Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
crazypc.ro on HWBot - Page 3
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 90 of 90

Thread: crazypc.ro on HWBot

Desigur, bring it on

Member Stealth's Avatar

Smile

mi-am luat o placa de baza MSI P35 NEO2 FR... sper sa fac nitel OC frumos...
    trebuie sa am 3Dmark original ? am inteles de la un tip ca trebuie pe site-ul hwbot sa postam si fisierul cu scorul 3Dmark...

1 - de curiozitate .. cine valideaza scorurile ? un bot ? se uita cineva pe screenshoturile alea ? dupa cat timp se valideaza scorurile ?

2 - cum pot sa-mi schimb nickul ? mai este cineva cu numele STEALTH pe hwbot ... vreau sa fac si eu puncte pentru crazypc
    Core i7 860 | ZEROtherm FZ120 | AsRock P55 Pro | 4Gb DDR3 Kingston HyperX 1600mhz | Palit GTX250 Sonic 216sp 1792mb | 2 x WD6400AAKS | X-fi XtremeGamer | A4Tech x750F | Sirtec 750W

1. Iti trebuie validation link de pe ORB numai pentru rezultatele care intra in TOP20, cu alte cuvinte, daca nu dai ceva WR-uri nu are sens sa iti bati capul cu chestiile astea.

2. Pe HWB iti pui ce nick vrei tu (de exemplu StealthCPC) si apoi bagi user-name-ul si parola de aici ca sa faci legatura intre user-ul HWBot si userul de aici de pe forum.

Member Stealth's Avatar

in Super Pi tot pot sa concurez... asa ca incerc sa fac si eu cateva puncte acolo sa ajut
    Core i7 860 | ZEROtherm FZ120 | AsRock P55 Pro | 4Gb DDR3 Kingston HyperX 1600mhz | Palit GTX250 Sonic 216sp 1792mb | 2 x WD6400AAKS | X-fi XtremeGamer | A4Tech x750F | Sirtec 750W

Retired!

sincer, ai vazut ce scoruri sunt la SuperPI cu procesorul E8400 ? Ai tot ce iti trebuie ca sa ajungi sub 8s ?

LE 4 DDR : nu am nimic cu e, ba din contra, la cat mai multe scoruri in topuri, dar trebuie sa tina seama de toate detaliile inainte de a se apuca sa 'imprastie vorbe' . Asa am facut si eu cu 8600GT-ul meu si m-am parlit, aveam procesor slab. O sa mai incerc odata acum, cu i7-le .
    Last edited by Andry; 23-12-2008 at 17:45.

dus departe

Andry ce ai cu el? Daca el spune ca poate, ii dam o sansa. Asteptam recorduri marete Stealth.
    Intel P31 , Intel E5200 , ATI HD4850 , DDR2 2GB , HDD 640GB , PSU 400 , Antec 300
    Ford Fiesta 1.4 TDCI 68CP Ghia 2007

Orice membru al echipei este binevenit, chiar daca nu are rezultate fabuloase sau stiu eu ce recorduri. Important este sa incerci si sa te depasesti pe tine insuti.

Hard*Core HARDCORE's Avatar

Quote Originally Posted by Andry View Post
    sincer, ai vazut ce scoruri sunt la SuperPI cu procesorul E8400 ? Ai tot ce iti trebuie ca sa ajungi sub 8s ?

LE 4 DDR : nu am nimic cu e, ba din contra, la cat mai multe scoruri in topuri, dar trebuie sa tina seama de toate detaliile inainte de a se apuca sa 'imprastie vorbe' . Asa am facut si eu cu 8600GT-ul meu si m-am parlit, aveam procesor slab. O sa mai incerc odata acum, cu i7-le .
    mda din pacate asa e nu prea poti concura in top decat cu ln2, ar trebui sa faca o sectiune separata pentru racirea cu aer (macar niste puncte acolo pentru entuziastii fara resurse), fiindca foarte putini au acces la raciri extreme care sunt si costisitoare.Din pacate ar fi destul de greu de implementat un sistem de verificare.
    "Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Member Stealth's Avatar

am strans si eu 4.7puncte

Felicitari

Nu stiu cine este Ionut_r08, dar imi place ca baga benchuri in perioada asta. GG
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	HBW.jpg 
Views:	149 
Size:	38.7 KB 
ID:	36186  

... Ionutz_r08's Avatar

Talking

Multumesc!!!

