Results 1 to 8 of 8

Thread: Care este cel mai bun tv-tuner pentru captura?

Mama Omida Coco's Avatar

Default Care este cel mai bun tv-tuner pentru captura?

Un prieten vrea sa inregistreze nitel mai profesional anumite emisiuni de la TV.

Singurele mele informatii provin din numarul 94 al XtremPC (ianuarie 2008), unde au fost testate comparativ mai multe tv-tuner-e, iar Compro Videomate T750 a avut nota 10 la captura, si nota 9 (cea mai buna) la calitate imagine.

Insa nu mai e disponibil, iar versiunea noua e T750F, care vine si cu un soft mai nou (si nu stiu daca neaparat mai bun).

Aveti ceva experiente placute/neplacute dpdv al capturii cu tunerul vostru? Puteti numi alternative de care ati fost foarte multumiti?
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

Member Hell's Avatar

Am Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 340E eu sunt multumit de el cu toate ca nu-mi prea este necesar, am inregistrat aproape 1 minut protv hd sa vezi cum arata.

ProTvHD TS

savefile
    Last edited by Hell; 13-08-2009 at 01:37.

Mama Omida Coco's Avatar

Multumesc mult pentru intentie, arhiva pare insa corupta.

„Just because your voice reaches halfway around the world doesn't mean you are wiser than when it reached only to the end of the bar.” (Edward R. Murrow)

heretic Agnostic Front's Avatar

nu e corupta... la mine a mers.
    "If the world that we are forced to accept is false and nothing is true, then everything is possible"
    "If you bring forth what is within you, what you bring forth will save you. If you do not bring forth what is within you, what you do not bring forth will destroy you." -The Gnostic Christ (Dead Sea Scrolls)

se vede incredibil de bine
    merge cu VLC player

insa ,aici e vorba si de calitatea sursei
    pensionar...ciocu' mic
    COSMOTE: 0765485461

Duck Dodgers CQSTELUSH's Avatar

Nu, e vorba de transmisiune digitală terestră. Nu e vorba de un semnal analogic, capturat foarte bine de o placă de captură, ci un transfer... digital.
    I would spread the cloths under your feet:
    But I, being poor, have only my dreams;
    I have spread my dreams under your feet;
    Tread softly because you tread upon my dreams.

Pinnacle ala o fi bun, dar nu imi place interfata USB la el. Tot in ~ banii aia gasesti Leadtek Winfast PXDVR3200H, PIC-E low profile, chipset Xceive ca la Plasmele si LCDurile LG, Compresie Hardware MPEG 2, Captura MPEG 1/2/4/VCD/DVD/WMV, etc.. vine cu Ulead VideoStudio 10 SE. Cu driverul si softul de pe CDul care vine nu merge grozav, dar ultima versiune disponibila pe site e ff ok. Recomand.

Mama Omida Coco's Avatar

Stiu de 3200H tot din acel test din xtrempc, dar nota la captura data de aia e mai mica decat la comprouri. si nu cred ca au dat-o aiurea avand in vedere cat de mult iubeau la acea vreme skin-ul...

multumesc mult pentru opinii si sugestii. cred ca o sa ii recomand domnisorului sa isi ia un compro e900 (philips 10 biti adc-ul), iar softul sper sa fie cel putin la fel de bun. vom vedea...

iar sursa o sa fie foarte probabil cablu digital... nu e hdtv, insa transmisiunile acelea care-l interesau nu sunt pe posturi care emit hd...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)