Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
NFS Undercover
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 71

Thread: NFS Undercover

Performance Fan Boggy's Avatar

Default NFS Undercover

Astia de la EA mi se par cam tampiti. Grafica de Most Wanted... Da-o naibi, daca scot astia de la Codemasters continuarea lui Grid, se cam p!$@ pe tot NFS-ul lor.

http://www.needforspeed.com/undercover/home.action
    Boggy doesn't have a computer. Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.

Q6600 G0@ 2,8GHz, P5N32-E SLI Plus, A-Data Extreme Vitesta 2x1GB 4-4-4-8 @833Mhz, Sapphire HD4850 Dual Slot @ 700/2240, WD1600JB 160GB IDE + WD6400AAKS 640GB SATAII, Sirtec 500W... Aaa, era sa uit: Neon rosu in carcasa

pui de raton spiderr's Avatar

Sicer dupa ultima petarda de NFS, as mai juca ceva pe stilul MW

ninjas killed my family ==> need more money for kung-fu lessons

Una e stilul, alta e grafica...
    Boggy doesn't have a computer. Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.

Q6600 G0@ 2,8GHz, P5N32-E SLI Plus, A-Data Extreme Vitesta 2x1GB 4-4-4-8 @833Mhz, Sapphire HD4850 Dual Slot @ 700/2240, WD1600JB 160GB IDE + WD6400AAKS 640GB SATAII, Sirtec 500W... Aaa, era sa uit: Neon rosu in carcasa

Super Moderator Dragos Saraolu's Avatar

Undercover are povestea inspirata din filmul Transporter, grafica seamana cu cea din MW, dar mi se pare chiar mai slaba, si mie mi-a placut MW cel mai mult din ultimele serii aparute.
    i7 920, Zalman CNPS10X Flex, DFI LP DK X58, 3x1024 Corsair 1333 MHz, EVGA GTX560 Ti FTW 1024 MB, Hitachi 40/120/320/500 GB, Recom PWS-EVO-BW, Sirtec 500W old style, HP P275 21"

Mult prea praf...

http://www.gamespot.com/pc/driving/n...ficial-movie-5

Asta vorbeste de fizica, de parca s-ar aplica acolo... Idiotule, miscarile alea ti se par normale??

Nici nu ma mai chinui sa-l "cumpar"...

Zici ca e copie dupa Burnout!

skA addicted bmwh548's Avatar

In afara de faptul ca ia virajele de zici ca e TGV-ul francezilor e relativ decent jocul. Most Wanted mi-a placut la vremea lui...iar asta e foarte asemantor. Sa vedem cum va fi la aparitie.
    Abit NF7S v2.0 ~ Zalman NB47j ~ Barton 2500+ @2200MHz @1.67v ~ Thermalright SI-97 ~ 2*1Gb DDR400 Kingmax ~ HIS X1650PRO Platinum ~ WD 320AAKS ~ Asus DRW-1814BLT ~ Maxin 8089 ~ Chieftec GPS-400w

Member xplaur's Avatar

Sa nu anticipam!

Member tonito's Avatar

eu astept demo, si apoi comentez.

btw, nfs MW mi-a placut la nebunie, la fel si GRID

Ninja diver clonitza's Avatar

GRID e una NFS e alta .. cui ii place stilul arcade o sa-l aprecieze in continuare.

El Habanero h3x0r's Avatar

Nu ma omor dupa GRID.Mega aseptic dupa mine,pentru ca nu vedeam scopul.

Eu alerg masina aia cu un scop pe acolo,cu o oarecare poveste,nu doar astept o linie de sosire ca sa fac 9999999 pcte de drift.Foarte misto grafica,so what? De cat de scarbit sunt de ultimele jocuri cu masini,am inceput sa ma joc Porsche 2000 .Si da,vad niste patratele pe ecran,but who cares? Inca mai am senzatia de acum 9 ani cand il jucam.

i7 920 C0 ES + Zerotherm Nirvana NV120
    Asus P6T Deluxe V2
    Sparkle 8800GT ( 740 @ 1.15V / 1850 / 950 ) (Thermalright HR-03 + Nexus 90)
    3*2Gb Team Xtreem DDR3 1600mhz cl8
    Corsair HX620

Member Pishky's Avatar

eu joc flatout 2 ultimate carnage.....nimic nou fata de flatout 2
    si scopu e sa-i distrug pe ceilalti
    e .......fun

Member tonito's Avatar

Quote Originally Posted by clonitza View Post
    GRID e una NFS e alta .. cui ii place stilul arcade o sa-l aprecieze in continuare.
    da....GRID e destul de diferit de MW, Mi-a luat cam 4-5 ore sa ma obisnuiesc cu controlul de la GRID,

Eu ma asteptam la ceva peste ProStreet. Credeam ca au realizat ca ala e foarte praf, si o sa le intre ceva in cap. Se pare ca nu le-a intrat nimic. Dupa ce au vazut ca Grid le da bataita, ei ce fac? "Downgradeaza" spre MW. Bine, tunezi masini. Ok... Eu va zic ca daca astia de la Codemasters, vor scoate un joc de racing, in care sa-ti tunezi masinile... Buye, buye EA, cu "suprematia" lor.