Citesc forumul de aproape un an si abia acuma mi-am facut cont. Si m-am bagat si eu cu prastia asta de sistem din semnatura. Desi nu prea credeam ca o sa am sanse, iata ca am reusit ceva

La multi ani tuturor membrilor!!! Si noul an sa aduca multe recorduri!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	2.JPG 
Views:	160 
Size:	14.6 KB 
ID:	36188  
    Last edited by Ionutz_r08; 31-12-2008 at 21:20.
    MB: Abit KN9-s
    CPU: AMD Athlon X2 4000+ @ 3000 Mhz, 1.4v
    RAM: A-DATA Vitesta Extreme 2x512 Mb @ 1000 Mhz, 5-5-5-8 2T, 2.2v
    VGA: Palit GeForce 8600 GT Sonic+ @ 700/1420/1950 Mhz
    PSU: Cooler Master Extreme Power Plus 390W
    Heatsink: ZEROtherm Zen FZ120

Pepsi cooled. Twist Lemon Cosmo Kramer's Avatar

Pe hwbot nu exista categorie nici pentru E8435 nici pentru 8800 GTS 512MB Mobile, cum se poate?

Member hellfish's Avatar

Salut, ce s-a intamplat cu crazypc pe HWB. diferenta mare intre crazy pc si lab501.ro. sa infiintat o noua exhipa?
    Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.16 | Asus P5Q-Deluxe bios-mod | 2x2GB Mushkin & 2x2GB Kingstone |
    ASUS EN8800GT 1GB | 1X750GB Samsung SpinPoint F1 & 1X250GB Seagate ST |

B a n n e d M3kk's Avatar

Ideea este ca a trebui sa avem o singura echipa din Romania si gata..
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3Dmark2006 Score Calculator

---------------------------
    "Remember, when you are testing memory products, you are not only testing the memory, but essentially the motherboard capabilities."

Mama Omida Coco's Avatar

Quote Originally Posted by M3kk View Post
    +1. Dar orgoliile sunt prea mari...

Inainte sa se infiinteze inca una, aveam o echipa romaneasca in primele 25 la nivel mondial. Acum ciuciu, abia e una intre primele 35.

Propun infiintarea echipei Romanian.overclockers sau ceva de genul. Insa cum pe mine nu ma pasioneaza prea tare subiectul, voi hotarati. Insa uniti, ati putea ajunge din nou intre primele 20 de echipe ale lumii.
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

Member hellfish's Avatar

Ce ar fi ca toti de pe crazypc care sunt pasionati/entuziasti de overcklocking sa se inscrie pe hwb si sa intre in exhipa crazypc.

Familia crazypc ii mare nui asa?
    Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.16 | Asus P5Q-Deluxe bios-mod | 2x2GB Mushkin & 2x2GB Kingstone |
    ASUS EN8800GT 1GB | 1X750GB Samsung SpinPoint F1 & 1X250GB Seagate ST |

Adminisrtator dios's Avatar

Quote Originally Posted by M3kk View Post
    Parerea mea e ca performanta trebuie promovata indiferent unde este ea situata. Deci este in mod cert o idee buna, dar greu de pus in aplicare cand interesele economice se impletesc cu pasiunea
    Aficionado

Aficionado

Member aurelian17's Avatar

Pasiunea e pasiune si interesele economice sunt interese economice, dar fara ca ele doua sa interfere nu se poate. Pentru a putea tine aprinsa flacara pasiunii ai nevoie de bani, foarte multi bani, pe care da ii obtii printr-un joc, ramai fara timp pentru a putea pune in practica tot ceea ce presupune pasiune.

