Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
Comunicat de presa al Nvidia despre Folding@Home
Results 1 to 12 of 12

Thread: Comunicat de presa al Nvidia despre Folding@Home

Default Comunicat de presa al Nvidia despre Folding@Home

Nvidia a lansat ieri un comunicat de presa despre Folding@Home si echipele din Romania, mi-a facut o mare placere sa ne vedem mentionati la loc de cinste.

L-am preluat pe lab501.ro: Echipele romanesti de Folding@Home contribuie semnificativ la gasirea remediilor pentru bolile genetice.

Adevarul e ca in ultima vreme activitatea noastra a mai scazut, eu nu am mai avut nici un sistem de exemplu ... dar asta mi-a dat un impuls, de saptamana asta incep sa bag hardware-ul din nou la treaba. Mai ales acum ca cei de la Nvidia sunt cu ochii pe noi, haideti sa le aratam ca au ce vedea .
    Don't worry, Catalyst 9 will fix all.

Aha, nice...si e drept ca si eu am lasat-o mai moale in ultima vreme...
    E8400|TR XP90+Panaflo M1A|GA-G33M-DS2R|2xPanaflo L1A|Sapphire HD 5750 1 GB|2x2GB DDR2 800+ Vitesta|WD6400AAKS|Dell 2209WA|Saitek Eclipse II|MX310

pui de raton spiderr's Avatar

Felicitari, mai ales lui Micutzu care a fost cu initiativa sa bagam tare pe folding, cel mai frumos e cand vezi ca "munca" iti este apreciata...parca iti da un impuls asa

ninjas killed my family ==> need more money for kung-fu lessons

Administrator

Fara suparare Micutzu ... dar de ce nu este comunicatul la nVidia pe site ?

Intr-adevar tot respectul pentru realizare dar chiar sunt curios de sursa stirii...
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Adminisrtator dios's Avatar
    Aficionado

Aficionado

Multumesc .

Comunicatul e local, il poti gasi pe majoritatea site-urilor de it&c romanesti si pe canalele de presa (comunicatedepresa.ro, comunicat.ro, comunicatemedia.ro etc). Eu l-am primit chiar de la persoana care l-a redactat, e la prima mana .

Edit: dios s-a miscat mai repede .

Registered User ferike's Avatar

dios: mie personal imi place titlul de aici: chip
    si mai e si aici, pe XPC, unde a fost stirea zilei pe 11

hai ca suntem tari. momentan eu am o pocnitoare de computer. pana schimb cu altceva o sa ma prezint destul de slab.

Mai importanta decat puterea sistemelor e sa fii constant, un sistem modest dar care merge 24/7 poate produce mai mult decat un sistem foarte rapid dar care merge decat jumatate din timp si care mai da cate o eroare sau rateaza un deadline. Orice sistem conteaza.

Registered User ferike's Avatar

Dat fiind importanta momentului, am pus si aici anuntul urmator: sper sa ma scuzati

Stimati colegi de folding!

Miscarea noastra nu mai este doar ceva care sa ne ocupe timpul: -asta daca cineva, parintii, sotiile noastre ar spune astfel: Financiarul, un respectabil cotidian financiar are astazi un amplu articol, dedicat acestui subiect.Cu numele echipelor romanesti, desigur!

Felicitari tuturor care participa in acest proiect!

Iata ca dupa ce datorita overclockerilor CrazyPC a ajuns in paginile XtremePC, astazi asistam la o noua situatie interesanta. Datorita membrilor echipei de Folding, CrazyPC apare in CHIP! Felicitari fratilor, le meritati pe deplin!!!

Felicitari initiatorului acest proiect pe CrazyPC (Micutzu), precum si primilor clasati (Relu, GeoBarbarul, Rhea, ferike, spiderr, Blackoberst, Atreides, Artanis, peizan si hulubei)!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMGP0407.JPG 
Views:	144 
Size:	860.8 KB 
ID:	36048  

Member

Default 4 instante

No.... ca m-am bagat si eu. Si-asa unoeri nu-l folosesc pentru chestii utile. Maar altii sa aibe de castigat de pe urma mea. Poate ca nu o sa mearga 24/24, insa sigur poate merge 4 ore pe zi full load cu 4 instante. Sper sa ma tina si obiceiul... Incerc sa bag si cele peste 12 sisteme de la munca care functioneaza minim 12 ore/zi.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	FAH cap.JPG 
Views:	117 
Size:	189.4 KB 
ID:	36049  
    DESKTOP
    Zotac H55 miniITX WiFi
    i5 750 @ 3000 MHz stock cooler (150 BCLK)
    Sparkle GTS250 Low Profile 1GB/256biti
    4GB DDR3 A-DATA
    Fujitsu 320GB 2,5" + 1TB Western Digital Green
    Antec Earthwatts 500
    Carcasa... open air

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)