Dupa mine, cel mai misto joc a fost NFS Porsche! Si acum il tin arhivat pe hard... Cand am stare de el, il joc.

skA addicted bmwh548's Avatar

Quote Originally Posted by Boggy View Post
    Dupa mine, cel mai misto joc a fost NFS Porsche! Si acum il tin arhivat pe hard... Cand am stare de el, il joc.

Amin.
    Abit NF7S v2.0 ~ Zalman NB47j ~ Barton 2500+ @2200MHz @1.67v ~ Thermalright SI-97 ~ 2*1Gb DDR400 Kingmax ~ HIS X1650PRO Platinum ~ WD 320AAKS ~ Asus DRW-1814BLT ~ Maxin 8089 ~ Chieftec GPS-400w

Eu ma asteptam la ceva peste ProStreet. Credeam ca au realizat ca ala e foarte praf, si o sa le intre ceva in cap. Se pare ca nu le-a intrat nimic. Dupa ce au vazut ca Grid le da bataita, ei ce fac? "Downgradeaza" spre MW. Bine, tunezi masini. Ok... Eu va zic ca daca astia de la Codemasters, vor scoate un joc de racing, in care sa-ti tunezi masinile... Buye, buye EA, cu "suprematia" lor.

Fiecare cu preferintele .. mie mi-a placut Hot Pursuit 2 .. pentru ca vrea sa fac si altceva decat sa ma invart pe pista .. nu sunt un maniac al timpilor de tura sau al punctelor la drift .. pur si simplu imi place stilul arcade .. daca vreau realism ma sui la volan si ma invart pe pista de karting .. de-aia eu nu vad sensul grid-ului. Iar sa sa zici ca are grid o sansa sa detroneze nfs-ul .. in coditiile in care universul tau economic se invarte in cercul preferintelor prietenilor si a cunostintelor, codemasters n-a anuntat o continuare la grid iar EA se pregateste de lansarea noului NFS .. mi se pare pueril, nu te mai infierbanta atat si joaca ce-ti place indiferent daca esti singurul sau daca toti de pe lumea asta joaca ce joci si tu .. pana la urma placerea este personala .. o mica demonstratie, pentru ca cifrele conteaza.

VGChartz - GRID VS MOST WANTED - PS

A student of the Force Gogu's Avatar

Yet another NFS, va asteptati la cine stie ce minune ? E un arcade cu grafica buna, mult bling, pentru copii de 14 ani. Ce ma amuza pe mine e ca ei lauda fizica si alte timpenii total inexistente, sau o fi o fizica de pe Marte, Pluto, dunno.

PS. Culmea e ca probabil o sa il joc 2 ore, sa fiu sigur ca nu pierd nimic
    Last edited by Gogu; 29-10-2008 at 19:59.
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

Quote Originally Posted by Gogu View Post
    Yet another NFS, va asteptati la cine stie ce minune ? E un arcade cu grafica buna, mult bling, pentru copii de 14 ani. Ce ma amuza pe mine e ca ei lauda fizica si alte timpenii total inexistente, sau o fi o fizica de pe Marte, Pluto, dunno.
    Deloc .. putin probabil sa-l joc .. poate cand imi iau volan .. deocamdata astept mobila pe care sa il pun .. doar vroiam sa zic din pct de vedere vanzari nfs inca e in top .. iar fizica .. asa o fi daca zic ei .. tre sa vanda jocul cumva .. nu vezi ca plictisitii de la agentiile de publicitate de ceva timp se intrec sa laude sticlele de bere si nu continutul - pentru ca e acelasi .. dehh .. cam asa e si la nfs .. oricum daca pustiul de 10 ani il joaca cu placere, e un succes, pentru ca ei, copii, fac vanzarile la jocuri ..

@Clonitza : Mai mult te-ai infierbantat tu cand ti-ai scris post-ul. Nu m-am infierbantat, stai linistit. Uite un joc asemanator cu NFS UC.

Pentru mine, ideea de joc din anul 2008-2009, este o reprezentare cat mai apropiata de realitate, pentru ca nu apuc in realitate sa merg pe Nurburgring, sau sa tunez pana la sange un Porsche 911 Turbo. Acum cativa ani m-as fi multumit cu UC.

Partea la care iti dau dreptate este ca fiecare cu preferintele sale.

Parte auzita la facultate: "Frate, iese acum un NFS... Undercover parca. - Foarte tare, abia astept sa-l iau. [intervin eu]-Ati jucat Grid?" Raspunsul: "Ce-i ala?"

Asa ca partea cu vanzarile nu inseamna ca NFSMW e mai bun ca Grid. Astea-s povesti de adormit copii. Se vinde pentru ca jucam ca nebunii toti NFS2 cand era, si ne-am obisnuit ca seria sa continue... Nu ca ar fi mai bun.