Nu vreau sa dau alte exemple ma rezum la propria persoana. Am fost student, am avut timp, dar nu aveam bani, pasiunea exista, dar in lipsa partii financiare paleste. Daca vrei sa faci performanta si sa fii in top trebuie sa faci cumva si bani din asta. Altfel nu merge. Acum m-am angajat si nu mai am timp, desi sa spunem ca bani ar fi.
    [ C2D E8400 | Scythe Andy Sammurai Master | Gigabyte EP45UD3R | Crucial Ballistix Tracer 2x1gb + Mushkin 2x2gb 1066 black + Team Xtreem 2x2gb 1066 | BFG GTX260MAXCORE/XFX 8400GS | Benq FP73G | Raid0: 2xWD AAKS 320gb +Samsung 320Gb | Creative X-fi XTreme Gamer Fatal1ty Pro + Creative Inspire 4400 | Corsair 520HX | ANTEC 1088AMG | APC CS 500VA]

Evident ca asa e, desi as putea sa-ti dau cateva exemple, din pacate rarissime la noi... Oricum nu sunt eu in masura sa comentez treburili astea, ca nu am interferat cu hwbot decat pe parte administrativa

Dar daca chiar vrei, se poate si cu bani mai putini, totul e sa ai bunavointa. Evident ca nu ai cum sa te mentii permanent in top astfel, dar macar din cand in cand si pe anumite sectiuni, o poti face si fara eforturi consistente.

Oricum, eu cand am zis asta m-am referit la ideea lui m3kk cu echipa Romanian Team, si interesele economice, nu la nivelul personal al unuia sau al altuia.
    Aficionado

Aficionado

Mie mi se pare o super idee cu o echipa romaneasca, sa participe de pe toate forumurile de profil si-atunci am fi mult mai bine vazuti in afara, dar nu e atat de simplu pentru ca sunt oameni peste tot in lumea asta care vor sa se evidentieze ca sa beneficieze intr-o masura mai mica sau mai mare de pe urmele efortului depus. Asa suntem noi romanii dezbinati si asta e o chestie naspa....
    [ C2D E8400 | Scythe Andy Sammurai Master | Gigabyte EP45UD3R | Crucial Ballistix Tracer 2x1gb + Mushkin 2x2gb 1066 black + Team Xtreem 2x2gb 1066 | BFG GTX260MAXCORE/XFX 8400GS | Benq FP73G | Raid0: 2xWD AAKS 320gb +Samsung 320Gb | Creative X-fi XTreme Gamer Fatal1ty Pro + Creative Inspire 4400 | Corsair 520HX | ANTEC 1088AMG | APC CS 500VA]

Crazypc Club quintus's Avatar

A fost, nu mai este si nu o sa mai fie, referitor la faptul ca am fost uniti odata.
    Poate in viitor, unul mai indepartat, cu ceva nobbi(in prezent) si cu ajutorul celor care au mai ramas, si desigur rahatu asta de finante.
    Eu unu parca nu am tragere, doar pe partea de racire, asta e singura treaba care ma scurtcircuiteaza.

la noi totul se rezuma la orgolii, de-aia suntem unde suntem, si de poate vedea ca lucrurile pleaca de undeva de sus, a se vedea conducerea tarii, si pana la ultimul om din tara asta.

Atat timp cat ramanem asa n-avem cum sa prosperam. Cand stai si-l urmaresti pe vecin ce face si cum de face nu stiu ce, nu poti ajunge mai sus pentru ca-ti pierzi timpul cu prostii.

Aici n-am mai vazut un rezultat postat de muuuulta vreme, doar coco ce mai da copy-paste din reviewuri si cam la asta se rezuma toata activitatea forumului.

Pai de ce nu spargi tu gheata? Ce te opreste, ca nu inteleg?
    Aficionado

Aficionado

ok o sa fiu sincer, am avut timp si n-am facut aproape nimic, imi cautam ceva de munca, acum mi-am gasit si nu mai am timp. O sa incerc ceva in weekend sa vedem ce iese, daca nu acum, poate weekendul viitor.

Dar cu o floare nu se face primavara

Elektromodulator eXpander's Avatar

Eu nu m-am mai jucat cu nimic in ultima vreme deoarece pur si simplu nu am ce sa bat. Toate procesoarele E6750 existente pe HWBOT sunt MULT mai sus, si nu am nicio sansa sa ma apropiu de ele. Iar asta imi cam taie elanul de OC... De aici se trage restul:
    - nu are sens sa investesc in ultra-memorii DDR2
    - nu are sens sa bag o placa video, pt ca si daca o sa reusesc niste frecvente superioare fata de altii, aia dau cu i7 si m-au luat...

