Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
WTF ???? Logan MCV vs RS6 ????
Results 1 to 8 of 8

Thread: WTF ???? Logan MCV vs RS6 ????

pui de raton spiderr's Avatar

Default WTF ???? Logan MCV vs RS6 ????

Ce e asta fratilor.... pe mine ma depaseste motivul acestui head to head

PART 1 : http://de.youtube.com/watch?v=T8uSZ9DIljw
    PART 2 : http://de.youtube.com/watch?v=3SIEa6_d8gc

ninjas killed my family ==> need more money for kung-fu lessons

Crazypc Club quintus's Avatar

Dap! Imi iau o Dacie si de restu vad eu vreo racire la -200 plus nehalitu: cpu+mobo+ram

Racheta romaneasca =)).

Germana pentru mine e mai urata decat munca si mai complicata decat chineza, dar as zice ca are un rost comparatia. Break de 580CP e un fel de branza cu gem, pentru situatiile in care ai nevoie de carat 5 insi, bagaje si catel iti iei un Logan si in rest te plimbi intr-un sedan sau coupe sportiv decent.

Bine, nemtii sunt robotei si aspectul practic e pe primul loc la ei si de aia prefera o masina break in locul unui sedan daca nu e diferenta mare de pret, ca au mai mult spatiu interior. Sunt convins ca daca Audi scoate maine o rulota S-line si-ar agata-o de RS6 si ar merge cu 240Kmh cu ea pe Autobahn catre locul de camping.
    Don't worry, Catalyst 9 will fix all.

doamne, doamne mi-as transporta marfa numai cu V10 biturbo de tspe sute CP (cu diferenta de pret intre mcv si rs6 as plati un camion in plm pt tot restul vietii si un om ca sa le descarce). si fiind o masina de familie, mi-as lua sigur una de 580CP, nu una cu rating maxim la siguranta (si in loc sa ma duc la hotel 4 stele, m-as duce la 3 stele ca m-ar rupe consumul de benzina in doo daca m-as da la ea ca in videoclipurile alea). in ritmul asta o sa faca si tzatza leana comparatii intre masini, in curtea gainilor din spatele casei si o sa faca socoteala cate gaini a calcat cu mcv-ul si cate a putut sa evite datorita sistemului nustiucare din rs6 break in 30 de secunde.

cine a gandit comparatia probabil e disperat ca mcv mananca din piata lor (din cauza pretului) si vrea sa-i faca de kko pe dacia. oricum rs6 break din punctul meu de vedere e o masina de showroom si nimic mai mult (sau de emisiune care se termina in gear si tipa vreun tampit power). o porcarie pe care numai un cretin ar putea sa o cumpere pentru ca ajunge la 100km/h in 6s.
    Last edited by cloud; 13-10-2008 at 09:14.

Cred ca din contra, dintr-o comparatie ca asta MCV-ul nu poate sa iasa decat cu fruntea sus, nici nu s-a pretins concurent pentru RS6 si faptul ca poate sa aiba aceeasi utilitate la o zecime din pret poate insemna ceva pentru unii. De comfort si performante dinamice numai de bine, masina cu care iti umpli beciul de bere poate fi diferita de masina cu care te duci duminica dimineata la o plimbare de o ora doar ca sa iti bei cafeaua intr-un loc linistit.
    Don't worry, Catalyst 9 will fix all.

man nu m-as duce cu un break, mi-as lua varianta cu 5 locuri sau un coupe daca n-a avea prea multi pasageri.
    balmajea cretinul ala ceva de diferenta de timp in care a facut traseul si m-au apucat dracii. ce n-a spus el ca la diferenta de timp a ramas cu jumatate de rezervor la rs6 (oricum exagerez). oricum de la acelasi tip astept cu interes o comparatie intre dacia sandero si bmw m5 sau merc sl 630 amg.
    Last edited by cloud; 13-10-2008 at 09:13.

.

Sau intre Grip si Top Gear . Sau Pro Motor.
    Last edited by bausto; 13-10-2008 at 09:44.

ReverseEngineer blue_led's Avatar

intr-o emisiune pe discovery, comentatorul a spus ca nemtii au pierdut razboiul pentru ca faceau tancurile prea complicate . rusii au produs de N ori mai multe T34 simple , atit de simplist fabricate incit nu finisau piesele la iesirea din matriţa . americanii faceau avioane cu arborele cotit din fonta comparativ cu nemtii ce foloseau oteluri si au produs inzecit .

comparat cu rs6, loganul este un gunoi tehnologic dar de ce trebuie masina cu 580 cai sa cari varza la piata ? chiar trebuie sa ne umileasca orice taran, ce-si cara porumbul de la cimp, pentru ca nu putem sa-l depasim ?
    Übertaktenmannschaftkupfermeister ; equ : Video+NB / antigel+gheata © = -15 °C ; samsung free products user ;
    KTM 400...525 EXC user
    I always put Microsoft's software in the recycle bin, I'll never throw the garbage in the environment

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)