Evident .. cum ziceam mai sus demonstratie din pct de vedere economic .. codemasters nu au echipa de vanzari de la EA ... si stii si tu prea bine ca nfs ar trece pe langa noi daca n-ar fi cap de afis pe toate site-urile (cap de afis platit evident) ..

da probabil m-am infierbantat la fel ca si tine la primul post ..

Faza nasoala e ca ajung sa faci retea cu prietenii si le prezinti grid si se uita lung la tine .. mai bine un nfs ca e mai usor .. fara volan grid pentru mine e o frustrare .. dupa delungi sesiuni cu gamepadul am reusit sa gasesc combinatia .. asta e motivul pentru care prefer nfs .. e mai usor pe taste sau gamepad .. cand o sa vina mosul (adica eu) sa-mi aduca un G25 se schimba povestea si o sa impartasim din placerile grid-ului.

Da, Grid-ul e perfect pe volan. Jucam cu astia pe net, si ma faceau praf, ziceai ca au masinile din alta clasa decat a mea. Am intrebat daca joaca cu volanul, si evident, mi-au raspuns ca "DA!". Dar motivul pentru care se joaca mai bine pe volan, este tocmai aceasta apropiere de realitate in ceea ce priveste fizica. Nu ca Grid e true-to-life, dar pe langa NFS, si Pinball 3D e mai realistic.

Simulator adevarat e Forza Motorsport... Ala da. Biiig mistake ca nu-l scot si pentru PC.

Member Pishky's Avatar

richard burns rally e simulator ....prea simulator
    e pentru userul usor petrolhead imposibil de jucat din tastatura

Steeeeee-rike™ alinthebest's Avatar

Merge si pe tastatura.Eu am castigat campionatul pe al doilea nivel de dificulate pe tastatura.Pe ultimul nu am incercat ca mi-am luat volan.

Cat despre NFS nu am mai jucat de la U2

A student of the Force Gogu's Avatar

Asta e tare, sa iti iei volan pentru NFS....
    Intelegeam, pentru TDU, pentru alte nebunii de pe XBOX, gen Forza Motorsport2, Gotham Racing(poate), dar pentru NFSU, sa fim seriosi, arunci banii degeaba.
    You can fuck off to Tibet and I shall have men, nutters from Parkhurst, dressed in yeti suits up Everest with meat cleavers ready to chop your tarty fucking legs off.

grid & dirt & co .. nfs mere pe gamepad linistit .. daca era vb de mine

Absolut penibil joculetul asta... Grafica optimizata in pauza de cafea.

Sistemul AA mi se pare cel mai tampit din cate am vazut. 2xAA, si nu se simte nimic. La 4x parca, parca se vede ceva.

Grafica de tot rahatul, gameplay de tot rahatul, poveste banala.

Flawlessul High Octane's Avatar

Absolut penibil joculetul asta... Grafica optimizata in pauza de cafea.

Sistemul AA mi se pare cel mai tampit din cate am vazut. 2xAA, si nu se simte nimic. La 4x parca, parca se vede ceva.

Grafica de tot rahatul, gameplay de tot rahatul, poveste banala.
    x2!

Si ca sa-l citez pe Gogu: silicoane, silicoane...exact impresia asta mi-o lasa jocul, Most Wanted cu niscaiva silicoane!
    | Q9400 | Ninja Plus & Bolt-Thru | Biostar TPower I45 | 2 x 2Gb A-Data Vitesta EE PC8500 | Gigabyte GTX 260 Super OC | Creative Audigy SE | Seagate ST3500320AS | Mushkin EP-500AP 500W | Antec 900 |

Member xplaur's Avatar

S-a risipit suspansul. Imi cer scuze tuturor celor care spuneau ca e un joc slab, iar eu ma incapatanam sa cred ca va fi ceva de capul lui; probabil concureaza la titlul de "cel mai prost nefeseu din toate timurile".

Member

under cover este varza. si pe un amd 64 la 2000mhz cu 512K si un 2900xt(8600gt) se misca praf dar si pe 8800gt si E6750 3ghz se misca praf....

multe buguri....

engine prost

Administrator

lasand engine-ul la o parte cum e totusi feeling-ul ? sa stiu daca merita sa-l instalez
    navigheişăn, piele, abe-es, ful...

Super Moderator Dragos Saraolu's Avatar

Curse multe, usoare si prea scurte. Masina se misca totusi mai aproape de realitate, o tragere brusca de volan duce automat la derapaj, dar daca o lasi in pace revine singura pe traiectorie, lucru care nu se intampla totusi in realitate. Jocul nu este chiar asa rau, Pro Street a fost mai rau de atat, totusi Most Wanted parca a fost mai bun. Daca ai pasiune pentru curse merita totusi sa-l joci.
    i7 920, Zalman CNPS10X Flex, DFI LP DK X58, 3x1024 Corsair 1333 MHz, EVGA GTX560 Ti FTW 1024 MB, Hitachi 40/120/320/500 GB, Recom PWS-EVO-BW, Sirtec 500W old style, HP P275 21"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)