Am un GeForce 6200 TC cu care as vrea sa fac una-alta, dar din pacate nu-l pot overclocka absolut deloc. Doar 1MHz in plus duce la blocarea driverului... Am zis ca-i trag un voltmod si ii dau atata curent pana vad ca se aprinde pastila (la propriu). Dar, la fel precum quintus, nu prea am tragere...

Sau astept sa-si cumpere odata mama alt calculator si pun mana pe Pentium 166MHz (fara MMX) sa ma distrez unpic cu el

Din primul motiv enumerat mai sus as prefera implementarea pe HWBOT a unei categorisiri pentru toate componentele, in functie de racire. Sa fie separat aer, apa si azot. Mi se pare super aiurea sa concurezi cu unul pe azot... n-ai nicio sansa.

Mda uite o idee buna, o sa ii sugerez creatorului hwbot
    Aficionado

Aficionado

Super Moderator Dragos Saraolu's Avatar

Noutati pe Hwbot, s-a schimbat radical sistemul de punctare, ideea este ca daca tragi de sistem, indiferent ca este pe aer, apa, LN2 sau ai un sistem de top sau o vechitura obtii puncte, chiar sistemele single card in 3DMark cred ca sunt favorizate.
    Felicitari si echipei Romaniei per general, locul 17 nu cred ca a fost atins vreodata, cel putin eu nu tin minte.
    Last edited by Dragos Saraolu; 02-01-2010 at 08:36.
    i7 920, Zalman CNPS10X Flex, DFI LP DK X58, 3x1024 Corsair 1333 MHz, EVGA GTX560 Ti FTW 1024 MB, Hitachi 40/120/320/500 GB, Recom PWS-EVO-BW, Sirtec 500W old style, HP P275 21"

A fost.

Crazypc Club sabinus's Avatar

Cam multa tristete pe aici.
    Talent avem, dar nu te baga nimeni in seama daca nu ai banu'.
    In trecut m-am batut cu S_A_V pe recordul la 7300 GT, ba chiar l-am depasit pentru o perioada scurta (pe sfarsitul erei Opteron). La frecvente, cu un "pencil mod" kamikaze, am postat pe aici screenuri cu 101+ grade la core.
    Deci entuziasm mai exista, chiar daca nu prea e timp.
    Problema e cu relatia dintre noi. Daca nu suntem activi o perioada nu inseamn ca am disparut. Daca nu punem la bataie resurse pentru ca nu le avem, nu inseamna ca nu avem cunostinte.
    Imi amintesc primul concurs de OC de la noi, in 2005, cata neincredere, cate priviri rautacioase, cate orgolii ieftine... "te-ai inspirat de la cutare..", "hai sa-l mai lasam pe asta 5 minute in plus .. ca e vedeta" .... etc.
    Nu stiu cum dar vad ca unii care erau VIP, acum nu mai sunt, nu stiu cum se poate decade din VIP pe forumul asta .
    In fine, poate putina modestie si putere de a asculta cu adevarat si parerea altuia ar ajuta unitatii/unificarii echipei romanesti.
    E8400 |Tuniq Tower 120 |4 GB GEIL 2x2GB PC6400 Ultra+|Sirtec 560W PSU w. Wattmeter|Xaser III SuperTower| DFI LP LT P35|Creative X-Fi XTreme Music| LG DVD RAM| GigaWorks S750 THX

Motan agresif Neo's Avatar

Lasă domnule, că nu au dispărut VIPs, ci doar unii mods au devenit VIP. Lipsa de timp e peste tot, mai ales acum unii trag pe 5 planuri diferite, numai de o/c nu mai au timp. Și cred că-ți amintești greșit din 2005, eu unul îmi aduc aminte prieteni, râsete, distracție, zâmbete, iar cele 2 "diplome" îmi aduc mereu nostalgie în suflet când le găsesc. Îmi aduc aminte și de întrecerea dintre noi doi de pe threadul cu SPI și de multe altele.

Din păcate timpurile s-au schimbat, puținul timp a devenit insuficient, iar la 20h/24 muncă nu prea mai poți nici să citești forumul la o cafea.

Eu sunt convins că spiritul a rămas, poate vor trece și vremurile astea împuțite și ne-o mai revedea la vreun concurs
    Stop being bad.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)