and several paychecks into a rectangular box which transmits a signal to a screen that displays your fate. The outcome is usually depressing.

Marx. K.

Nici cu ce prind de la Volvo, nu cred ca o sa se inghesuie lumea la masini chinezesti.
    Decat daca ar fi mai ceva decat concurenta, si fara plastic.

ReverseEngineer blue_led's Avatar

bine ca nu i-a cumparat tata motors
    oricum tristete mare
    bertaktenmannschaftkupfermeister ; equ : Video+NB / antigel+gheata = -15 C ; samsung free products user ;
    KTM 400...525 EXC user
    I always put Microsoft's software in the recycle bin, I'll never throw the garbage in the environment

OVERCLOCKING -> The process of installing high hopes, dumb luck, and several paychecks into a rectangular box which transmits a signal to a screen that displays your fate. The outcome is usually depressing.

Administrator
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Crazypc Club atomidude's Avatar

Nu stiu cat de noua e asta da' eu unul deabia ieri m-am invartit in jurul ei. Vorbesc de Clio RS 200 Cup. Fac un test drive saptamana viitoare, cand probabil voi si comanda una... Stati linistiti, nu va fi verde ca aia din video

Motan agresif Neo's Avatar

Mișto Focus-ul
    Stop being bad.

Member Thor's Avatar

Clio arata... dubios, ca sa fiu politicos. Ce naiba ii tot piuia aluia in masina? ESP-ul?

Sigur ca arata dubios, oricine si orice arata dubios in culoarea aia. Oh, cu exceptia lu' Lambo Gallardo!
    Indicatorul de schimbare viteza piuia asa.
    Intel Core i7 920|Gigabyte EDX58-UD5|6 GB G.Skill Trident DDR3-1600 CL8-8-8-21|Sapphire VaporX HD 4890| HAF932 case|2 X 1TB Seagate SATA RAID 0| Windows 7 64bit

A student of the Force Gogu's Avatar

Misto Clio RS, desi l-as prefera cu look-ul vechi si tehnica de pe asta nou(sau, ma rog, varianta tehnica R27 F1 de pe cel vechi, same shit). Pacat ca in afara de scaune, la interior totul e cat se poate de urit, cu exceptia volanului poate, dar are si ala un feeling da iti dai cu palme. Unul din motivele pentru care imi iubesc eu masina e directia ei super-precisa si ne-alterata ca feeling(la capitolul asta cred ca m-as multumi si cu un BMW M, desi, din experienta, sunt sub ...), cred ca nu m-as obisnui ever cu o masina de fun care sa aiba servo electrica.
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

Gogule, volanul, scaunele si pozitia pedalelor sunt toate perfecte. Sigur, bordul nu-i ceva sa dai pe spate, dar sincer cand ai cele trei exact cum trebuie, ce mai conteaza? Prefer austeritatea lui Clio unui interior futurist si exciting pentru exact 10' gen Honda Civic. Daca e sa aleg intre luxul interior si manevrabilitate/performanta intr-un hatch e clar in ce directie ma duc Inca n-am o parere despre directie sau cum se comporta la condus vioi, da' vine el test drive-ul si ne lamurim.
    Fascinanta atitudinea Renault-ului aici in Oz. Singurele modele Clio importate sunt RS 200 Cup si RS 200 Cup Trophee, cu alte cuvinte doar varful de gama Clio RS. Modelele vanilla nu pot concura in clasa cu japonezele si coreenele, asa ca nu merita sa le aduca. E clar deci ca se adreseaza entuziastilor, inclusiv celor care cumpara masina asta ca weekend track day car. Ei bine, garantia acopera inclusiv track days, daca patesti ceva la masina Dunimica pe circuit si mergi Luni la dealer sa ti-o dreaga, n-ai nici o problema
    Intel Core i7 920|Gigabyte EDX58-UD5|6 GB G.Skill Trident DDR3-1600 CL8-8-8-21|Sapphire VaporX HD 4890| HAF932 case|2 X 1TB Seagate SATA RAID 0| Windows 7 64bit

Steeeeee-rike alinthebest's Avatar

Stati linistiti, nu va fi verde ca aia din video
    Vezi sa fie galbena. Oricum verdele ala e si uratel si scump (~1600 de euro), nu ca galbenul ar fi mai ieftin. Mai da bine si pe albastru, sau cel putin asa mi se pare mie in poze

Administrator

Motan agresif Neo's Avatar

Frumos, parcă stă să sară la tine din wallpaper. n sfrșit o ntoarcere la design-ul agresiv de altă dată, sper să se termine odată cu melted faces
    Stop being bad.

Quote Originally Posted by atomidude View Post
    Gogule, volanul, scaunele si pozitia pedalelor sunt toate perfecte.
    LOL. Nu, volanul e OK, nu perfect, pozitia pedalelor e gresita pentru genul de masina ce se vrea, iar scaunele sunt bune spre foarte bune. Pina la perfectiune ar mai fi ceva cale

PS. Oarecum interesant acest Gran Coupe de la BMW, dar nu ma da pe spate.
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

Gogule cu tot respectul dar asa ceva este normal . Daca ziceai ca te da pe spate imi puneam cruce in calendar, imi sunam toata familia sa imi iau la revedere si ma ascundeam intr-un bunker speriat ca poate vine sfarsitul lumii.

Eh, exagerezi, de exemplu interiorul de F458 cu scaunele din carbon ma cam da pe spate. Apropos, imi spune si mie cineva numerele castigatoare la Loto 6/49 de peste 1-2-3 saptamini pina la un an ?

Administrator

Administrator

Reinventam roata... errrm Volanta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)